» »

c++ problem s text datotekami

c++ problem s text datotekami

Skankulja ::

zdravo,

Napisat moram program s tekstovnimi datotekami v C++, pa se ze 3 dni zajebavam. Nisem se odkril enga dobrega algoritma, ce je pa ze kateri bil pravi, ga pa nisem znal realizirati.

navodilo:
// Napišite program, katerega vhod je tekstovna datoteka VHOD,
// izhod pa tekstovna datoteka IZHOD, v kateri so iz vsake vrstice
// odstranjene besede z največjo in najmanjšo dolžino.
// Program naj te besede izpiše in za vsako besedo,
// pove v kateri vrstici se beseda nahaja.

na prvi pogled zgleda enostavno, ko se pa spustim v detajle, npr. kako se pomikam po presledkih..itd... mi pa ne uspeva kaj spravit skup. Prosim naj me nekdo razsvetli in mi da kaksen napotek.

lp.
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

Jean-Paul ::

Skankulja ::

saj google-at znam sam... sprasujem za nacin, kako se naredi. ne mi zdej nekih takih debilnih linkov dajat

lp
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

alum ::

Vrstico prebereš v polje znakov.

Preverjaš od presledka do presledka (besede). Zapomniš si prvo besedo v vrstici, ki je na začetku hkrati najdaljša in najkrajša. Zapomnit si moreš tudi indeks v polju, kjer se nahaja začetek te besede.
Preveriš, če je naslednja beseda daljša/krajša. V kolikor je, jo shraniš kot novo najdaljšo/najkrajšo, ali pa nadaljuješ z naslednjo. Prav tako shraniš indeks nove najkrajše/najdaljše besede.
Ko končaš vrstico imaš shranjeni najdaljšo in najkrajšo besedo, ter indeksa njunih začetkov.
Prepišeš polje vrstice v novo polje brez najkrajše in najdaljše besede (to ni problem, ker imaš vse potrebne podatke - začetek in beseda traja do naslednjega presledka).
Vrstico zapišeš v izhod.
Odločit se moraš le, kaj storiti v primeru, da sta dve besedi enako dolgi. Izbrišeš obe (priporočam)? Prvo? Zadnjo?

Za izpis najkrajših in najdaljših besed si lahko sestaviš strukturo, ki bo vsebovala indeks vrstice, ter najkrajšo in najdaljšo besedo.

Predpostavljam, da znaš uporabljat vhodno/izhodne funkcije. V nasprotnem primeru pač guglaš, praviš da to znaš.

Jean-Paul ::

Že mogoče, da znaš googlat. Ne vem pa, če znaš to, kar ti stric Google ponudi, tudi uporabiti.

Avalonis ::

Mogoče bi bilo pametno, da rešuješ svoje šolske naloge sam in ne lajaš na ljudi, ki ti nudijo pomoč >:D

akabane ::

@wakum: hvala :)

mi je uspelo nardit vceraj. Uporabil sem strukture, nekaj funkcij... na koncu je bilo kode presenetljivo malo :)

aja, prej sem se prijavil pod kolegovim nickom, zato je zdj drugacen..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Python - pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
10317204 (7952) black ice
»

Program za C++ jezik

Oddelek: Programska oprema
232779 (1814) popaj113
»

malo pomoči

Oddelek: Programiranje
91011 (845) ERGY
»

Vislice

Oddelek: Programiranje
71702 (1477) VASkO
»

nizi in besedilo

Oddelek: Programiranje
13809 (700) Gundolf

Več podobnih tem