» »

Statika v zvocnikih (pri maticni A8N-e)

Statika v zvocnikih (pri maticni A8N-e)

«
1
2

BB4l ::

Najprej lep pozdrav! :)
Imam naslednji problem. Z en teden staro maticno plosco A8N-e, se mi v igrah, nekaterih videih, ter v tistem AVrock programu (za kalibriranje zvoka..) pojavlja statika.. ne vedno, temvec za trenutke. V igri F1 Challenge se pojavlja v dolocenih casovnih intervalih, ter samo enkrat (naredi "pk" na par sekund, ko sem ob stezi, ko vozim pa vecinoma med prestavljanjem navzdol, ko zaviram (priblizno enaki casovni intervali)), pri igri swat4 pa je nekaj casa mir, potem se pa naenkrat vsuje naval (in zacne delati "pk pkpkpk pkpkp pkpkpkpkpk pk..."), cez nekaj casa pa je za par minut spet v redu. pri richard burns rallyju je pa na vsake toliko (nisem se dolocil ob katerem zvoku..). obcasno se pojavlja tudi v msn messengerju (ce mi kdo poslje vec nudgeov hkrati, se ob prehodu med njimi zaslisi "pk"..). aja, pa pri msnju, ter pri nekaterih web filmih (video google..) delujeta le dva zvocnika, ostali stirje so cisto tiho. v igrah pa delujejo vsi, prav tako v filmih ki jih gledam z BSplayerjem (in tisti ki jih gledam prek neta z windows media pluginom v operi) in glasbi ki jo poslusam z winampom
imam 5.1 zvocni sistem, zvocno kartico integrirano na maticni plosci Asus A8N-e. driverje sem poskusal ze vse, od najnovejsih, do tistih ki so na originalnem CDju..
nalozeni so windows XP pro..
kaj bi lahko bil problem? :( prosim pomagajte
lp
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"
  • spremenil: BB4l ()

Razerzone ::

katere zvocnike imas??

BB4l ::

Mercury.. ene za 35k :P sej je isto tud ce probam s slusalkami
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

Pyr0Beast ::

Zvočni zmanjkuje pomnilnika.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BB4l ::

he? in kako se to resi?
mam Athlon 3500+ procesor pa 1.2 giga rama..
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

Razerzone ::

jst mam isti problem na logitech 5.1 sistemu.. statika plus da če glasnost zmanjsam slisim neke radio postaje v zvocnikih?:D

Pyr0Beast ::

Hmm, probite dat na software sound controler v špilih, drugače pa direct x > sound acceleration
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jest10 ::

1. To jasno ni nobena statika.
2. Če film ni posnet v 5.1 potem tudi ne bo igral na vseh zvočnikih. Vsaj ne brez raznih SW za prostorski zvok.
Amir: Tebi pa lovi radijo, ker ima ojačevalec od zvočnikov slab filter:D

BB4l ::

Pyr0Beast: kje? v direct x kontrolerju? ker ga nikjer ne najdem.. :\
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

BB4l ::

sem najdu en sw za direct x propertiese, disablu hardware acceleration, pa vseen poka :\
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

Razerzone ::

jest10 in kaj jst lahko nardim glede tega? ker zvecer znajo te postaje posteno motiti:D

Pyr0Beast ::

Nardiš filter za VF

BB4l
run > dxdiag > sound > hardware sound acceleration level
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BB4l ::

sem to naredil. isto je :) le da, ko ugasnem hardware acc. zvok prihaja le iz zvocnikov
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

Razerzone ::

VF????:D

Pyr0Beast ::

Visokofrekvenčni
Torej potrebuješ filter za vse frekvence nad 30kHz
Pa ti dejansko slišiš, da se pogovarjajo?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Razerzone ::

Pyr0Beast slisim vec postaj naenkrat vcasih sedaj se neki arabci oglasajo v zvocnikih ko jih zmanjsam... zasledil sem ze vse jezike samo slovenskega ne. Kako naredim ta filter??

BB4l ::

ima še kdo kakšno idejo? :)
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

Razerzone ::

Vsi so brez idej:D BB4l ti imas se sreco jaz prenasam te radio postaje ze vec kot eno leto.:D

;-) ::

jaz sm mel AVIA zvočnike 5.1 za cca 35k.

pa sm cele noči poslušal ''free''radio.sasm problem je bil ko so se mešali ja,kot je že eden povedal.

