» »

DivX/XviD problemi

DivX/XviD problemi

HroSCeK ::

Slo-Tech, ti si moja zadnja rešitev :) Imam namreč velik problem, ki sicer ni tako velik ampak bolj kot ne tečen! Ob pospravljanju omare s hardwarom sem našel nekaj uporabnih komponent in zmetal skupaj v en računalnik.. Tako je nastala naslednja zadeva:
Intel Celeron 466
Ena plata k se ne spomnem trenutno kaj je za ena
3x64MB rama
20GB disk
ATI 3D Rage PRO

Problem pa je nastal pri inštalaciji codecov. V prvem poskusu sem na sistem dal Win98SE, ki pa je imel velike probleme z zatikajočimi filmi.. Poskusil sem vse možne codece in codec packe ampak vedno se filmi zatikajo. Ne glede na to ali sem uporabil ffdshow ali DivX ali pa tudi XviD codec.. Ker mi je po parih dnevih poči živc sem na sistem dal WinXP SP2 ker bi po vsej logiki moral laufati na taki mašini in res je temu tako. Ampak spet isti problem z zatikajočimi filmi.. Potem sem še malo brskal po omari in ven potegnil Vodoo 3 300 (I know...) in poskusil na tej kartici ampak spet isto!

Poskusil sem večino codec packou, večino posameznih codecov. Brkal njihove nastavitve ampak vedno isto! Saj bi že zdavnaj obupal samo na moji prvi resni mašini sem na Celeronu 333 gnal XPje in normalno gledal filma pa je imel ravno toliko rama (mogoče 256 samo dvomim)!

Kaj mi je storiti poleg tega da vržem komponente v smeti in se neham obremenjevati s tem problemom?

jureK ::

Živjo!
Sam sem pred kratkim nabavil nov računalnik, in ko sem prebiral tvoj problem, sem se slučajno spomnil, da mi v navodilih za MB piše, da ima slednja 4 reže za ram, lahko pa so zasedene ena, dve ali pa vse štiri. Tri pa ne!! No, to je bil samo moj preblisk. Preizkusi samo z 128 Mb rama.
Se trudimo, se trudimo

podtalje ::

Problem je CPU, ker Celeron 466 je ravno nekje na meji za predvajanje filmov.
Video kartica nima skoraj nič vpliva na predvajanje.
Preveri CPU usage (pritisni Ctrl+Alt+Del).


Kar lahko narediš, je, da instaliraš ffdshow, ki je eden izmed manj potratnih dekoderejev, ter izklopiš
vse dodatne možnosti, kot so postprocesing in podobno.

Prav tako povečaj prioriteto procesa video predvajanika, kar bi znalo precej pomagati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158548 (13696) BaRtMaN
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456037 (3210) zavajon
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117022 (9907) GrimReaper
»

HD predvajanje filma- zaostajanje zvoka!

Oddelek: Zvok in slika
293286 (2878) Golden eye
»

dvix na slabšem pc-ju

Oddelek: Strojna oprema
171682 (1395) Phoebus

Več podobnih tem