» »

10m VGA podaljšek in nizka frekvenca osveževanja

10m VGA podaljšek in nizka frekvenca osveževanja

Jonny boy! ::

Pozdrav,
po dolgih mukah vrtanja zidu, nakupovanja raznih podaljškov... samo zato,
da ne bi več poslušal žvenketanja svojega PC-mlinčka..., sem naletel na problem.

Imam 10 m standardnega VGA podaljška za CRT monitor in glej ga hudiča monitor mi osvežuje samo do 60 Hz!?
Kako je to možno softver od ATI Radeona je nastavljen na 85 Hz na monitorju pride ven pa samo 60 Hz, WTF?
Kabel em kupil 2 leti nazaj v Techt#rade-u, zato je bil do sedaj nerabljen.
Še to monitor je Mitsubishi Diamond pro 19", resolucija pa 1280×1024.

V čemu je štos?
LP Jonny
"Coniunctis viribus"

Brane2 ::

Je mogoče slab ali pa da zaradi dožine zadeva ne uspe prebrati EDID informacije iz EEPROMčka v monitorju in potem defaulta v nek safe mode. ali kaj podobnega ? :\

Pa drugače, je slika za kaj ? Je ostra ? Se vidijo ponovljeni odmevi robov pri vertikalnih črtah ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jonny boy! ::

Slika je ok.
Ker sem pa ukvarjam z grafiko in skoz bulim v ekran me pri 60 Hz pečejo oči, mora bit vsaj 85 Hz.
Kaj se da kupi kak ojačevalec za VGA signal, bi to pomagalo?
LP
"Coniunctis viribus"

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Brez podaljška pa stvar dela normalno ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jonny boy! ::

Ja brez podaljška dela ko puška.
LP
"Coniunctis viribus"

Brane2 ::

JAh, pol je to edino, kar mi pade na pamet.

Pa lahko probaš naenkrat z in brez ? Mislim v stilu, da stvar prižgeš brez podaljška z monitorjem priklopljenim direkt, nato ne da bi mašino ugasnilizštekaš monitor in ga vštekaš prek podaljška ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jonny boy! ::

PC je v stopnišču LOL, ampak ga bom zdle odšteku in probu, da vidim, upam da bo kej od tega.
LP
"Coniunctis viribus"

Jonny boy! ::

Evo sm zruvu kabel ven iz stene, zbudu pol hiše...

Če vklopim PC normalno brez VGA podaljška zadeva dela brezhibno. (H=91 kHz, V=85 Hz), in če prklopim podaljšek
med delovanjem PCja dela OK tud z podaljškom.

Če pa izklopim PC in startam z VGA podaljškom pa monitor preklop na (V=64kHz, H=60 Hz)

Sm ze zašvicu in to ob 1h zjutri.
??? LP
"Coniunctis viribus"

BluPhenix ::

Lahko da imaš kabel slabo narejen. Ni namreč vlečemo VGA kable tudi na 50m in več razdalje pa dela brez problema vedno.

Ali pa je slaba kvaliteta kabla. Torej dolžina nebi ti smela nič motiti.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Brane2 ::

Ampak najdu si razlog. :D

Rešitev:

Če gre za Linux, je potreben rahel tweak xorg.conf

nekaj v stilu UseEdid = no in pravilna ročna nastavitev želejnih frekvenc

Če gre za winse, pojma nimam. Mogoče lahko sforsiraš željeni mod s tem da ti pod "monitor" pokaže vse (in ne samo "združljive") ločljivosti in si izbereš tisto z željeno globino in refresh rateom.

Ali mogoče kak tweak v registryju ali pa se mogoče da kaj pod naprednimi opcijami driverja kaj nastaviti.

Skrajne hardverske rešitve:

- ročno "kurblanje", podobno kotz si to naredil sedaj... >:D
- branje EDID EEpromčka s kakim utilom, kopiranje v drug čip in bližja montaža tega (recimo v konektor podaljška pri računalniku ?)
- razdretje monitorja in buferiranje potrebnih signalov, tako na strani monitorja kot računalnika
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, res je. Prej preglej kabl. Možno je,d a teh žil sploh nimaš speljanih... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jonny boy! ::

Hm slab kabel zna bit. Kaj moram res kupit novga?
A je lahko še kaka druga fora?
To ni res nabavu enih usb podalškov, hub, zruval ogromno luknjo v zid pa nič od tega.
Pa še vedno mi rožla pod mizo.
LP
"Coniunctis viribus"

Brane2 ::

Ni nujno, da je kabl slab.

Lahko je kaka fora v stilu napake v driverju kartice ali kaj podobnega, NAj ti kdo prej prečekira kabl z univerzalcem ali kaj podobnega.

Če imaš možnost, sprobaj ta kabl še na kakem drugem PCju z drugo kartico in/ali drugem monitorju.

