» »

Nakup prenosnika?

Nakup prenosnika?

«
1
2

mkonci ::

Živjo, vem da je to že izpeta tema, vendar bi vas prosil, če lahko poveste svoje mnenje!

Kupil bi prenosnik do cene nekje 260k.
kaj menite na tegale? KLIK
Če morda veste za kateri dobr model v okviru te cene, ali pa katere firme se spalča podajte link (lahko tudi na PM):))

tnx

mkonci ::

ali pa tale KLIK pri tem bi dokupil še 512 rama.

Aja kaj pa je razlika med omenjenima procesorjema( kateri je boljši)????
1) CPU AMD Turion 1.8GHz ML-32(35W)
2) AMD Sempron 3000 Mobile

Lahko pomagate, prosim.

JIM22 ::

Procesor je velik bolši Turion.

Prvi link bolši od drugega.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

mtosev ::

Malo to poglej. Ugodno in kvalitetno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mkonci ::

Kaj pa je tam dobrega na uni strani, sem laik na področju prenosnikov!

mtosev ::

HPji so (visoka kvaliteta).
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mkonci ::

hvala :))
Aja še neki a so na uni strani vsi HP? :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkonci ()

mtosev ::

Ja, so pa predstavitveni modeli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mkonci ::

kaj pa tale? to je HP, KLIK
a se da navigacija na vsak prenosnik naštimat?

mtosev ::

Zakaj pa se nebi dalo?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mkonci ::

Jah nevem, sej pravim da sem tuki na tem področju bol lolek :), kje pa lahko tako stavar za prenosnik kupim?
Ej mtosev, kaj pa praviš na ta sistem z GPS, se to izplača, al je brezveze. Nisem ravno potnik, sam tko enkrat na leto grem na dopust z avto in bi mi kej tazga prišlo prav!
Ej a se ti kej bol spoznaš na prenosnike? Katerga bi pa ti kupu tm do 260 000?

mtosev ::

Jaz bi nekaj takega vzel. Dobro razmerje med ceno in kvaliteto.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Valuk1 ::

> mtosev, tisti link, ki si ga dal na "kvalitetno in ugodno".
Je to vse rabljeno?

mtosev ::

Predstavitveni modeli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Valuk1 ::

Pa se splača vzet presstavitveni model?
Mislim, je 6 mesecev garancije dovolj?

Meni se zdi to zelo zelo dvorezen meč.
Na eni strani nizke cene za prave mašine, po drugi pa veš, da je bil že prej uporabljen (vsaj malo), pa še malo garancije nudijo.

Ne vem no.

mkonci ::

ja to pa tud mene zanima:8) .
Ker upam da za kar bom dal 260k da deluje vsaj ene 3 leta (upam da več)!

mtosev ::

To so mogoče bili samo uporabljani da so v izložbi oz. so bili v steklu in so zagnali malo da ljudje vidijo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Valuk1 ::

Hm, vseeno mi je garancija malo prekratka.
Ne vem no, nisem še imel prenosnika, tako, da tudi ne vem, kakšne so možne okvare.

Če pa niso poškodovani, pa če pol zdržijo, je to najboljši nakup kar jih je.
Seveda, če je možen predogled!

Fizikalko ::

6 mesecev je premalo, cene pa sploh niso tako ugodne. S tem, da Presario in Pavilion sploh nimata SLO garancije (HP SLO nima servisa zanje, ker se tu ti modeli ne prodajajo) - bi moral čakat na servis iz tujine.

mkonci ::

Škoda ko je to glih v MB. Men bi velik bol pasal LJ. Ker če ga hočem videt se morem glih zarad tega gor vozt :)

Jah nč, bom še mal premislu, pol pa šu verjeten pogledat

Kakšen pa zgleda tale 17" a to ful več štroma žre?

