» »

7900GT v aciji

7900GT v aciji

Dejancek ::

Res dobro :D

Očitno bom mogel jaz nest mojo nazaj Sharku da mi mal poveča Vmod, saj preko 670 noče in noče it. Kar se tiče frekvence ramov je čist super in to zato, ker je to brez Vmoda... Sedaj pa imam na 1.4V ;)

Moonman ::

Ja, karta se odziva samo na povečanje napetosti. Ko sem dal vodno gor, sem naprav stock coolerju pridobil 0 MHz :D


Še 2k6.


Še malo pokukamo v moj najljubši 3D.


Karta obeta. :D


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Moonman ()

The B ::

Kaj delate da vam te grafe tok letijo? Ker jst mam očitno najslabšo 7900 GT na svetu. Jedro gre samo 520. Pa mam vodno. A jst kej delam narobe al kaj? :\ Ati tool sicer zazna artefakte šele pri 560, ampak pri tej frekvenci se čez čas v igrah začnejo pojavljati artefakti. Je pa Club 3d.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Moonman ::

@The B
A imaš vmod na grafi ? Že skok na 1.4 V neverjetno pomaga.


Dejancek ::

The B : Meni je šla stock največ 550, kar tud ni slab rezultat, Jaz jo 24/7 poganjam ravno na 550MHz in rame pa na 750MHz.

Tako kot je reku Moonman, pridi na 1.4V pa bo letela cca. 650MHz...

Jaz grem sedaj poskusit na 1.5V da vidmo kaj bo... :D

VASkO ::

spila kdo od vas kako igrico ali samo 3dmarke poganjate? kaki benchi z iger bi bli dobrodosli, ce ma kdo slucajno americas army npr. pri polnem AA in AF?

mykeos ::

jao.morda se motim sam po mojih skušnjah se 7800gtx velik bolje navijajo na stock voltažah,7900 gt pa očitno z voltmodom,sicer bolj bogo.in pol se ljudje čudjo,kako morm prodajat svojo gtx za isti denar kot drugi noname,stock cooled,bad ocing 7900gt primerek.
go wonder...
Bonus falus pax in domus!

X6800,P5W DH DELUXE,G.SKILL 2GB 6400,7800 GTX,Silverstone ZEUS 550W

Dejancek ::

Slabe izkušnje imaš ;)

igor0203 ::

Kok ma pa 7800GT default voltažo? In do kolk jo je varno dvignit?

Jaka83 ::

Default je približno 1.2v, dvigneš jo pa lahko kolker imaš dobro hlajenje. :D

mykeos ::

hm,dejancek,večina kot vidim uporablja vmod,s katerim je kartica očitno odlična.dosega super benche et al...kar je super!samo brez voltmoda,pa nekako ne vidim postov s kakimi hudimi scori.mi lahko kdo pove,za koliko se kaj navijajo stock hlajene GTjke,brez vmoda?
Bonus falus pax in domus!

X6800,P5W DH DELUXE,G.SKILL 2GB 6400,7800 GTX,Silverstone ZEUS 550W

0r9h3us ::

hm,dejancek,večina kot vidim uporablja vmod,s katerim je kartica očitno odlična.dosega super benche et al...kar je super!samo brez voltmoda,pa nekako ne vidim postov s kakimi hudimi scori.mi lahko kdo pove,za koliko se kaj navijajo stock hlajene GTjke,brez vmoda?


wtf, koga pa to briga, 7900GT doseže 30% overclock z stock hlajenjem, 7800GT pa da ne vem kva delaš, to je pomembno. Plus to, da so vmodi za 7900GT sila preprosti, brez lotanja.

Dejancek ::

mykeos :

Glej reku sem da sem navil brez Vmod-a na 550/750, več pa nisem šel, ker ne da nebi šla(tega pač ne bom nikoli vedu), ampak direktno sem šel na Vmod...

