» »

Triera: IP telefonija ?

Triera: IP telefonija ?

Cokolesnik ::

Poslano na Triero, odgovor še čakam. Do takrat in po tem so vaša mnenja več kot dobrodošla.

Spoštovani,

moram priznati, da sem po tednu dni uporabe kabelskega interneta kot nekdadnji uporabnik SiOL-ovega dostopa ADSL zelo zadovoljen (kab. internet sem v preteklosti sicer že uporabljal), predvsem pa sem vesel, da Vam je uspelo ponuditi naročniške pakete G2, ki so več kot konkurenčni Telekomovi ponudbi paketov ADSL 2+.

Kot uporabnik kabelske televizije in po novem tudi interneta se sprašujem, kaj storiti z uporabo telefonije, katere uporabnik sem še vedno pri Telekomu? Kot naročnik storitve ISDN pri Telekomu imam samo naročnine za 4 tisočake, da dodatnih stroškov s pogovori ali vsebine storitev, ki bi opravičevala tolikšno naročnino, niti ne omenjam !

Zato se mi poraja vprašanje, kaj storiti sedaj, čakati na boljše Telekomove pogoje, si omisliti cenovno kar ugodno IP telefonijo pri Voljatel-u in se vezati za 2 leti ali denimo počakati na Trierine rešitve na področju telefonije, ker bi slednje bile po mojem mnenju najbolj ugodne za obstoječe uporabnike kab. interneta Triere.

Omenjeno dilemo bi želel rešiti čimprej, zato se za vaše mnenje in morda posredovanje informacij o konkretnih načrtih v zvezi s ponudbo telefonije, že vnaprej zahvaljujem. Uvedba IP telefonije glede na razmere na trgu (ponujata jo tako Voljatel kot SiOL) verjetno ne bi smela izostati pri sodobnem ponudniku spletnih storitev.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

para! ::

Ponuja jo tudi T-2 in verjetno še marsikdo drug, kolikor pa razumem tvojo sporočilo, Triera sploh ne ponuja IP telefonije, čemu torej tako zavajajoč naslov teme?

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

para! ::

Pohvalno :>

lp
Death before dishonor!

Cokolesnik ::

@ para!: T-2 jo ponuja kot dopolnilno storitev (z izjemo prisotnosti optičnih povezav). Najprej internet, potem pa za doplačilo še telefonijo in Ne obratno. Naslov teme je spremenjen.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

para! ::

Tam, kjer so na voljo optične povezave, je možno naročiti storitev televizije in/ali telefonije tudi brez storitve dostopa do interneta!

T-2 ponudba, v oranžnem okvirju. Kot vemo, čakajo na optiko, potem pa poln zagon.
Death before dishonor!

TyKee ::

Para: Triera BO ponujala IP telefonijo... On pa tudi sprasuje po tem, ali naj pocaka ali ne...

Soprano ::

Zadnjic je bilo v Večeru, da bi naj Triera imela telefonijo do konca leta.

Torej, če rabiš prej idi drugam, sicer pa počakaj =)

sv7874 ::

Nam so obljubljali, da bo s 22. januarjem mozno priceti s testiranjem telefonije....
zgleda, da se jim je malo zavleklo.

javim, ko zvem kaj o tem...

lp

carniolan ::

Cokolesnik

Najbolse da si instaliras na racunalniku en program VOIP telefonije, preko katere lahko klices na stacionarne telefone - skupina Betamax ponuja programe (sedem jih je za brezplacno telefoniranje po Sloveniji in za inozemstvao) tako je tvoj problem telefonije parcialno resen, ker ne mores klicati javnih stevilk kot so prva pomoc, policija za ostale palabre je pa v redu. En mali USB telefoncek ti bo stvar uredilo, v primeru, da pa ce hoces da te lahko nekdo poklice pa moras imeti se eno VOIP-In stevilko . To pa moras videti da je pridobis pri Detefonu, ki edini v Sloveniji tala stevilke . Imas stevilko od Detelfona - telefoniras pa zastojn preko POIVY-a VOIPDISCOUNT-a , samo spet moras poloziti 10 € za to da telefoniras zastojn 120 dni po 121 dnevu pa placujes iz teh deset evrov klic po en stotin/min, kar je se zmeraj ceneje kot Telekom Slovenije Poivy minuta je 1 ct medtem ko je TSlo = minuta 6,9 ct Ta sistem telefonije si instaliras v dveh minutah, ce pa imas pri roke slusalke in zvocnik lahko takoj zacnes klicati fiksne stevilke v Slo in inozemstvu

sv7874 ::

Pozna kdo kakšno možnost, da bi lahko preko VOIP-a pošiljal in sprejemal fakse.
To mislim prek teh brezplačnih variant... ker zaenkrat še čakamo Triero... čakamo....čakamo.... ;)

lp

carniolan ::

Mislim, da bi moral zveti abonma pri enem VOIP providerju, da ti dodeli VOIP-In stevilko, drugace pa ti ostane samo analogna or RNIS linija razen scaner oz Acrobat Reader in preko mail-a - na nasem e-commerce-u posiljamo racune preko Acrobata- namesto, da jih damo v paket - ali pa pstanejo na strezniku in jih klien potem dvigne kadarkoliki hoce. Ce pa imate kaksne nacrte plane pa je samo scaner in potem mail

Zgodovina sprememb…

sv7874 ::

Telefonija na Trieri že deluje.... sicer lahko zaenkrat še samo kličemo, klicev pa ne moremo sprejemati...

lp

panja003 ::

Imam Triera telefonijo že tri tedne in moram reč da deluje super.
Sedaj bi si rad nabavil še tale telefon: http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/... ,

pa me zanima ali mi bo vseeno prikazovalo številko klicočega, glede na to da je to digitalna telefonija?