Wolfs_Spirit ::

Tudi jaz razmisljam o nakupu prenosnika. Ker si osebnega racunalnika ne nameravam vec kupit, bom toliko vec vlozil v prenosnik. Zanima me, kaj menite o naslednji konfiguraciji:

Procesor Intel® Pentium M 770 (2.13GHz) 533MHz - 915PM chipset (centrino tehnologija)

Pomnilnik 1024MB DDR2 2048MHz - do 2GB (1 slot prost)

60.0GB SMART ATA HDD, 7200rpm--> not dal 100GB 7200rpm 8 MB

DVD+/-RW pogon multibay II

Brez FDD, Enhanced Dual point (Point stick, touch pad)

Graficna karta ATI Mobility Fire GL V5000, 128MB DDR Video memory ---> 256 MB dal not

Zaslon 15.4''TFT 1920*1200 WUXGA

Modem 56k V.92, mrežna karta 10/100/1000

Baterija High Capacity LiON 8-Cell (do 6ur delovanja)

Bluetooth Modul, Integriran 802.11b/g wireless Lan

Vmesniki: 3xUSB 2.0, RJ11, RJ45, VGA, 2xAudio, Firewire

Infrared S-Video TV-out, COM port, Smart card reader, 1x PCMCIA type I/II

Dimenzije:28x355x259, teza od : 2,77Kg

Garancija 3 leta (3-3-0)

Klik
Liberate Tuta me, Ex Imferes

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Killer notesnik killer cena >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Wolfs_Spirit ::

Ja,ampak se ti zdi vredi konfiguracija vredna svojega denarja?A zaslon je vredi, ali bi kak Xblack bil boljsi?Prenosnik bom uporabljal za vse,igre,mp3,ripanje,studij etc. A bi vzel raje kak dualcore prenosnik?
Liberate Tuta me, Ex Imferes

klemen22 ::

Če ima keš potem najbolje da počakaš na kakšen IBM T60 z dual core in to je to.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

billy ::

Slaba stran IBM so ATI grafične. Če nekdo misli laufat linux na tem bo hitro naletel na težave ob "odlični" podpori ATI produktov za linux okolje.

Hm...če imaš res dnara, zna bit zanimiv ta prenosnik

2.00 dual core, 1G rama (moznost celo 4G!) neki reddot award za design leta. hm, ampak spet žal ATI kartica, katere osebno nimam ravno rad :) mogoče so pa dobre. relativno "slaba" je edino poraba baterija, ki pa je verjetno posledica dodatne grafične. Je pa recimo "samo" 1 uro manj kot T60, amapk ima T60 14" zaslon, kjer verjetno tiči razlog v takšni razliki. Pa dost zadovoljiva resolucija. Sicer ni sony, ampak "slabost" sonijev je slaba resolucija...baje ima celo polakiran pokrov? :))

Zheegec ::

@Wolfs_Spirit: NW8240 imaš TUKAJ za TOČNO 100k manj, je pa 1 leto garancije, doplačilo za 3 leta (tako kot je na tistem linku) je pa 33.500SIT, tako da te pride vse skupaj 533k, kar malo ceneje, glede na to da se gre za isti prenosnik :D
Je pa blazno hud workstation, najboljši v HP ponudbi.

edit: ATI FireGL so zelo dobre profesionalne kartice, Quadro v prenosnikih je bolj redka zadeva kot FireGL, pa novi driverji za Linux od ATIja so čisto OK.

edit2: isti prenosnik je v BOF trgovini 499.990SIT, na spetu pa 519.990 :D >:D Zanimivo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Wolfs_Spirit ::

Ja tale Lg-jev prenosnik je luskan, pa vse, sam slaba baterija, drgac pa je dobra cena zato kar nudi. Nekako me zanima konfiguracija ki sm jo zgoraj navedel. a veste mogoce kdaj bo hp zacel posiljat na trg dualcore?Nekje sem bral da bo intel spustil cene dual core procesorjem, pa bo to zajelo tudi prenosnike? za prenosnik sm pripravljen odstet tam do 600-700k, vednar zelim tudi za svoj denar dobro ter kvalitetno robo?
Liberate Tuta me, Ex Imferes

Wolfs_Spirit ::

Pa ima moznost dograditve?ce pravis da je graficna dobra, bi vsaj vecji in hitrejsi disk dal not, pa potem doplacal za garancijo in je to to.
Liberate Tuta me, Ex Imferes

Zheegec ::

RAM imaš še en slot prost, disk lahko kadarkoli menjaš, grafična je pa res dobra za profesionalne 3d aplikacije.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Wolfs_Spirit ::

Hvala vsem za nasvet. Odlocil sem se d abom vzel kar tega Hp-ja. Se mogoce vprasanje o dualcore prenosnik znamke hp, a ve kdo kdaj pridejo na trg?
Liberate Tuta me, Ex Imferes

Zgodovina sprememb…

klemen22 ::

za prenosnik sm pripravljen odstet tam do 600-700k, vednar zelim tudi za svoj denar dobro ter kvalitetno robo?