Veron ::

se opravičujem za offtopic: zanima me, če se da na leadtek 6800LE narest vmod na ramih? ker mi s stock voltažo letijo 940 na benche, rd bi še kej več >:D pa če je kdo pripravljen narest ta vmod, ker sam nisem preveč v tem in nebi znal narest :D če je kdo tak, nej mi na ZS odgovori, da ne bo šla tema preveč offtopic 0:)

mauseeek ::

a je kje kakšen tutorial za v-mod?

btw: kere driverje to uporablate da lahko spreminjas frekvenco ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mauseeek ()

Brvar ::

Coolbits registri za navijanje. Potegneš jih iz neta. Evo, jst bi pa vprašal kiri driverji so najači za 7900GT v 3dmarkih? A je pomebno, da so WHQL ali hackani driverji, ali nekaj tretjega? Pa zanima me tole: zakaj mi karta 7900Gt navita u božju mater (700,800) zmeraj dobi samo 94000 pik v Aquamarku, je to sindrom nvidia-aquamark problemi????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brvar ()

Jaka83 ::

Brvo: Mogoce si se zadel v CPU wall. Kartica ni izkoriscena zaradi "presvoh" CPUja.

Brvar ::

Ja, 2700mhz naj bi bilo dovolj... Nekdo ima Opterona 170@3ghz in slabšo 7900GT, pa dobi 120.000. A je ful pomembno, da imaš dualcore pri Aquamarku?

wtf?! ::

Imam BFG 7900gt, pa mi ne gre niti na 500/7008-O. Zasledil sem mnogo člankov s podobnimi težavami.Rešitev--voltmod+dodatno hlajenje?

Good Guy ::

pr aq3 je isto kot pri 3d mark 2001 vse šteje samo proc(pr aq3 mal več tut grafa)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Moonman ::



igor0203 ::

Lepo Moon! Kaj to maš Vmod narejen pa z vodnim hlajeno? A maš un 1.55V Vmod narejen? Tega si bom verjetno danes naredil.

Moonman ::

1.46 V zaenkrat :D
Vmode ti zelo priporočam, ne boš obžaloval ;)


igor0203 ::

Ja verjamem da se splačajo Vmodi, samo ne vem še kerega bi... Pomoje bom kar 1.55V naredu. Zdej pa šibam po prevodno pasto :D

Jaka83 ::

A vi ki imate V-Mod narejen hladite čipke na zadnji strani kartice, ki so že tako in tako vroči ko pes? Sam zanima me, ker bom najbrž naslednji teden eksperimentiral z V-Modom.

Moonman ::

Na te čipe, ki se tako grejejo imam jaz obrnjen en 80mm vent.


igor0203 ::

Jst mam pa tkole narjen... :D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Jaka83 ::

igor0203, si prilepil zadevo z dvokomponentnim al kako drugače (termalni trakec)? Pri meni je namreč ta problem, da imam invertano ohišje (plošča je okrog obrnjena in tako tudi kartica). Torej GPU in rami gledajo gor, čipi na drugi strani kartice pa dol. Najbrž bom kar z dvokomponentnim zalepil gor, če bom prodajal bo tisti, ki bo kartico kupil itak vesel, da je to že gor. :D

igor0203 ::

To sem s termalnim trakcem gor zalimal. Ni šans da z unim Zalmanovim lepilom gor limam. Sej pomoje bi ti moral tud s termalnim trakom držat, probi, sej nimaš kej za zgubit. ;)


edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

igor0203 ::

Moon, a maš ti narejen tud Vmod za rame? Ker na XS sem bral, da so rami že po defaultu Vmodani, ker naj bi bla njihova delovna voltaža 1.9V, kartice majo pa 2V.

Moonman ::

Jaz trenutno nimam vmoda za rame saj so, kot si že samo povedal, že po defaultu overvoltani.
Če pogledaš datasheet za BC14 rame boš videl, da je za BC čipe deklarirana VDD in VDDQ napetost
1.8 +- 0.1 V.

Potrebno bo pogledati kaj zdržijo še ostale komponente na vezju (kondenzatorji !), potem pa za kakšna kratka obdobja (beri: ko bomo vlekli zadnje atomae moči iz karte>:D ) damo +10 %.


tiborrr ::

Moonman, poklici me, ce rabis danes dice za grafiko in cpu, bom nama nabavil :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Moonman ::

U've got mail.


igor0203 ::

Mater, vedno dobim tako grafično, kateri se rami slabo navijajo... ;( ;( Rami mi ne grejo in ne grejo čez 805MHz. Jedro pa na 1.4V BP dela na 700MHz.
Moon, a maš kšne HSje na ramih?