Pol ko mi je pa šlo preveč na živce že pa sem kupo stolp, zvočnike obeso nanj (z tem se pridobil še 2 zvočnika) pa ni več problemov. Woofer sem pa razstavo,kable porezal pa tud dal na stolp. Problem rešen!

Pa še špila mi zaj ko satan. Pač ni tistga 5.1 efekta...sicer pa zvočniki za 35k niso neki zvočniki za hišni kino...to je zgrešena naložba.

Pyr0Beast ::

Torej, odklopi vse kable iz kompa razen napajanja/miši/tipkovnice/monitor/za zvočnike.
Če še vedno slišiš postaje piši.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

ne bluzit pol bolš da zvočnike odklopi

Razerzone ::

tud ce mam samo zvocnike vklopljene slisim te radio postaje...

Pyr0Beast ::

Hah, potem imaš pa v zvočnikih težave. Kabli pa ti delujejo kot antena.
Če maš zvočnike sam na štrom vključene? Kej reagira na glasnost?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Razerzone ::

ce izklopim zvocnike iz racunalnika in jim mam samo na strom se ne slisi nic... na glasnost pa reagira tko bl potih so zvocniki recimo na 0 poj te postaje not grmijo:D ce pa dam zvok na 1/4 jakosti se pa ze skoraj nic vec ne slisijo pa ni vazno a je muzka al ni na zvocnikih tud ce nc ne poje je tko. Bl na glas dam zvocnike mn se postaje slisjo... ko pa zmanjsam zvocnike so pa postaje precej mocne...

Pyr0Beast ::

Če ti zvok nastaja že v zvočni kartici, potem ne moreš nič.
Če ti pa v ojačevalcu > filter, ki ti popivna te frekvence.

Tukaj imaš na malo višje od polovice razloženo.
AUDIO AMPLIFIERS
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Razerzone ::

To kar tam pise pa jaz skoraj da nic ne razumem:8)

BB4l ::

kaj pa za moj problem? :P se se nobenmu ni posvetlo? :P
ker je ful cudno.. ko pri f1 challenge kliknem "drive" se ta zvok vedno zacne tocno isti trenutek in deluje po tocno istem taktu vedno.. vseskozi.. a bi blo treba nest tole na servis? ker se mi ne da bit brez compa zarad ene bedne tezave, k ni povezana z hardwareom.. pa se nujno ga rabm do septembra
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

Razerzone ::

BB4l meni se to "pokanje" v zvocnikih tud pojavlja vcasih ce mama v kuhinji multipraktik prižge:D mogoce je nekaj zaradi elektrike(bo en dan use skp raznesl):D

BB4l ::

jah ne.. :P ni v tem fora :D ker prej je delal vse bp na stari maticni :) me sam zanima ce je ksna moznost, da bi bla HW okvara, da jim nesem plato nazaj in se ne je*** vec z resevanjem tezav :)
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

Pyr0Beast ::

Se mi zdi, da te bolj driverji j..
Probaj odstraniti stare in naložiti nove.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Quikee ::

Meni je pokalo ko sem mel NVidia driverje za zvok nalozene.. potem sem pa nalozil RealTek-ove pa je pokanje izginilo.

Razerzone ::

Ja pri meni poka na geniusovih driverjih?:D

BB4l ::

pravkar formatiral.. nalozil le najnovejse driverje.. poka :P:D
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

Pyr0Beast ::

BB4l
Service pack 2 ?

>Amir,
Dobi 2 feritka, okoli katerih naviješ čimveč ovojev žice (lahko polakirane, lahko tiste, ki je v kablu, čeprav je to bolj težko izvedljivo).
Okoli 1. naviješ kabel za npr. levi kanal (v sredini žice), okoli 2. za npr. desni.

Če pa dobiš že prej narejene 4 komade 75-300 omske, s tem, da so vsi enaki. Vstaviš prva dva med kabla za signal, druga dva pa na povežeš na prva dva, na tist strani, ki gre v ojačevalev.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Razerzone ::

kje dobim te feritke? se da to kje kupit?:D

BB4l ::

Pyr0Beast: da :) SP2..
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

Pyr0Beast ::

da se kupiti, da se pobrati iz napajalnika :D :D

BB4| samo, ne vam, zakaj se mi zdi, da leži problem v driverjih. Ti poka/prekinja tudi v drugih igricah? Spomnim se ene fore, pri prijatelju, ki je imel tudi čudne težave. Probaj izklopiti ACPI, tako v BIOS kot w windowsih, drugače garancija :/
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Razerzone ::

mam en glasbeni stolp k mi je pred kratkim crknu a bi iz njega lahk to pobrav?? a je kj tacga v stolpu? pa ce mas ksno slikco da vidm kako to zgleda:D

Pyr0Beast ::

Težko
Kaj se je pa s stolpom zgodilo, ker se jih da v 90% primerov popraviti za manj kot 1kSIT


Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Razerzone ::

haha zgodilo se je pa to da sm priklopu dva dodatna zvocnika se zravn, in nabijal dokler ni use skp utihnlo:D zj se pa se przge ne:D
Hm to sm pa ze vidu:) te feritke:) a je mozno da na maticni?

