» »

Nokia N70

Nokia N70

mk2dugar ::

Kupujem nokio N70 vendar se mi porajajo uprašanja ali je telefon sploh dober. Ko sem uprašal druge za mnenje so mi rekli da telefon zelo pokvarljiv in da je brez veze kupovati takšen telefon. Zato me zanima kakršno koli mnenje o tem telefonu?

lp

Primoz78 ::

Pokvarljiv?...nevem, jaz ga mam...pa se par jih poznam, ki majo ta telefon pa nobenemu se ni se pokvaril (moram potrkat ;) ). V glavnem, ga uporabljam tri mesece in je vse ok, veliko boljsi od N6680 in ostalih telefonov z Symbianom ki so trenutno na voljo. Od ostalih ga loci predvsem velikost rama, ki je pri tem 30mb, pri npr. 6680 pa "le" 10mb...pa tudi hitrejsi je kot prejsnji model ker ima 220mhz ARM procesor (sicer isti kot N6680). Ohisje je tudi kvalitetnejse kot N6680 ali 6600 vendar se vedno skriplje zadnji del. Skratka je kar nekaj izboljsav narejenih glede na dosedanje modele, mogoce se ti splaca pocakat na novejsi model N80, ki ima se Wi-fi in par drugih bonbonckov...;) Vedno se pa moras vprasat...kaj pricakujes od telefona in v kaksne namene ga bos uporabljal...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

velikiB ::

Rad bi videl tistega, ki ni bil zadovoljen z Nokio N70 in kakšen telefon uporablja.
VelikiB

klemen22 ::

Nokia n70 je odlična zadeva samo tista "večsmerna" tipka na sredi deluje zelo bogo. Precej bolje je izvedena na 6630/6680 modelu.

V glavnem, ga uporabljam tri mesece in je vse ok, veliko boljsi od N6680

To je precej logično da je malce bolj izpopolnjen model saj je prišel na trg 10 mesecev kasneje.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

CaqKa ::

>>> Kupujem nokio N70 vendar se mi porajajo uprašanja ali je telefon sploh dober. Ko sem uprašal druge za mnenje so mi rekli da telefon zelo pokvarljiv in da je brez veze kupovati takšen telefon. Zato me zanima kakršno koli mnenje o tem telefonu?

ja in to mnenje si dobil od nekoga ki je telefon uporabljal konstanto eno leto?

ne se hecat, takšnih vizionarskih pogledov, da bo ta in ta telefon pokvarljiv ne zna noben delat.

Imagination ::

Jst sm mel problem, ko mi ni zvonil, ko me je kdo klical, pa sem dal gor en popravk, pa zdej dela brez problema. Mogoče je mal velik, pa pokrovček zadaj za fotiča se odpre prepogosto (ob dotiku seveda). V splošnem ima pa tok funkcij, da jih je enostavno preveč. Jst sm zelo zadovoljen, parkrat mi je padel na tla, pa dela še vedno brez problema. Če bi mel možnost še nekrat kupovat telefon, bi bil n70 spet v akciji,.
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

Jan987 ::

nokia N70 je zdelo dober telefon za u pisarno oz. za normalne razmere. Če pa hočeš govort na -15 do -20 pol je pa baterija kuj prazna. To je edina slabost ki se je pojavila pri meni s prehoda iz ''zidarskega'' 6310i ki deluje bp v vseh pogojih. kot sm že zgoraj napisov pa ob normalnih pogojih deluje krasno

CaqKa ::

6310i je profesionalni telefon oziroma biznis telefon...
n70 je pa consumer telefon naret za puberteto ki bo lahko slikala in pošiljala smse pa špilala igerce.

sej lahko načeloma narediš primerjavo... samo nevem kaj si boš z njo ker telefona ciljata na čisto drugačne publike.

na 6310 lahko še celo flikneš baterijo od 5110 pa se nebo pritoževal. tam ti baterija drži teden do teden in pol.. skratka čist drug razred :>

klemen22 ::

Caqka: to si pa tako mimo ustrelil da ni res. Torej je tut Nokia 6680 in 6630 narejena za pubertetnike? Sej nisi resen.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

CaqKa ::

za mene (torej moje subjektivno mnenje), je vsak telefon ki ima povdarek na fotoaparatu in mms, ter raznih vodafone ali pa planet portalih, namenjen mladini. tudi vsak telefon ki ima povdarek na menjavanju pokrovčkov, ter melodij in vsak telefon ki nima običajne ring melodije za zvonjenje.
vsak tak telefon je po mojem mnenju namenjen mladini in ne poslovni uporabi.

četudi nokia na svoji strani navaja kaj so biznis telefoni.. 6021 to vsekakor ni... zato mi niti ni jasno kakšno politiko zganjajo o tem kaj je biznis telefon ali ne..

in glede na to da ima oni 6680 umts.. to ga za moje pojme ne uvršča v biznis telefone.

CaqKa ::

pa še nekaj.
symbian sam po sebi je glomazen OS (za to kar potrebuješ na mobilcu)

s tem da se za novo serijo nokie vzame obstoječ symbian sw ki se ga malenkostno priredi, verjetno par procentov kode.. pa nič ne prilagodi na sam hw (ki se tudi glede na prejšno verzijo ni spremenil, ampak to nima veze ker ga že prej niso extra optimizirali). se ti pri takem sistemu lahko hitro zgodi da se kaj obesi. je to sprejemljivo za biznismena?

n 6310i še nisem slišal da bi se komu kdaj nenadoma izklopil lcd, ter se 'sam od sebe' čez čas spet nazaj priklopil. se je to komu že kdaj zgodilo na 6680?

