» »

Nakupi v Bangkok-u se splača ???

Nakupi v Bangkok-u se splača ???

Matrix ::

Ker grem konec meseca v Bangkok me zanima ,če je že kdo od vas tam kupoval rač.komponente,baje naj bi bile cene cca. 25% nižje kot pri nas:\ .
In še eno vprašanje,zanima me če lahko kontrolni rentgen na carini poškoduje (ram,proc,itd...),ker sem opazil na letališčih da prenosnikov ne dajejo skozi ta pregled:\ ???
Ma Lurido!!!

Brainstorm ::

No fajn, boš sporoču kaka je pc scena v tistih koncih, ker js grem pa julija na Taiwan in Vietnam, pa morbit kupim kako kilo ali dve rama in druge šare, če še bom mel kej prostora v nahrbtniku.:))

Zgodovina sprememb…

Fury ::

1. Ne splaca se kupovat, ce te dobijo na carini (pomoje). Ce bos placal carino bos pomoje mal profitiru, pa se trogal bos shit skos, pa se garancije ni :)
2. Prenosniki grejo cist lepo skos rentgen. Vsaj ko smo sli v LA in SF so vedno sli. Je pa res, da ga das posebej ven iz torbe, ampak na isti trak.

Matrix ::

Sm če priletim nazaj v Munchen,zakaj bi potem plačal carino??
Ma Lurido!!!

mtosev ::

Ker smo v EU in tudi Nemčija je???? :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Witboy ::

Ma nic ne bos placal... Jst tut nisem :D Enga prenosnika kupu v NY pa ni blo nbenega problema... kolega je iz Tajske prnesu vsega boga pa tut mu ni bilo treba nic placat...

Brane2 ::

Na računalniške komponente ni carine, je pa DDV. NE vem pa, kako je s celimi računalniki in kako laufajo zadeve ob osebnem prevzemu...
On the journey of life, I chose the psycho path.

IgorGrozni ::

Ma si kljukec, da greš v Krung Thep( Bankok), ...na šoping.:\

Kolikor sem opazil, PC -ji niso ravno za vsakim vogalom (trgovino) v B..
V B. imaš en velik (bojde) šoping center za PC opremo. ˝Računalniško mesto˝ ali nekaj podobnega. Natančno tja moraš.
Sky train, boat bus in potem taksi. Ali pa km pešačenja.

Cene so, hja, če sodim po mp3 playerjih, ki sem jih videl v China Town ene 30 % nižje.

Blago iz Tajske podlega carini in DDV-ju. Če te dobijo.

Lp.IgorGrozni

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Prenosnik, mp3 player, fotoaparat ipt. se lahko "osebni predmeti" (seveda če niso zapakirani v original škatlo), ki se jih da brez težav spraviti čez carino.
sudo poweroff

delfinus ::

Evo glede shoppinga PC komponent v Bangkoku. Pantip Plaza. Sicer par let nisem bil ze tam imam pa nasvet. Zacni gledati za cene od zgoraj navzdol. Pojdi s tekocimi stopnicami na vrh shopping malla in si ogleduj do pritlicja. Na vrhu so ponavadi najnizje. Vsaj tako je v Kuala Lumpurju in Singapurju. Sicer pa je potrebno tudi v teh shopih barantati, da dobis najugodneje.

lp, D.

Gwanaroth ::

Šef je bil oktobra v Hong Kongu in je recimo nabavil Compaqov tablet PC, zanj dal 1100 $, pri nas bi dal 2400$, tako, da se kar splača ;> Kupil je še neki mp3 playerjev, digitalcev itd, za skoraj drobiž. Kar se tiče carine je pa tako, kot je rekel Matthai. On je nesel vse kot osebno prtljago in noben mu ni niti povohal.
Lights often keep secret hypnosis..

Fury ::

Nas so ob prihodu iz San Francisca na Brniku pregledal. Vse. Vso prtljago :)
Na sreco smo prjavl laptope ob odhodu, drgac bi se enkrat placal DDV za vse.

