» »

Albatron KX18DS pro 2 nforce2 vs ASrock

Albatron KX18DS pro 2 nforce2 vs ASrock

BloodyShadow ::

Oj.

Mam eno vprašanje. Menim da je zmojo ploščo nekaj narobe ( kompjuter mi zmrzuje...vsake toliko časa za priblizno 30 sek. pol pa spet normalo dela, samo se plata je lahko kriva ker vse ostalo sm ze zamenjal), in sm jo nesu na servis da posljejo reklamacijo. Sedaj pa je en problem, ker pravjo da se Nforce2 plat za procesor (- Socket A (462) for AMD Athlon XP/Athlon/Duron/Sempron™ processor
- FSB 333/266 MHz) plat ne dobi več. Rekl so da mi lahko menjajo za kasno AsRock plato, al pa mi vrnejo nekaj denarja kolikor je moja plata vredna. A mogoce kdo ve katera AsRock plata se lahko primerja z mojo plato???

Pa a mogoce ve, ali mi oni MORAJO zrihtat plato, al imajo pravico da mi vrnejo denar. Pa ali mi lahko dajo slabšo?

LP. hvala za vse odgovore!

dustphoenix ::

1. Kolko je stara plata?
2. Kolko so ti rekli da ima garancije?
3. Predvidevam da si kupil posebej (ne v sestavljeni kišti)?

Smem zvedet kje si kupil?

Če so plate še dobavljive (v tem primeu niso), ti morejo dat isti nov model. Ker pa se več ne dobi takih plošč, ti morejo dat identično plato (isti cenovni razred - boljšo proti doplačilo). Kaj se pa tiče vračila denarja, ti načeloma morejo vrnit, ampak bo to verjetno trenutna vrednost plate in ne polna. Sicer sem pa že prebral na slo-techu, da so nekomu v BOFu vrnili celoten znesek po enem letu, vendar zato, ker so prodali artikel, katerega proizvjalec sploh ne dela!!
Kupil je R9600, plača pa R9600 PRO,.... Glupo, ne? :\

jest10 ::

BloodyShadow:
Odvisno katero Asrock plato ti mislijo dati. Če je na KT880 čipovju, potem je enakovredna Nforce2, če je SIS 746FX/748 je malo počasnejša, s KT600 ali KT400 je pa že opazna razlika

BloodyShadow ::

Jst imam Albatron KX18DS Pro 2 nforce 2 . kupljena je bila skupaj z računalnikom. Star je priblizno leto in pol, garancijapa velja 2 leti. Kupljen pa je bil v Idriji v trgovini Almapek. Mislim da mi hocejo dat ASROCK K7VT4A PRO. Sm ta je po mojem mnenju dost slabša. Po mojem mnenju se lahko moja plata primerja z plato ASROCK K7NF2-RAID. A mam jst pravico zahtevat plato....sm bojim se da mi bojo slabšo dla pol ane.

Hvala.

jest10 ::

Če nimajo take plate kot jo imaš sedaj, to lahko dajo katerokoli plato s podobno vrednostjo. Koliko se boš pa lahko pregovarjal je odvisno od prodajalca.

Tudi K7VT4A PRO je dobra plata. Le po hitrosti ni ravno v vrhu:D

BloodyShadow ::

ZOK1 kaj pa ti misliš?

Cosmo ::

Ta Asrock je bistveno slabši :

1. starejši, počasnejši chipset
2. budget plata

Ne sprejmi nič drugega kot Nforce 2 Ultra, kar si tudi plačal.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

BloodyShadow ::

Cosme, kaj meniš za to plato? ASROCK K7NF2-RAID

Cosmo ::

Boljša kot K7VT4A PRO, a še vedno slabša od Albatrona.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cosmo ()

jest10 ::

To da je slabša sploh ni nujno. Ima pa verjetno bolj okrnjen BIOS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VIA KT400 2 problema

Oddelek: Navijanje
151214 (1054) AndrewSmith
»

Kere komponente

Oddelek: Kaj kupiti
211345 (1008) Sadida
»

Nakup low cost računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
271871 (1401) jest10
»

Duron 1800 ali Sampron 2200+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
553951 (3279) kixs
»

ASRock dobi nagrado od Intela

Oddelek: Novice / Matične plošče
454674 (3025) Šimpanz

Več podobnih tem