Moonman ::

Zaenkrat nimam na ramih še nič.
Kako misliš, da ti rami ne gredo čez 805 MHz ? Autodetect ti da toliko ali si to mejo ugotovil sam s preiskušanjem ?

Probaj za ene 10 MHz spustiti frekvenco na GPUju, pa ti bo ram bolj letel. MHz na ramu se bolj poznajo kot pa MHz na GPUju.


igor0203 ::

Ja sem opazil, da mi zarad visokega GPUja, ne grejo tud rami visoko. Drgač pa meja mojih ramov je 847MHZ... :'(
Pa mam tud en problem. Npr. ko zaženem kak 3dMark in ga prekinem, mi pol kr slika ostane črna, kurzor od miške se pa lepo vidi, samo to je pa tud vse. Si mel ti tud mogoče kake take težave?

Moonman ::

S pomočjo riva tunerja reloadaj driverje pa bi moralo biti OK.


igor0203 ::

Aha, no hvala. Bom sprobal pa poročal.

eDDi ::

prvi testi z BFG karto, mi kaže 750/980, če dam autodetect, mi na jedru samo najde 720 :) to bo zakon za špilike :)

voltmod je samo na jedru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eDDi ()

igor0203 ::

eDDi dal si mi slabo navijalsko grafo... :D Za rame ti ni potrebno delat Vmoda, ker je možnost, da jih boš potem samo odkuril.

eDDi ::

na clubovi kartici se mi je kr poznalo :)

bomo videli.

igor0203 ::

Hja sej pozna se že, samo rami so že tako al tako overvoltani. Že po defaultu. ;)

Shark-357 ::

Ne delat doktoratov ,ker rami se ne skurijo ,če bi rami odleteli bi ti kazalo artefakte tudi v 2D vem, ker sem izgubil že dve Asus EN7900GT;)
Problem je v PCB-ju oz preveč oskubljena karta...

igor0203 ::

Sej ne delam doktoratov, samo na XS sem dosti prebral o tem. PA da je za crkovanje teh kartic krivo predvsem to, da se delajo Vmodi in se potem V regulator preveč greje.

WhiteWolf ::

Kako ti je ratalo izgubit 2 Asuski? Je kriv Vmod ali je serija slaba?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Shark-357 ::

Težko povem pač dve sta crknili z istim simptomom(artefaktanje v 3D ter utripanje ) prva je imela samo gpu vmod 1.4V druga pa vgpu 1.55V in vddr 2.2V
Tretja dela že cca dober teden :D samo se ram slabo navija(950mhz z vmodom prej pa krepko čez 1000mhz) tako da bom zopet menjal :\

Zgodovina sprememb…

mykeos ::

Shark, ti si nor!>:D 8-O :D
Bonus falus pax in domus!

X6800,P5W DH DELUXE,G.SKILL 2GB 6400,7800 GTX,Silverstone ZEUS 550W

Good Guy ::

samo gpu vmod 1.4V druga pa vgpu 1.55V in vddr 2.2V


se čudiš>:D >:D >:D :D :D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

wtf?! ::

Katere driverje uporabljate? @eddi: koliko ti je šla brez vm-da, maš kakšno dodatno hlajenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wtf?! ()

eDDi ::

ja grafa je pod vodo.

na zraku brez vmoda je šla 600 in rami na max v drajverjih. kr tak nisem rame testiral.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2006 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15255367 (27396) fr4nc
»

Radeon 1900GT na testu (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
505279 (3063) WhiteWolf
»

Ima GeForce 7900 GTO veliko prostora za navijanje?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
284198 (2882) Primoz78
»

Kakšen Gaming Pc do 300.000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1106599 (4800) strumf666
»

Težave tovarniško navitih grafičnih kartic

Oddelek: Novice / Grafične kartice
243325 (2506) simnov

Več podobnih tem