Hvala za kakršnekoli odgovore.

lp

Cokolesnik ::

Digitalna telefonija pri Trieri omogoča prikaz klicočega (CLIP), kot tudi skrito številko klicatelja (CLIR). Ne vem sicer kako je pri Panasonicu, ki ga navajaš, ampak pri modelu 7100 ( klik) ti celo izpiše ime klicočega, v kolikor imaš njegovo številko shranjeno v imeniku telefona.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

panja003 ::

A torej bi naj Panasonic brezvrvični telefon KX-TG7100FXS zanesljivo deloval na Trieri?

Cokolesnik ::

Vsi analogni telefoni delujejo na Trieri z enako zanesljivostjo, saj slednja ni odvisna od telefona ampak od omrežja. Je pa res, da sem po analizi aparatov ugotovil, da Panasonic ponuja največ, da je pri brezžičnih PSTN slušalkah pred Philipsom in Siemensom in da je model, ki sem ga navedel kar optimum med zmogljivostjo in ceno za domačega uporabnika, preizkušen tudi v praksi. Pri omenjenem modelu imaš celo možnost dokupa večjega števila slušalk, ki se med sabo prevezujejo ipd.

Za nemoteno delovanje Trierine telefonije in brezžičnih telefonov bi ti svetoval še nakup UPS naprave, ki ti v primeru izpada električne energije (cenejši UPS-i za okoli 60 EUR ti bodo zdržali okoli uro) napaja vse omenjene komunukacijske naprave (modem, telefon) pa tudi ščiti jih pred nihanji el. napetosti. Ob tem bi moral le modificirati klasični električni podaljšek in ga skombinirati z enim od priloženih napajalnih kablov UPS-a (za to lahko prosiš kakšnega električarja). Na UPS namreč prvenstvo priključujemo računalnike, zaslone ipd., na modemu in telefonu pa imaš vgrajen klasičen el. vtikač.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

panja003 ::

@Cokolesnik

Hvala za hitri in izčrpen odgovor.

Verjetno se bom odločil kar za Panasonic KX-TG1100FXS. Če mi pa nebo vseč ga bom pa zamenjal za Panasonic KX-TG7100FXS.
Glede UPSa, pa je tako.Sem si ga sposodil od kolega in ko je zmanjkalo elektrike vseen ni telefon deloval,verjetno zato ker istočasno pade napajanje v razdelilnih omaricah Triere.

lp

Cokolesnik ::

Ne vem, če so razdelilniki v omaricah pod napetostjo? Prej bi rekel, da pade dol centrala oz. vozlišče, kjer je mrežna oprema in oprema z optiko, saj tam definitivno potrebujejo elektriko. Je pa vsekakor v plus vsakemu operaterju če uptime povečuje tudi z UPS-i na vitalni opremi.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

trenutna analogna telefonija je tak da pride do telefona 50 V ki tudi telefon napaja. težava je ko imaš te brezžične slušalke da za njih delovanje rabiš extra napajanje za bazno postajo...
ampak v primeru ko elektrika pade tudi na central (pa če je to ip ali pa obična) ti ups prav nič ne koristi.

Cokolesnik ::

Danes sem naredil preizkus klica iz Triere na svojo mobilno številko (Mobitel) v času, ko je izključena. Ugotovil sem, da se mi sploh ne javi odzivnik "Številka trenutno ni dosegljiva..." ampak je tišina, se nič ne zgodi. Na mobilniku imam sicer nastavljeno, da dobim SMS s številkami, ki so me klicale v času nedosegljivosti in tudi za omenjen klic s Trierine številke dobim SMS o klicu v času nedosegljivosti.

Le zakaj ne slišim odzivnika o nedosegljivosti mobilnika? Lahko kdo napravi podoben preizkus?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VOIP siol

Oddelek: Omrežja in internet
262956 (2113) poweroff
»

Tuš Telekom 40 ... Spošno, kvaliteta ipd...

Oddelek: Kaj kupiti
303364 (2812) Suly
»

Uporabniki IP telefonije - naredite mi preizkus

Oddelek: Omrežja in internet
72551 (2125) Cokolesnik
»

Obdržati isdn? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
637283 (6211) shock
»

Se je pametno odpovedati telekomovi parici?

Oddelek: Loža
122053 (1419) KandazaR

Več podobnih tem