» »

Kako poteka spletno oglaševanje?

Kako poteka spletno oglaševanje?

Microsoft ::

V eni drugi teme sem dokaj podobno stvar ze vprasal, pa ste jo mogoce razumeli kod provokacijo. Pa bom tule se enkrat vprasal.

Naprec, zanima me, kako poteka oglasevanje na internetu. Recimo, da imas stran, nekdo pa hoce na tvojo stran postaviti oglas. In tu mi ni jasno predvsem del, kako poteka placilo. Recimo, da je lastnik strani fizicna oseba. Kako lahko (ce sploh) izda racun za prostor podjetju, ki bo potem imelo gor oglas? Ali mora obvezno izdati racun ali lahko to uredi kako drugace (a vseeno legalno)?
Recimo, ko je v angliji on student postavil stran z piksli. A je potem on moral postaviti en sp samo zato, da je lahko izdajal racune?!

Mislim, kako je to mozno najlazje urediti za fizicne osebe?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

Tody ::

Če hoče imeti podjetje račun za oglaševanje more človek tudi dati račun. Če je še študent/dijak se to reši dosti hitro z napotnico. Podjetje ima strošek oz račun z katerim lahko izkazuje strošek, če fizična oseba nima statusa oz možnosti napotnice potem je bolj scrued kot ne. Lahko pa se uvedejo razni paypali samo nevem kako je pravnoposlovno to gledano ali lahko paypala vključiš v poslovanje ali ne. Da se vrjetno narest marsikaj samo to ni več pote tako transparentno. Podjetje plača uradno kaj drugega...

Meamoto ::

če fizična oseba nima statusa oz možnosti napotnice potem je bolj scrued kot ne

To bi sicer lahko držalo, ampak obstajajo avtorske pogodbe, s katerimi se lahko naredi svašta.

mspider ::

V takšnih primerih je rešitev avtorska pogodba. Čeprav (točno ne vem, vendar sem se že jaz zanimal), je fora ta, da kao po zakonu ne moreš opravljat določenih dejavnosti v nedogled po avtorskih pogodbah. Recimo članke lahko pišeš eno leto po avtorski pogodbi, ne moreš pa recimo neki prodajat ali kaj takšnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

acheron ::

V bistvu ti pol gre 50%. Avtorska pogodba 25% in pol še pri dohodnini in adijo pare..

zuz3k ::

Mene zanima kok stane na mesec če bi recimo oglaševal svojo stran na eni bl obiskani strani če mogoče kdo ve, recimo matkurja.com čeprow stran sux :D
Life is a psychological game.

Microsoft ::

Vsaka taka stran ima nekje "oddeelek" oglasevanje, tam pa tudi cenik. Na pamet, za enkraten prikaz bannerja te pride priblizno 2SIT.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

zuz3k ::

2 SIT na mesec al kko to? pa lol nemore bit tko poceni pol bi usi oglaševal :D
Life is a psychological game.

CWIZO ::

Sej je rekel enkraten prikaz, kje si ti zdej en mesec dobu?!
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

zuz3k ::

prasusm kok stane za 1 mesec oglaševanja. Tu sem dobil mesec :D
Life is a psychological game.

Elemen_T ::

Ne moreš kar rečt da bi zdej pa en mesec oglaševal na matkurji. Je vse skupaj malo manj preprosto.

Če je en prikaz oglasa (enemu obiskovalcu strani) vreden 1 SIT, potem ti potrebuješ zakupit cca 100.000 prikazov na dan, da boš pokril cel mesec. Recimo da je matkurja sposobna prikazat 100k prikazov dnevno. Konec meseca torej, 3mio ;)

Verjetno manj (ali več)...hočem povedat, da so ponudbe oglaševanja na straneh od spletne strani do spletne strani drugačne - najbolje, da sam povprašaš tam kjer ti je interes oglaševat, ti bodo najbolj natančno povedal.

marS ::

oglaševanje imaš lahko v SLO:
1)sponzorska povezava MatKurja, najdi.si, Slowwwenia - v imeniku je sporočilo na prvi strani, prvo, drugo in tretje zgoraj (jasno) za katero plačaš na klik. npr daš 100Ksit, 1klik je 70sit in ti visi gor dokler ga ne sklikaš oz porabiš vse.
2)oglaševanje na pasice matkurja, najdi.si, slowwwenia, pač plačaš pasico na ogled - npr 1000 ogledov tvoje pasice je 30 sit, ali 1 klik je 70 sit. pri tem maš tudi dve omrežji v sloveniji: centraliprom - ki izvajajo kampanje na klik ter httpool ki izvajajo kampanje na ogled in vrtijo pasice oglaševalcev na nekaj sto slovenskih serverjih.
3)možno je tudi na kakem portalu zakupit plac za pasico ali oglas za neko fiksno vsoto na mesec ali teden.
--------------------------------------------------
če komaj začenjaš z oglaševanjem potem začni najprej z kako izmenjavo povezav s sorodnimi stranmi, potem z izmenjavo bannerjev v kakem brezplačnem oglaševalskem omrežju da dobiš nekaj obiska, šele potem se loti komercialnega oglaševanja.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

zuz3k ::

Ne ne mislim nič oglaševat :D sam tko me je zanimalo k bi se strani bl obiskovale če bi se bl oglševal :\ pa me je mal cena zanimala pa to.. drgač pa hvala za odgovore.
Life is a psychological game.

Meamoto ::

V bistvu ti pol gre 50%. Avtorska pogodba 25% in pol še pri dohodnini in adijo pare..

Tudi to ne bo držalo.

Dandanes si prisiljen sklenit avtorsko pogodbo preko zakonitega zastopnika (i.e. avtorsko društvo tipa DU ali podobno), in če skleneš pogodbo za recimo 100k SIT netto, bo naročnik plačal 100.000 + 25.000 (akontacija dohodnine) + 10.000 (procenti posrednika) = 135.000 SIT. Ti pa še vedno dobiš svoj netto znesek.

In pri avtorskih pogodbah je dohodnina preplačana, tako da na koncu leta dobiš še keš nazaj.

lamz ::

Avtorska pogodba je namenjena ustvarjanju, ne prodaji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Oglaševanje" svoje strani kot fizična oseba

Oddelek: Izdelava spletišč
294615 (3677) blackbfm
»

Fleksibilnejša oblika samozaposlitve (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21540540 (35377) kkk7
»

Kdo lahko koristi avtorsko pogodbo?

Oddelek: Loža
257659 (6656) fosil
»

Postal bom podjetnik, kako naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5523048 (17680) K0K0
»

Avtorski honorar

Oddelek: Pomoč in nasveti
183292 (3033) XCT

Več podobnih tem