» »

Prestop med ponudniki interneta

Prestop med ponudniki interneta

powerGenius ::

Oktobra sem se odločil za adsl (modri paket) in vezavo za 24 mesecev. kabelskega dostopa (telemach, arnes) v mojem kraju ni bilo, takrat sveži t-2 pa še ni imel centrale v bližini.

sedaj je cenrtala t-2 načrtovana za izgradnjo v bližni prihodnosti. Bajnih hitrosti ne rabim (recimo 1M zadošča), zato je t2 v primerjavi s siolom cenovno ugodnejši. Ali se mi splača prestopiti k njim? koliko imam stroškov s siolom zaradi prekinitve naročniškega razmerja pred iztekom 24 mesecev?

Prosim za čim več mnenj.

~Speed ::

T-2 je v vsakem primeru boljša odločitev, po mojem mnenju in izkušnjah. Jst maM vse prek njih, telefon, fax in internet, vse skupi za 10K sit/mesec (plus stroški tel. pogogovov).
Prej sm 8K sit plačeval le za internet na siolu - za 10x nižjo hitrost prenosa podatkov.

siol NI več dobra izbira.
Si mal v lastno skledo plunu, ko si podpisal z njimi pogodbo za dve leti...
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ~Speed ()

powerGenius ::

ma ja, člouk se preveč na hitr odloči, ko nekaj nujno rabi. jaz sem pač takrat nujn rabu spodoben net, pa sem vzel tistega, ki je bil sploh tukj dostopen. siol vse naročnike ulovi za 24 mesecev (sploh pa vse pri modrem paketu).

Kajzar ::

Izračunaj, kdaj se prihranki zaradi prehoda na T-2 izenačijo s stroški kazni zaradi predčasnega odstopa od pogodbe za modri ADSL. Stroške kazni zmanjšaj za denar, ki ga lahko izstržiš za naprave, ki bodo ostale v tvoji lasti po prekinitvi pogodbe s Siolom; sem prepričan, da je možno Siolove modeme dokaj hitro prodati po razumni ceni, ker ima veliko ljudi ADSL.

Kajzar ::

Postopek, ki vam pomaga oceniti, če se prestop splača:

c = stroški odpovedi vezanega paketa pri trenutnem ponudniku
b = znesek mesečnih prihrankov zaradi prestopa k novemu ponudniku
m0 = število mesecev vezave pri trenutnem ponudniku
m1 = doba v mesecih ko se stroški izenačijo s prihranki = roundup(c/b;0)

če velja, da je m1 manjše ali enako m0, se prestop k novemu ponudniku splača, sicer ne. Pomembno je, da znate pravilno oceniti stroške odpovedi, ki jih morate zmanjšati za znesek, kolikor je oprema, ki ostane v vaši lasti od trenutnega ponudnika, vredna na prostem trgu; to opremo se vam splača čim prej prodati. Pri ocenjevanju prihrankov morate primerjati enake hitrosti paketov, da ne primerjate jabolk in hrušk. Prihranki se največkrat pokažejo pri cenejših naročninah za intrenetno povezavo in telefon, ter tudi v nižjih stroških klicev.

Primer:
Menjava kabelskega dostopa 1024/256 pri Amisu (6.800 SIT/mesec) za 1024/256 VDSL dostop pri T-2 (5.000 SIT/mesec). Rok vezave pri Amis je 18 mesecev. Stroški odpovedi so 30.000 SIT. Vrednost kabelskega modema na prostem trgu = 5.000 SIT. Hkrati menjamo PSTN (2.500 SIT/mesec) za VoIP (1.000 SIT/mesec). Telefon uporabljamo občasno, zato prihranke pri stroških klicev zanemarimo. Obstoječi telefonski aparat zadržimo. PSTN linija, ki jo ukinjamo, je popolnoma amortizirana (vrednost 0 SIT).

c = 30.000 - 5.000 = 25.000 SIT
b = (6.800 - 5.000) + (2.500 - 1.000) = 3.300 SIT/mesec
m0 = 18
m1 = roundup(25.000 SIT/3.300 SIT/mesec;0) = 8 mesecev

(m1 = 8) manjše od (m0 = 18)

prehod na T-2 se nam izplača po 8 mesecih, kar je 10 mesecev pred iztekom vezave pri trenutnem ponudniku, zato se nam splača čim prej prestopiti na polno razvezani dostop pri T-2. Če bi bilo število mesecv vezave pri Amisu manjše od 8, se prestop na T-2 ne bi splačal pred iztekom vezave, ker prihranki ne bi odtehtali stroškov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kajzar ()

tonccy ::

Želim imeti signal na dveh TV-jih in en normalen internet.

Trenutna odločitev je Telemach kabelska TV na dva sprejemnika in kabelski internet 3072/512.
Cene: KTV - priključnina je 84.000 sit oziroma 42.000, če vzamem še
kabelski internet za 24 mesecev. Mesečna naročnina na KTV je
3.900 sit.
Kabelski internet 3072/512 pa stane 8.700 sit.

Za kabelskega operaterja navijam v upanju da bo vse skupaj delovalo bolj stabilno. Torej brez motenj, brez kockic in z dobrim signalom.
Ali kdo uporablja tako kombinacijo in kako se obnese?

Ali naj vzamem kaj drugega?

Hvala za odgovore in priporočila.
L.P. Toncy

P.S. Trenutno imam klasični ADSL + ISDN, slednjega bom obdržal (starši pač).

BineZerko ::

Ključno je vprašanje, kako daleč si od vdsl centrale.
Če hočeš imeti 2*TV, potem rabiš vsaj 12Mbps.
In recimo še internet 4/0.5.... torej bi rabil 16Mbps.

Kalkulacija KABEL:
KTV 3900 * 24 mesecev = 93.600
INTERNET 3/0,5 po 8700*24 mesecev = 208.800
Priklop: 42.000
SKUPAJ: 344.400

Kalkulacija T-2:
TV 3000 * 24 mesecev = 72.000
Internet 4/0.5 po 5500* 24 = 132.000
dodatni Amino: 25.000
SKUPAJ: 229.900 sit.

Po mojem se ti splača poskusiti s T-2.
Če ne bo zadosti pasovne širine, greš še vedno lahko drugam.

Lp,
B.

blaz87 ::

Pozdravljeni!

Prešaltal bom iz Amisa na Telemach. Urejeno je vse, zahtevek za prenos številke pošljem danes, zanima me pa kako je z vračilom Amisove opreme če kdo ve?

Bral sem splošne pogoje a nisem zasledil. Ali moram sam poslati to kam, ali pride kdo iskat kot telekom? Je mogoče dovolj če vse skupaj odnesem v kako zastopniško trgovino?

Lp!
Blaž

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blaz87 ()

amigo_no1 ::

POkliči na 080 20 10 (amis support) in boš najhitreje izvedel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1883565938 (1422) Netrunner
»

T2 vs AMIS

Oddelek: Omrežja in internet
444575 (3367) snoopy20
»

Volja - cenejši internet kot T-2? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11916669 (9125) Wox
»

Kabel v Kranju

Oddelek: Omrežja in internet
171884 (1439) zmat
»

ADSL brez ISDN že prihodnje leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13114271 (10158) Bistri007

Več podobnih tem