» »

Kako zamenjati doloceno barvo z transparentno v PSPju?

Kako zamenjati doloceno barvo z transparentno v PSPju?

GaS ::

Ja, to me zanima. Pa ce se da mogoce kaksen batch narest, da bi vec slik tako obdelalo, ker jih imam kar nekaj. Namrec moral bi belo barvo zamenjati z transparentno. Nisem se pa se nikoli poglabljal v katerikoli graficni program, tako da..:\

mirkuma ::

Za PSP X, verjetno velja tudi za verzijo 9 in 8:
Najprej moras ustvariti skripto...File->Script->Start Recording.
Potem gres na Image->Palette->Set Palette Tranparency in izberes ali vtipkas barvo ki bi jo rad imel transparentno, spremembo potrdis.
Skripto nehas snemati.....File->Script->Save Recording....in ji das ime.
Potem zazenes File->Batch Process...tu nalozis datoteke in obkljukas Use Script ter izberes pravkar posneto skripto...izberes zeljen format in zazenes z gumbom Start...
Tako nekako na hitro...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

GaS ::

Hvala za tale super hitri odgovor:) Tako je zdej to; najprej sem pac dal New.., da sem sploh lahko izbiral med temi menu-ji. In potem sem naredil tako kot si napisal, kar je tudi logicno, vendar je bil rezultat prakticno enaka slika kot prej. Morala bi se videti tista sivo-bela kvadratasta mreza namesto bele barve, vendar je ni bilo:) Se zmeram grem pa lahko z Background Eraserjem brisat:)) Kaj naj zdej?

#000000 ::

Shrani kot transparenten gif lahko tudi png ker jpg še ne podpira transparence. LP

edit: aja pa z photoshopom bi to naredu dok si okom trepnuo. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

GaS ::

Ja sm shranil pod .png, in sem probal tudi pod .spimage, pa je isto. Sam kakor js tole funkcijo razumem, bi naj spremenila doloceni sliki barvo transparentnosti. Verjetno samo js narobe razumem..:\

mirkuma ::

PNG, GIF in mislim da pspimage uporabljajo transparenco...Pogled transparence vkljucis z Shift+V (torej da ti prikaze kockasto ozadje na mestih kjer je transparento) oz. iz menuja Image->Palette->Show Palette Transparency
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

GaS ::

Ja to sem nekako zastekal;) Ampak se zmeraj mi ne naredi tega kar hocem: da vse kar je belih pikslov, zamenja z transparentnimi.

#000000 ::

Mislm da v kolikor rabiš nekaj ur da ti nekdo pomaga z tem sranjem, treba razmišljat pač o zamenjavi softwera, ker zgleda to noben ne uporablja in posledično ni nobenega nasveta. Zakaj ne googlaš z npr. telim kyewordom tvojProgram transparency / ali transparency background ali kaj podobnega. Grem pa stavit da je pod tipko F1 1000% razloženo kako in kaj (vkolikor program to funkcijo ima) če ni tam pol tud ne gre.

klikni tukaj in začni brat LP

edit: ne vem kako je pri novih verzijah in kere to so, 'transparent GIF wizard' 8-O klikni tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za izrezovanje določenih predmetov....

Oddelek: Programska oprema
336385 (5523) Route66
»

Fireworks

Oddelek: Izdelava spletišč
61150 (1060) Binji
»

Problem z transparentnostjo slik v IE

Oddelek: Pomoč in nasveti
251721 (1528) Anton013
»

Kako odstraniti belo ozadje v JPG

Oddelek: Programska oprema
174465 (4127) darkolord
»

prozorne slike

Oddelek: Izdelava spletišč
192055 (1561) AlexUS

Več podobnih tem