Brainstorm ::

Kaj pa v Vietnamu ve kdo za kako trgovino s PC opremo, al majo samo banane tam?

Zgodovina sprememb…

Matrix ::

Glede kljukca,ne grem v Bangkok na šoping ampak greva s punco na dopust 4 dni Bangkok in 10 dni na otoke,ker bom pač tam zakaj ne bi izkoristil.Ko bom na lepšem se bom spomnil na vas.:D :D
Hvala vsem za nasvete.:)
Ma Lurido!!!

Good Guy ::

@Brainstorm
seveda vemo saj smo vsak dan tm :D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

IgorGrozni ::

Zavidam !

Ostani vsaj en mesec.

Ma idi ... s milim bogom:D

Oxford ::

Nas so ob prihodu iz San Francisca na Brniku pregledal. Vse. Vso prtljago :) ??

What? Saj ste šli menda preko Frankfurta oz. Londona, ne? Tole je pa zares prvič, da slišim, da so nekoga pregledali na Brniku, ki je priletel iz evropskega letališča. Sam sem opravil najmanj 20 podobnih letov, poznam pa še vsaj ducat sodelavcev, ki jih niso niti povohali na Brniku.

Zares nenavadno! Sam nisem nikoli prijavil službenega laptopa na Brniku na izhodu iz Slovenije.

Fury ::

Ja, sli smo prek Frankfurta. Sej smo ze prej sli tut 100x pa nikol ni blo nc narobe... tut iz LA ni blo problemov (prek Minhna)...

Zdej so nas pa zakacil in vse check... smo mel TOTALNO sreco, da smo prjavl laptope na odhodu (prvic zdej pomoje... od vseh poti) pa so nas lih zdej preiskal. Zdej bomo vedno prjavlal pomoje :)

So bli pa cist nasajeni pa neprijazni. Kreteni od slovenske carinske policije. V US ti kr en tip k kr nekje stoji pa gres mim rece "Sir..." tuki pa "Takoj da mi pridete sem. Bomo carinsko kontrolo naredl!" mislm.. odnos... bah skoda besed...

poweroff ::

Jah, slovenski mejni organi so še vedno precej balkanski. Doživel sem že marsikaj, celo grožnje s tem, da me bodo pretepli, če se bom pritožil zaradi nadiranja. (Seveda sem se potem vseeno pritožil).;) Pač tip je imel slab dan in je kar po vrsti vse nadiral. Mislim, halo? A je to odnos do ljudi?

Na Nizozemskem sem pa po neumnosti/nevednosti imel s seboj nož na letališču. Ko so ga odkrili so bili izredno vljudni in so mi pač razložili, da z nožem ne morem na letalo in mi dovolili, da sem ga oddal na check-inu. Ko sem šel drugič čez kontrolo je zapiskal detektor kovin (kovinska zaponka na pasu), pa so mi čisto lepo rekli, če me lahko bolj detajlno pregledajo. Brez groženj, brez vpitja, skrajno vljudno. Čeprav je izgledalo kot da sem najprej hotel prenesti čez nož, potem pa še nek skrit kovinski predmet.

Pač, normalna evropska vs. balkanska država...
sudo poweroff

Sandoval ::

Odvisno kje tudi.
Mene so v londonu kar takoj temeljito pregledali, pa sem pozabil snet uro(tudi to se zgodi) in jim jo takoj pokazal ter oddal.
Še dobro da je bila kar lušna uslužbenka.:D
Kr3nU_X JAZZ-WA Sandoval


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniške komponente na letalu

Oddelek: Strojna oprema
252652 (1930) djfixme
»

Kaj kupiti v Ameriki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5510125 (7213) MTB
»

Kupovanje v ZDA, carina in vracilo davka

Oddelek: Kaj kupiti
146267 (3666) Invictus
»

New York - Ljubljana (iMac)

Oddelek: Loža
302376 (1673) LeQuack
»

Vzeti prenosnik na dopust v tujino?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242779 (2311) poweroff

Več podobnih tem