» »

Težave pri vzpostavitni klicne povezave

Težave pri vzpostavitni klicne povezave

SkIDiver ::

Upam, da je komu jasno zakaj mi tole počne.

Imam 3Com U.S. Robotics ISDN modem ter dva prenosnika. Eden TroNote drugi Prestigio.

Modem je priklopljen preko USB-ja. Če ga priklopim na TroNote zadeva deluje in se poveže na net prek SiOL-a.

Ko pa priklopim modem na Prestigiota pa nastopijo težave.
Začnem seveda tule s klikom na connect


Najprej mi izpiše "opening port" kar ne morem ujet s PrintSc funkcijo. Takoj za tem pa se mi pokaže


in nekaj sekund za tem tole sporočilo


Če kliknem OK zadeva začne ponovno in se zavrti krog naokoli. Če kliknem Cancel pa gre nazaj na okno za klicanje kjer kliknem lahko na dial.

Torej je komu jasno zakaj zadeva to počne? Poskusil sem, da sem onemogočil vgrajen modem, mrežno in pcmcia pa ni bilo razlike.

energetik ::

Kej takega se mi ni še nikoli pokazalo, pa ves čas uporabljam klicni dostop.
MOGOČE je ena od možnosti, da maš na 2. prenosniku nastavljeno klicanje s klicno kartico. Poglej pod nadzorna plošča/možnosti modema/pravila za klicanje-urejanje/klicna kartica in nastavi na "brez". To se mi zdi zato, ker ti neki teži z enim operaterjem, dviganjem slušalke in tipkanjem številke... Nimam pa pojma kako zgleda ta "klicna kartica" in zakaj bi se jo uporabljal..

Lp

SkIDiver ::

Tud to štima vse kot mora.

Malo sem pogledal po System restore in našel, da je bil konec janurja na laptop nameščen MSDE 2000 in še en program. Laptopa sta od bratranca in prestigio se uporablja za delo na terenu(distribucija kave) zato ma tud nameščeno programovje in točno takrat so se začele težave, ko so to namestil. Sicer to ne bi bil problem, če ne bi blo potrebno prek neta oddat podatke o naročilu(opcija programa).

No za nameček pa sem se odpravu še v User accounts in zadeva je grozno postavljena. OS se prijavi pod Administrator. Nato sem ustvaril administratorja z imenom Test ter se logiral. Probam povezat in dela. Seveda ni blo ne duha ne sluha o prej omenjenih dveh programih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Stajerc ::

Glej saj ti lepo napiše kaj moraš naredit.

Zgleda tvoj modem ma težave z vrtenjem številke:

Zato naredi vse do tega zadnjega okenca potem pa upam da imaš kakšen telefon priklopljen na to linijo v hiši in pokliči (vtipkaj) v tisti telefon siolovo številko in ko vpišeš zadnjo( takoj za tem) pritisni hitro OK in to je to.

Mislim da boš mogel prej pritisnit OK preden boš odložil drugače boš zvezo prekinil. Potem pa lahko slušalko odložiš. pa mislim da boš v slušalki slišal tisti nedležni piskajoči zvodk dial-up-anja.
Have a nice day.

Stajerc ::

Torej na kratko:

VTIPKAJ ŠTEVILKO ZA SIOL ROČNO V HIŠNI TELEFON NATO PA HITRO PRITISNI TIPKO OK NA RAČUNALNIKU IN ODLOŽI SLUŠALKO.
Have a nice day.

Spajky ::

wow, to me pa spominja na zelo stare cajte /zavrti številko na bakelitni telefon in čim čuješ klik, odloži slušalko na modem - Hayes/ ... :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

SkIDiver ::

Hja ne vem kako bo to delovalo, ker je ISDN. Lahko kličem na 088032320 sam to bo linija A medtem, ko modem pa kliče na linijo B. Vrjetno bi blo bolje, če bi priklopu direkt na modem analogen aparat, ker ima dva analogna priključka.

Bom probal eno in drugo pa bomo vidl, če bo kj haska. Sam ni mi jasno zakaj ne more poklicat?

Stajerc ::

Nevem zakaj ti noče klicat.

Morda je krivo tud to da si prikljopljen preko ISDN linije ne pa navadne analogne. Pojma nimam.

Vrjetno maš starejši modem, če pa je novejši pa je problem v nastavitvah.

Ja poskusi preko linije na kateri je telefon pač oziromam kot si rekel na tisti ko maš možnost 2 priključka istočasno in če bo delalo veš v čem je problem, kako ga odpraviš pa pojma nimam.

Edit:

V bistvu ko je daleč nazaj men to delalo se ne spomnim a so ble nastavitve krive ali pa je bla težava v gonilnikih. Nekaj od tega je blo. tam pulzno/tonsko klicanje ko maš se malo igraj. Nevem. Če ti na enem računalniku dela na drugem pa ne potem pač skopiraj vse nastavitve iz enega v drugega.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asterisk VoIP - izkušnje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11416978 (2625) webbacklink
»

Dial-up Telefon

Oddelek: Pomoč in nasveti
7865 (637) Cervantes
»

telefonija preko interneta

Oddelek: Omrežja in internet
323058 (2405) wifi4all
»

pogosto me meče dol oz. ne morem nanj!

Oddelek: Pomoč in nasveti
9979 (799) madmitch
»

zakaj dial-up ne dela na drugi tel. liniji !?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81585 (1274) Duhec

Več podobnih tem