Potem pa le po kakšenmu IBM T60(p) ko pride v Slovenijo. Kvaliteta neizmerna, hitrost, vzdržljivost, 3 leta garancije...
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

billy ::

HP bodo dual core, trenutno so 94xx modeli zunaj (ne vem točnega modela) ampak so 17" in dual core. Tako da za manjše bo verjetno potrebno počakait. Ampak imam filing da bodo zelo hitro zunaj. Tako da če te vleče to še rajši malce počakaj.

billy ::

Aja pa še nekaj..če ti je pomembna baterija...imaš še tu samsung. Edini prenosnik pri katerem sem videl avtonomijo okoli 4 ure zraven IBMa, ostali pa vsi nekje 3 ure.

Zheegec ::

NW8240/NX8220 z 8-cell baterijo se zelo približajo realnim 4 uram, seveda odvisno od uporabe.

Dual-core HP z workstation grafiko še nisem videl napovedan ali karkoli, pa tudi cena ne bo ravno nizka, sploh ne boljši modeli z višjo ločljivostjo. HP je pač vedno dražji kot večina konkurentov.

IBM pa težko konkurira če nima FireGL/Quadro notri, pa če je dual-core ali ne, seveda za workstation uporabo...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

billy ::

Eh, tisti 9420 model ima X1600 :)

Wolfs_Spirit ::

Podatki o bateriji 8-cell Lithium-Ion baterija, do 6 ur tole pise pri opisi v stacuni kjer sm hoto prvo kupit prenosnik, torej baterija pri hp nw8240 ne zdrzi do 6ur?a je mozno kaksno mocnejso nabavit?pomembna mi je mobilnost,sam enih 10kg pa tut ne bom zmeraj tovoril s sabo!;(
Liberate Tuta me, Ex Imferes

billy ::

Dvomim, čeprav tudi na DISSu piše do 6 ur, ampak... to je že uber dosti, edino če je dodatna baterija že všteta not?

Wolfs_Spirit ::

ni dodatne baterija, tko da je realno res,da enih 4ure zdrzi baterija.;(
Liberate Tuta me, Ex Imferes

billy ::

Ma to morš vedet da je pri vseh tako. Proizvajalci pa tudi nategnejo to trajanje baterije, oz morš vedno odštet kakšno uro da dobiš realno vrednost.

Wolfs_Spirit ::

kaj pa tole:
Nasel dvojerdni prenosnik HP Nx9420 za 610k.kako to da je cenejsi od nw8240?Glede po konfiguracija predvidevam da je nx9240 boljsi?a graficna je kakovostna pri nx9240?

cist na dnu je!

Favorit2
Liberate Tuta me, Ex Imferes

Zgodovina sprememb…

billy ::

To je to kar sem ti jaz rekel NX9420, ampak to je 17" in navadna grafa. Baterija ni šans da drži isto kot na 15.4, ker je tu monitor kar fajn večji.

Mislim pa da še zalog ni, pridejo čez kak teden, dva.

Zheegec ::

Slabša grafična, manjša ločljivost, večja teža, dosti manj časa zdrži baterija. 4 ure realno - kot sem rekel - je mišljena dejanska avtonomija ob max svetilnosti pa normalni uporabi, to kar piše "do 6 ur" je ob min. svetilnosti pa v idle. Dejansko je to veliko.

Ima pa prenosnik IN možnost dodatne baterije IN multi-bay optično enoto, tako da 8ur sploh ni problem, seveda odvisno od uporabe.

