» »

Kako Priti v BIOS, prosim pomagajte, nimam več idej.

Kako Priti v BIOS, prosim pomagajte, nimam več idej.

Alkop ::

Lep pozdrav.
Imam dokaj nenavaden problem, vsaj mislim tako, ker ne najdem rešitve.
Imam matično ploščo ASUS A7V266-C/AMD 1800+. Problem je v tem , da ko zaženem
(prižgem) računalnik ne morem priti v BIOS (pritiskam tipko DEL), polek tega pa mi zaslon začenja prikazovati sliko šele po tem, ko se vindovsi že naložijo (pri vklopu PCja imam črn ekran, kot da nebi bilo signala, ne prikaže mi niti BOAT screma). PC rabi kar veliko časa, da se
naložijo WINdowsi.
Poiskusil sem resetirati BIOS (na tovarniške nastavitve), kar mi je tudi uspelo, saj mi je pri vklopu PCja takoj odprlo bios (s tovarniškimi nastavivami). Nato sem v BIOSU nastavil Praimeri master (na disk), secundariy master (na CD/DVD enoto), shranil nove nastavitve in dal ponovni zagon računalnika.
Po ponolnem zagonu računalnika je enako, kot sm opisal že zgorej (Zaslon začne prikazovati šele, ko se WIN XP naložijo, in prav tako nemorem dostopiti do BIOSA).

Kaj naj naredim?


LP, Aleš

Pyr0Beast ::

2D/3D timingi od grafe so najbrž čudni
Ti dela v špilih normalno ?
BOAT screen > BOOT screen
Praimeri > Primary
secundariy > Secondary

Mislim, da imaš na tej plati za zaklenti bios, ali nekaj takega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Alkop ::

Ja v špilah mi dela normalno, ni nobenih problemov, sam komp kr neki časa porab d pride v Windovse. Ta PC mam že okrog 3. leta, pa je blo skos kul, sam zdj nevem zakaj mi je začel to delat. "2D/3D timingi od grafe so najbrž čudni" kuko to mislš/ ka se da kle narest??
Pa to d se da BIOS zaklent nevem, pa tut nism nč tazga probavov.

LP, Aleš

ant ::

mogoč je pa kej z uno baterijo narobe na plati, če je že 3 leta star pa je mogoč že malo švoh pa cel sistem zafrkava zarad tega????

no sej bo še kdo k ma malo več pojma kej pogruntal

ajde

;-) ::

zarad opa pa botov na ircu mam skoz pržgan en komp (pač leži v kotu) pa je star 8let (taprvi pentium,200mhz) pa je še vse ok z baterijo-tale je pa 3 leta star...

cmos reset mu opište.

AMD Sempron 3200+64bit,1,5GB RAM,AtiRadeon9600,2x80GB

SavoS ::

Heh... takoj ko računalnik prižgeš, začni pritiskati tipko F2 in boš prišel v bios....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Alkop ::

Ja hvala za nasvet ( tipka F2), F2 sm že probavov, pa mi ne pride v BIOS.
Sicer mi je pa s tipko DEL vedno prišel v BIOS, no takrat, ko mi še ni delal tega problema ki ga imam sedaj.


A je mogoče d je kj z grafično kartico narobe???


LP, Aleš

Alkop ::

:) Problem rešen, moji dvomi o tem, da je nekaj narobe z grafično kartico (ATI Radeon 9000 64MB DDR) očitno držijo, saj sem jo zamenjal z nekoliko starejšo grafično kartico ( ATI Xpert 99/Xpert 2000), pa mi zadeva zdej lepo normaln lavfa (zdej lahko pridem do BIOSA:)) )
Sam še zdej nevem ka bi bil lahka uzrok, d mi grafična nedela več dobr, a ma mogoče kdo kkšn mnene o tem??
Očitno bom moral nabaviti novo grafično kartico:\ , pa res nevem ka nj nabavm.
Djte mi mal svetovat kaj se mi isplača nabavit.


LP, Aleš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel core 2 duo E7500 Vcore nastavitve

Oddelek: Strojna oprema
5816 (749) WarMaker
»

Ne morem v BIOS!

Oddelek: Pomoč in nasveti
203852 (3475) theoneman
»

No Keyboard detected pri vklopu

Oddelek: Pomoč in nasveti
72496 (2496) k4vz0024
»

fleshanje X800 GTO2

Oddelek: Navijanje
191206 (1033) jest10
»

Zvočna kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
9919 (811) primo7

Več podobnih tem