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Aha ;)
Če se še prižge ne je to dober znak, no odvisno za kaj. V najboljšem primeru ti je prekurilo varovalko ali greaz, v najslabšem pa trafo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Razerzone ::

Ma to je pomoje use skp crknlo:P Sej stolpa ne rabm zato sm pa mislu da not lahk dobim te feritke:)

Roadkill ::

Naj ugibam... 2 strani postov, pa mu še noben ni povedal očitnega: Integrirane zvočne kartice so BEDNE.

Daj 5k za enega creative 5.1 al pa mal več za enga audigy/audigy2 in problemov ne bo več.

Tako obnašanje sem do sedaj slišal še na vseh integriranih zvočnih karticah, ki sem jih srečal (ene 6 komadov). Na najrazličnejših platah: 3 gnile gigabytke (najnižji cenovni rang), domači DFI Lanparty nf4 ultra-d in eni mid-range abitki.
Če smo bolj natančni se v integriranih zvočnih karticah sliši kompletno delovanje računalnika. Predvsem na brenčanje vpliva delovanje USBja in diska. Tko se ponavadi prav lepo sliši vsako premikanje miške, če je le USB port blizu zvočne. Če miš priklopiš na PCI USB kartico, zvokov ni več. :)

Vsi, ki boste zdej začeli trdit, da vaš AC 97 zvočni čip deluje odlično... zamislite se nad svojim sluhom. :)
Ü

Razerzone ::

Roadkill jaz imam PCI zvočno kartico. pa slisim te zvoke in pokanja? je pa res da imam tudi integrirano ampak ni uporabljena:D

Pyr0Beast ::

Naj ugibam... 2 strani postov, pa mu še noben ni povedal očitnega: Integrirane zvočne kartice so BEDNE.

Hehe, to že vsi vemo.

Jst mam integrirano, kateri ne delajo basi :/
Drugače imam eno live na pci.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tilen ::

Integriran Soundstorm na NF7-S me še nikoli ni izdal in dela prav odlično. Imam SB 5.1 Live pa je na polici :)



SoundStorm™ Technology
Real-time Dolby Digital 5.1 audio encoding delivering up to 256 simultaneous audio streams

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BB4l ::

sam k se tuki ne slis nic, ko premikam misko/ko delujejo diski.. ampak sam "pk" v igrah pa se kje :D v windowsih nic (vsaj zaslutil se nisem nic..). edino pri glasbi, vcasih kej zapoka (vedno na istih mestih) ter v kaksnem filmu (tudi na istih mestih).. ampak predvidevam da zaradi slabega enkodiranja?
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

tonex23 ::

BB41 mava isto plato. Hočeš rečt da ti zahrešči včasih v zvočnikih ?
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

BB4l ::

lah bi temu tut tko reku.. sam k ni tko, da bi non-stop hrescal (razen v S.W.A.T. 4).. ampak pac en "pk" naredi:D pa ne v idle.. ampak ko so kaksni zvoki (najpogosteje v igrah). v idle ni nic..
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

tonex23 ::

Men tud nardi kakšen pk, ko kdo luč pržge al pa ugasne... Nazadnje mi je tud v igri neki hreščal. Zdi pa se mi, da mam vse skup bol občutliv odkar se mi je varnostno ugasnla zvočna zaradi pregretja, takrat ko mi ni delu chip fan na matični plošči... A chip fan ventilator ti dobr dela na matični ? Temperatura pa vse štima drugač? l.p.
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tonex23 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki Logitech Z-5500 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
33048539 (17033) Matej_K
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635225 (4222) hyphh
»

Čudni zvoki v slušalkah

Oddelek: Pomoč in nasveti
141239 (1068) Razerzone
»

Logitech Z-5500 ali Creative S750 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
745925 (4717) ganzi
»

Pokanje pri zagonu in zaustavitvi

Oddelek: Pomoč in nasveti
341296 (892) SmiLeY (SLO)

Več podobnih tem