» »

Plata zazna samo pol RAMa

Plata zazna samo pol RAMa

energetik ::

V plato ECS P6BAT-A+ se inštaliral 128MB SDRAM PC133. Zazna pa mi ga le 64MB. Sicer pa lahko deluje vodilo na 66 ali 100MHz. Zakaj to počne, a ne bi moral RAM pač delat na nižji hitrosti tudi če je 133MHz? Sicer mi je program Everest Home Edition pokazal, da je na slotu 128MB ploščica.. ..zakaj ga pa potem plata ne uporabi celega?
A ima kdo kakšno rešitev, da bi plata zaznala cel RAM? Flashat BIOS (imam BIOS iz leta 99)? Na pomoč!

Lp

cila22 ::

Verjetno ima RAM 16-bitne celice,plata pa podpira le RAM-e z 8 bitnimi celicami,to lahko preveriš tako, da vzameš ven pomnilnik in pogledaš na enega izmed čipov in če kje opaziš številko 16 je 16 biten RAM.
Kdor visoko leta,ne pade daleč od drevesa

energetik ::

Evo, BIOS sem nadgradil na najnovejšo verzijo, poskusil priklopit RAM na vse možne slote, pa še vedno isto...
cila22: ja, mislm da je RAM 16 bit oz. je napisan 16x64 gor... Ta star RAM ma pa 8 napisan... A je še kakšna možnost da bi ga lohk usposobil celega? Everest mi v Winsih vztrajno piše, da je na slotu cela 128MB ploščica - pa zakaj je potem pol neuporabljene?!

postar_si ::

Plata ti podpira samo obojestranske rame. Tvoj ram ima module samo na eni stani (novejši rami), ti pa rabiš ram, ki bo imel module na obeh straneh, če hočeš koristic vseh 128mb.

postar_si ::

Ta star RAM ma pa 8 napisan... A je še kakšna možnost da bi ga lohk usposobil celega?


Če update biosa ni pomagal, pol je odgovor ne.

energetik ::

64MB RAM, ki je bil že prej na plati je tud enostranski, pa ga zazna celega. Ima pa 8 čipov, ta nov 128MB ima pa 4 čipe..

Jakka ::

Tale tvoja plata podpira le 384MB rama, torej 3x 128MB. Da pravilno zazna količino rama, so lahko čipi na ram modulih veliki največ 16MB. V tvojem primeru so pri novem ramu veliki 32MB (4x 32MB = 128MB) in ker tako velikih plata ne podpira, jih prepozna kot 16MB, posledično pa uporabi samo pol rama.

Dobi nekje 128MB palčko z 8 ali 16MB čipi. Lahko je enostranski (z osmimi 16MB čipi), ali pa dvostranski (z 16-imi 8MB čipi).

energetik ::

A, sem vedel, da bi moral naročit unga z 8 čipi. Težko je sploh dobit tak RAM, imajo pa samo enostranske z 4 ali 8 čipi...

Hundey, a si prepričan, da prepozna 16MB čipe? Ker pri Mimovrste imajo le še RAMe z 8 čipi (8*16=128); no vsaj to je dobr, da lohk vrnem v 30 dneh... Samo moram bit prepričan, ker je ram z 8 čipi dražji pa še poštnino moram plačat... Je pa logično - če zazna 64 od 128MB potem verjetno res podpira 16MB čipe, če je 4x16=64...
Hvala..

Lp

Jakka ::

Bi rekel, da bo delalo.
Imam plato ms 6309, gor je via apollo 133a čipovje, pa pravilno zazna 128MB sdrama, je pa enostranski 8x 16MB.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SDRAM 133-7,5 8chip in 133-8 16 Chip

Oddelek: Strojna oprema
51029 (967) tiborrr
»

Ne zaznja povne rame

Oddelek: Pomoč in nasveti
51095 (967) MKrmec
»

SDram

Oddelek: Strojna oprema
101237 (989) urosh
»

novi SD RAM ne dela CDrom in CD/RW

Oddelek: Pomoč in nasveti
5675 (622) richier
»

Ne prepozna ramov

Oddelek: Strojna oprema
6733 (654) ali3n

Več podobnih tem