Saj pravim, huda stvarca 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Wolfs_Spirit ::

a to je tvoje mnenje o nw8240 ali nx9420?
Liberate Tuta me, Ex Imferes

billy ::

V drugih besedah je reko da je 8240 boljši ;)

Wolfs_Spirit ::

a, tko,:) torej je nw8240 favorit in mi ne priporocate nx9420?
Liberate Tuta me, Ex Imferes

Zheegec ::

Hja, če program rabi dobro grafično bo velika razlika v prid NW8240, če pa je program 2D-only ter optimiziran za SMP bo dual-core hitrejši, ampak P-M 2.13GHz je blazno hitra zadeva, tako da splošno gledano kot workstation je NW8240 boljši.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Wolfs_Spirit ::

Zdaj sm bral maile glede nw8240 ter nx9420. eni pravijo da je dualcore boljsi,pa vecji zaslon ima. a je kje kak test teh dveh prenosnikov? da bi lahk dokoncno odloco?zdaj sm nekje 60% za nw8240 pa 40% za nx9420. Se mi pa dopade moznost 4GB pomlnilnika,velik zaslon, dualcore, pri nw8240 me edino moti da ima samo 2GB pomnilnika, pa ker ne podpira SATA diskov. Prenosnik me mora drzat kr lep cas, tudi baterijo bom dokupil,da bom imel vecjo mobilnost, kaj pa prenosniki z SLI tehnologijo so za kaj dobri?:))
Liberate Tuta me, Ex Imferes

Zgodovina sprememb…

billy ::

Hehe, zdaj pa že greš v extreme :)

9420 še niti ni v evropi kaj šele v slo, tako da o testih verjetno še dolgo nič. Ima večji monitor ja, če te to ne moti (nekoga bi), pa tudi celoten prenosnik je fajn večji. No..če iščeš zamenjavo za destkop potem te to verjetno ne bi motilo, ampak če iščeš mobilnost pa je kar velik minus. Baterija bi rekel da realno drži kakšne 2 do 3 urce ob polni osvetljenosti monitorja in obremenitvi sistem. Z dodatno, travel baterijo, pa bi znalo prit do 6 ur.

Dual core je definitivno boljši, ampak pri aplikacijah ki podpirajo dual core. Pomoje ti zna star penta M 2.13 Ghz hitreje poganjat kakšno igrico kot pa novi dual core 1.86...


Z SLI... :) zaenkrat še "just say no" :)

Zheegec ::

Kot pravi workstation je NW8240 boljši zaradi grafične (velika razlika), teže, baterije, ločljivosti.

Zdaj seveda ima nx9420 večji zaslon (s slabšo ločljivostjo), težji je, edino core-duo je prednost, kar pa ni velika, sploh glede na to da ni dobavljiv trenutno pa da je dražji.

Saj pravim, za grafično intenzivne aplikacije je važna grafična, za 99% programov pa je hitri single-core čisto dovolj.

4GB RAM je pa malo pretirano za prenosnik, 2GB je že čisto preveč.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

billy ::

Ne vem no če bi se strinjal glede resolucije, 1920 se mi zdi ubitačno za 15.4 monitor. Razen če človek poveča fonta kar je pa isto kot če pusti fonte male pa resolucijo tudi malo :)

Glede na to, da je slika na sony 17" (xblack z 1440 res) čisto normalna ne vem zakaj bi bila na HP z 1680 toliko slabša?

Je pa zdaj res tu namen uporabe, če bo nekdo delal kako profi grafiko oz oblikovanje mu bo verjetno 1920 na workstationu prislo prav, za vsakodnevno uporabo se mi pa res zdi way too much :)


Ne vem no...najboljse da gre do najblizjega BOFa, kjer imajo workstation in pogleda kako zgleda sploh ta "ubitačna" resolucija in zaslon, zraven pa naj da kakšnega sonija za primerjavo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri prenosnik med naštetimi

Oddelek: Kaj kupiti
91553 (1316) SkIDiver
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
527425 (5909) Jan987
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655918 (4648) sw0rdfish
»

3x HP prenosnik,katerga vzet!

Oddelek: Kaj kupiti
382304 (1655) billy
»

Prenosnik -malo bolj podrobno

Oddelek: Kaj kupiti
191561 (1183) Valuk1

Več podobnih tem