» »

5.1 Genius SW-5.1-delata samo 2 zvočnika

5.1 Genius SW-5.1-delata samo 2 zvočnika

teedy ::

Zdravo, kot sem rekel sem zgoraj opisane zvočnike tudi kupil. Nastopil pa je en problem, vse zvočnike sem priklopil na računalnik, vendar delujeta samo 2( Front L, R ), vse ostalo je tiho (center, woofer, rear(L, R) , čudno pa se mi zdi, da je priključkov za na zvočno kartico na računalniku samo 3 ( zelena, oranžna, črna ), nevem kaj narediti:'( , tudi na rač. sem naštimal, 5.1 sistem, nevem kaj je lahko še narobe:( , prosim, če imate kakšno idejo:\ .


lp

;-) ::

Ma ja valda da so sam trije priključki..L00L
jah no kje si nastavo na 5.1? če si šel v Nadzorna plošča-> zvoki in avdio naprave->dodatno nebo delalo po mojih izkušnjah:D

kako zvočno pa maš?
to morš tam v driverjih nastavit prav..mogoče maš celo tak da ti samo zazna kaj priklučiš sam tisto funkijo je treba vklopit.

pa je zvočna sploh 5.1...?

drgač pač z enim kablom povežeš pa ti vse špila sam efektov ni

teedy ::

Mam 7.1 zvočno, ja drugače sem nastavil v nadzorni plošči 5.1... In kje bi lahko to funkcijo vklopil, ali pa te driverje...:\


lp

jan01 ::

Mam 7.1 zvočno, ja drugače sem nastavil v nadzorni plošči 5.1... In kje bi lahko to funkcijo vklopil, ali pa te driverje


Katero zvočno imaš, to je bistvo, potem že lahko vsak ve kaj je.

Ali nikjer nočejo delati vsi zvočniki? Vem, da je en imel problem samo v winampu(malo skrita nastavitev). Si že poskusil restart računalnika. Kako nove/stare driverje imaš?.....
V glavnem več povej!

teedy ::

Aha, Superior 7.1-channel 3D Audio, to je vse kar sem uspel prebrati, plata je ASRock, če kaj pomaga, Winampa nimam na kompu, driverje pa sem inštaliral nazadnje pri nakupu tega računalnika( 6mesecev nazaj ), sem pogledal kaj piše na cd-ju, s katerega sem inšaliral driverje: Realtek AC97 Audio piše, ima kdo kakšen link od driver-jov?:(

lp

Zheegec ::

V Realtekovem programu moraš naprej najdit "subwoofer redirection" ali kaj podobnega, da ti bo delal bas, potem pa v Winamp klikneš z desno - options - preferences - output - direct sound output - device - "izbereš svojo zvočno kartico, torej tam naj NE piše primary sound driver ampak ime tvoje zvočne ter obkljukaš allow hardware acceleration".

Seveda moraš imeti nastavljeno 5.1, pa pod nadzorna plošča in sounds and audio devices daš pod speaker settings advanced in oba sliderja premakneš skrajno desno.

Potem ti bo STEREO glasba v Winamp delovala na 4 zvočnikih in subwooferju, center je seveda mišljen za glasove pri filmih in igrah in ne za glasbo.

Seveda je pa čisto pravilno da ti 5.1 sistem deluje kot 2.1 sistem če poslušaš STEREO glasbo, pri 5.1 filmih je najbrž "malo" drugače :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

teedy ::

V Realtekovem programu moraš naprej najdit "subwoofer redirection" ali kaj podobnega, da ti bo delal bas.

Ke sploh je to:8) , drugače winampa nimam, vse predvajam z media player-jem.

Zheegec ::

Ke sploh je to:8) , drugače winampa nimam, vse predvajam z media player-jem.

Sožalje, pač ne morem pomagati.

Imaš mogoče nForce4 matično? Potem si zloadaj program od nVidie. Pa malo poglej, nimam te Realtekove zvočne omogočene ker imam X-fi.
Malo se znajdi, ena nastavitev bo že prava, pač malo poklikaj, can't be that hard.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

teedy ::

Bi se dalo, da potegnem winamp dol, in potem v winampu rihtam?

Potem si zloadaj program od nVidie.
Kje se to zloada dol?:(
Klikam že 2 uri skupaj, pa sm že skoraj obupal, bom še malo pogledal, če ne pa nevem kaj narediti:( .

lp

teedy ::

Joooj, zrihtal:D :D :D :D , sem najdel tisto Realtek sobo, in sem naštimal 6-way sound:D :D , hvala vam, useeno ste mi pomagali:)) , zdle je malo pozna ura, da bi jih sprobal>:D , jutr pa žur:D :D .

lp

OldSkul ::

Good for you!:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki Genius 5.1 ne delujejo pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
353357 (2887) connel
»

Windows 7 - problem z zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
376718 (4427) Mikec17
»

Realtek Audio HD, Win7 in 5.1

Oddelek: Zvok in slika
211984 (1467) Igi.M
»

S/PDIF out samo 2.0 zvok namesto 2.1 (subw. ne dela)

Oddelek: Zvok in slika
142348 (1885) Zako
»

Winamp in 5.1 zvok:(

Oddelek: Zvok in slika
111737 (1541) Duke Nukem

Več podobnih tem