Sploh pa preden začneš s tem probaj sforsirat ročno željeni refresh rate v Winsih. Sploh če je edino kar te zanima, končni rezultat...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jonny boy! ::

Zdle sm se spomnu mam še en PC, zdle grem gor pa da do konca vse zbudim.
Vse za tišino!
O LOL mislim, da sem že v deliriju,
LP
"Coniunctis viribus"

Jonny boy! ::

Evo stestirano še na drugem PCju, ki ima Win 2k pa Matroxa, moj ma XP pa Ati,
zadeva ne dela (zmanjša frekv. osveževanja, tud pri 1024×768 15"). Se pravi drug kabel. O jeba, nov kabel pa ne dela. Pa še zamenat ga ne morem.
A je dost da dam tam okrog 5,000 Sit za 10m kabla. A moram kupit dražjega.
LP
"Coniunctis viribus"

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

preden se spustiš v zamenjavo kabla probi sforsirat refresh rate softversko- z nastavitvijo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jonny boy! ::

To misliš z kakim dodatnim programom?, ker driver od XP-jev oz. Ati je nastavljen na 85 Hz.
Ne razumem če da grafična ven 85 Hz zakaj jih monitor ne pokaže, al pa vsaj teži z OSD, kot da je frekvenca previsoka.
LP
"Coniunctis viribus"

Brane2 ::

Saj jih ne da. V tem je fora. Kartica mogoče je nastavljena na 85 Hz ampak če od monitorja ne dobi potrditve o tem, da to zna, mu očitno tega ne bo dala.

Tam kjer lahko nastaviš v Winsih ločljivost ( torej desni klik na namizje itd) imaš tudi knof "Advanced". Klikenš nanj, potem pa na mislim da "Adapter" in odklikaš, da ti pokaže vse načine kartice, ne pa samo tiste, za katere misli, da jih bo monitor znal prikazat.

Nato si določen način izbereš in probaš če dela. Podaljšek mej gor od trenutka vžiga mašine.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Jonny boy! ::

Vse sem probu nižja resolucija višja frekvenca, višja resolucija druga frekvenca,
pustil nastavljen resetiral, vedno je 60 Hz. Nič od tega.

Zdej če sem prav razumel monitor pošlje grafični neke podatke da ji pove do kje lahko osvežuje,
se pravi da to pošlje samo takrat ko se winsi gor postavijo. Ker če bootam brez podaljška, ko
pa sem v winsih dodam podaljšek in izklopim in vklopim monitor zadeva še dela na 85 Hz.
Mislim da je neki v podaljšku LOL, da ima tista podatkovna žica preveliko impedanco in zaduši signal do PC-ja.
LP
"Coniunctis viribus"

Brane2 ::

No. driver je pač tako narejen, da ga to zanima ob zagonu winsov ali kaj podobnega in ne pozneje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


se sem probu nižja resolucija višja frekvenca, višja resolucija druga frekvenca,
pustil nastavljen resetiral, vedno je 60 Hz. Nič od tega.


A si ti samo spremenu ločljivost na drsniku ali si šel pod "napredno" direkt izbrani grafični način ksrtice ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Jonny boy! ::

Ja šel sem Tuki
LP
"Coniunctis viribus"

Brane2 ::

Mogoče pa pod "monitor type" lahko nastaviš kaj ročno, da stvar ne bo šla spraševat monitor ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jonny boy! ::

Ma zdej sm šele pošteku mogu bi it Tukaj, ma tud kratko lajtngo
ja zadeva dela.

Enkratno Hvala Ti Brane, da si vstrajal.

Ampak kabel le ni čist 100% OK, a je to Atijev driver zabalinu, sam pol je mogu tud Matroxov.
Ej še enkrat thx, zdej bom lahko vsaj mirno spal, pa zjutrej naprej grafičiral web page "V TIŠINI".
Saj gre samo če se človek potrudi, želim ti lep dan.

LP Dare
"Coniunctis viribus"

Brane2 ::

Služimo narodu. |O
On the journey of life, I chose the psycho path.

BluPhenix ::

Ej Brane2 dober si, da si tako pozno vztrajal.

Johnny sem ti rekel, da verjetno ni kriva dolžina (oz. je samo da bi moralo normalno delati). Kaj kabel si kupil že tovarniško narejen al so ti ga kje sestavili. Namreč se zna zgoditi, da če so ti ga kje sestavili, da niso celotnega dali skupaj, kar se velikokrat zgodi. Pač dajo samo tiste žičke, ki so nujno potrebne za delovanje. Tam nekje pa sta še 2, ki sta dodatek za sinhronizacijo, pa načeloma dela tudi če jih ni. Če boš kaj gledal mora biti v kablu: 3 "kabelcki" z ovojem (za vsako barvo, navadno so tudi barv RGB) in 4 drugi + oklop od celega kabla nekam speljani.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

;-) ::

kaj pa če bi osveževanje dal na čez 130 naprimer:D :D

BluPhenix ::

Slike nebi več kazalo, naprimer.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

;-) ::

zakaj ne? če ma zaj na 85 pa mu do ekrana pride le 60??
če bi mel 130 bi prišlo tam okol neka čez 70....

To je SAMO! moje mnenje.....ki je napačno:D

BluPhenix ::

Ja, popolnoma napačno.

Sej ne pretaka vode, pa da med potjo pušča kabel...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nujno - nova graficna GeForce 7300GT ima dalec slabso sliko kot 4leta stara GeForce

Oddelek: Pomoč in nasveti
322123 (426) Keyser Soze
»

nov monitor pa ima senco :(((

Oddelek: Zvok in slika
71015 (902) nodrim
»

Kaj pa vaše oči?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
382431 (2431) Mr.B
»

Kolko hz na 1024x768 resoluciji je najbols?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181402 (923) Muflon1
»

POdaljšanje kabla za monitor??

Oddelek: Pomoč in nasveti
91314 (1146) MadMax

Več podobnih tem