6680 je telefon, ki ga nokia misli prodajat za techfreake. ('glej tale pa ima 2mpixa in BT in wifi')

pa prosim če se argumentiraš, ker mi ni jasno kje sem streljal.. razen na lan partiju z mašin ganom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

klemen22 ::

Se mi ne da argumentirati ker vidim, da ti pojmi še zdaleč niso jasni.
Mimogrede, Nokia 6310 je mobilnik star več kot 2 leti. Razvoj gre dalje. Povej mi za en Nokiin telefon, novejšega formata ki je tretiran kot "poslovni" in nima fotoaparata. Sicer pa za Symbian OS obstaja precej aplikacij ki so tudi namenjene poslovnežem. Če ti tvoj neverjetni um ne omogoča da ne sprevidiš, da Symbian ne pomeni LE igric, neverjetnih tem, itd. Kaj je narobe z UMTS? Daje precej novih možnosti. Resen poslovnež verjetno prebira precej mailov, in hej UMTS omogoča poleg ostalega tudi to da se kilobajti pretakajo z 10x hitrostjo. Verjetno si poslovnež kdaj pa kdaj prebere tudi kakšne novice na katerem od mobilnih portalov. Spet prednost UMTSa zaradi "velike" hitrosti. Če bi bilo po tvoje je najbolje da bi ostali kar na NMT omrežji kajne? :\
Po tvoje je idealni poslovni telefon nekaj takega:
- črnobeli ekran :\
- poleg imenika naj vsebuje le še pošiljanje smsov
- imeti mora koledar ter budilko
- imeti baterijo ki omogoča vsaj 1 teden "resnega dela"

Samo naslednji citat pa moram argumentirati proti, ker res pada v oči:
tudi vsak telefon ki ima povdarek na menjavanju pokrovčkov, ter melodij in vsak telefon ki nima običajne ring melodije za zvonjenje.

1. Dej mi povej za Symbian mobilnik ki si jih naštel in omogočajo menjavanje pokrovčka
2. Menjavanje melodij -> jih ne omoogča tudi nokia 6310?
3. Zakaj bi morali imeti za zvonenje običajen ring melodijo -> zato ker so jo imeli telefoni že od nekdaj? Mimogrede imaš ring melodijo tudi na nokii 6630 in je precej blizu imitaciji starih telefonov.:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

CaqKa ::

biznis nokia ki nima fotoaparata:
1 2 3

glede umtsa sem samo komentiral da to da ga ima, ga ne uvršča med poslovne telefone.
je dobrodošel dodatek.
predvsem je za dober biznis telefon, potreben dober organizator, dobra povezljivost z ostalimi telefoni, pri čemer mislim, ne samo na to da ima telefon ir in bt, ampak, ir in bt delata z vsemi ostalimi telefoni, kaj mi nuca recimo BT če se pa samsung in SE ne znata z njim povezat med sabo?
če prebere novico mu popolnoma zadostuje da jo prebere z gprsom, mu popolnoma zadostuje da ta novica ni na vsakem eku v drugačni barvi, ker zahteva samo informacijo, ne pa lepo oblikovane novice.

sploh še pa nisem videl dobrega organizatorja, za telfon NOR dlančnik.

1. verjetno sem s pokrovčki res mimo kiksnil, dejstvo pa ostaja da bo tech freak kupil nek telefon samo zaradi specsov na papirju.
2. ja jih omogoča, samo nisi razumel da sem napisal da se to postavlja v ospredje. v 6310, je menjavanje melodije zadnja briga.
3. si na sestanku in ti začne iz telefona pet britni spirs... kaj bodo rekli ostali 'wau stari britni poslušaš al kaj?' ali bodo rekli: 'daj vgasni to nadležno zvoenjenje'

Jan987 ::

to kar si ti naštel pa je čist drug razred telefonov, ki so poslovni ampak jest nokie n70 nikoli nebi zamenjal za kajj takega če bi bilposlovnež, saj mi no odpiraje gre na živce pa to. Važno mi je da je vse pri roki ne pa da je treba najprej odpret...

CaqKa ::

to če ima nekdo rad prekloplni/slide/navadni telefon so osebne preference in z tem če je nek telefon poslovn ali ne nimajo veze.

ssitcm ::

Mogoče bo/bi prišla v 'igro' E60 ?

klemen22 ::

Hm Caqua, tisto kar si ti naštel so pa sploh telefoni za tech freake.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Dr_M ::

N70 je sicer zelo dobr telefom, ampak kvecjemu za ksno picko al pa otroka z zelo mejhnimi prstki.
jest mam razmeroma mejne prste, ampak ko sm tipku kej, sm zmeri prtisnu 2-3 tipke na1x...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

klemen22 ::

Zato pa imaš na voljo še Nokio 6630 ali 6680.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

niga ::

Tipkat se v nekaj dneh uporabe navadis, vsaj jst sm se.

CaqKa ::

kremen2 zakaj že?
kaj bo tech freak poganjal gps navigacijo na njih?

Spike Edin ::

Lp!

GSM Nokia n70 uporabljam že več kot mesec dni in sem zelo zadovoljen ... Tako da ga priporočam :D
The PC Doctor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nokia n70

Oddelek: Mobilne tehnologije
172002 (1790) spoon
»

Telefon brez omejitev za SMSe

Oddelek: Mobilne tehnologije
162146 (1674) 20sdfj093f
»

Kateri UMTS telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
313196 (2488) PaJo
»

telefon z dobro kamero in koledarjem

Oddelek: Mobilne tehnologije
91259 (1074) CaqKa
»

kateri mobitel kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
304008 (3611) NemecRok

Več podobnih tem