» »

Blescreen (sumim network driverje..)

Blescreen (sumim network driverje..)

«
1
2

BB4l ::

hm.. vceraj okol 5 zjutri se je spet tole zgodil, sicer ne vem kasn error je biu na bluescreenu, ker je bil racunalnik restartan ne vem od koga, sam sm najdu minidump file.. zanimivo je, da ko sem nalagal nov remix driverjev v ponedeljek, da so se mi med instalacijo lan driverjev pojavljali bluescreeni, ce pa sem sel v safemode in nalozil, se je bluescreen pojavil ko so se loadali windowsi, tako da sem moral spet v safe mode in naloziti originalne, da je slo normalno. sedaj pa po parih dneh spet heca.. pa se maloprej je blo tkole:
afd.sys
STOP 0x000000D1
adress edae23c0 base at edad7000 .... 41107ebs
a se komu kej sanja? ker full mori ze
a je mogoce, da bi bil za to sranje kriv bluetooth adapter? ker vsakic je bil zraven ta error za bluetooth.. tocno isti cas, kot je bil ustvarjen minidump (ce se je pojavil bluescreen.. drugace je vec teh bluetooth errorjev)


aja, pa se tole sem vprasal na enem forumu (glede bluescreenov ki so se dogajali prej..):
vsakih par dni se mi pojavi BSOD in danes, se mi je na monitorju izpisalo tole - MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS
blablabla STOP: 0x00000044 (0x85D46928, 0x00000063....). kaj bi tole blo? za prejsnje BSOD-e nisem siguren, ce je pisalo isto (multiple irp complete requests), a so se dogajali.. kaj bi bil vzrok? :\
prosim ce mi pomagate.. ker res najeda :)
tnx in LP :)
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

muzičar ::

Katere Windowse imaš? Ja to je LAHKO problem gonilnikov. Naloži najnovejše gonilnike za ves hardware. Je pa lahko razlog tudi okvarjen RAM. Prvo probaj vsa gonila update-at potem pa javi kako se bo obneslo.

BB4l ::

zdaj mam original driverje iz nvidine strani (za LAN), za ostalo pa iz tistega remixa (obelixov remix, ce kdo pozna.). ker lan driverjev mi ni nalozilo iz remixa, ker je vseskozi bluescreen skakal po monitorju :P pa sem v safe mode nalozil originalne..
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

muzičar ::

Vse čisto vse driverje daj na novo gor. Imaš sp2? Poglej tudi če imaš dosti placa za page file. Pa če imaš slučajno kje kakšen ram prost ga zamenjaj z vsakim ki ga imaš notri in opazuj če se bo spet sesul.

BB4l ::

ne vem zakaj bi se, ce bi bil problem v ramu, pojavljali errorji v zvezi z driverji za mrezno :) in windowsovimi gonilniki za net.
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

BB4l ::

spet %/$(% bluescreen. ampak sedaj med instalacijo Hitmana
error:
DRIVER_IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL in nic drugega.. pac standard 0x000000A.. :\
edit: slika
tale error je nastal ob cist istem casu kot minidump..
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BB4l ()

darkolord ::

Lahko minidump kam uploadas?

BB4l ::

http://www.yousendit.com/transfer.php?a...
evo vsi minidumpi od 18.5. :) prvi je bil tisti, ki sem ga opisal kot "multiple_irp_complete_requests"
hvala za pomoc :)
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

darkolord ::

Imaš nVidia LAN driverje? Zgleda da tole zajebava... Prvi (18.5.) je pa bil najverjetneje od Daemon Tools

muzičar ::

Ja zgleda da je res to. Čudno mi je bilo ker prejšni BSOD je ponavadi zato ker primankuje ram-a (v večini primerov je to okvarjen ram) ampak tale je pa za LAN. Sem pa zasledil nekje da je imel nekdo kombinacijo obeh BSOD-jov in je imel Nvidia LAN, še nekje sem pa zasledil da je imel ATI grafično. Ni nujno da teli dump-i povej kje res zajec tiči.

darkolord ::

Sodeč po teh dumpih je tole najbolj verjetno... A si probal dat najnovejše driverje za mrežno?

BB4l ::

ja. ravno pri najnovejsih driverjih za lan, se mi ob instalaciji le teh pojavi bluescreen. (to so tisti, ki jih je najvec naeknrat - okrog pol 7 ure zjutraj vceraj). ce pa v safe mode nalozim najnovejse lan driverje, mi sploh v windowse ne pride, ker takoj ob loadanju nastane bluescreen..
aja, ostala konfiguracija:
maticna Asus A8N-e
procesor AMD Athlon 3500+
512MB TwinMOS ram, 512MB kingston ram
120GB maxtor HDD, 200GB Hitachi HDD
graficna LeadTek 7600gt
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

muzičar ::

Kaj sploh še sprašuješ daj tanove dol (popolnoma, ne reinštalirat) in daj ene starejše gor.

BB4l ::

lol :D zdaj IMAM starejse gor. drugace sploh v windowse nisem mogel prit.. :)
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

muzičar ::

Aha. Vredu bomo nekaj probal. Disable-i LAN karto in poglej, če ti bo potem bluskrine kazal. Če ti ne bo potem je to lahko okvarjena LAN karta. Lahko pa probaš še s kakšnimi drugimi gonili.

BB4l ::

zaenkrat sem odklopil le bluetooth adapter ter izbrisal vse gonilnike in vse kar ima kaj veze z bluetoothom.. do sedaj dela bp :) bomo vidli :)
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

BB4l ::

evo.. po ENEM tednu spet bluescreen..
zdej je biu kriv file ipnat.sys
minidump file: http://www.yousendit.com/transfer.php?a...
tole je pa nastalo isti cas kot minidump:
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

Zgodovina sprememb…

BB4l ::

sm na robu zivcnega zloma..
spet bluescreen, tokrat "kriv" file je nv4_disp.dll..
znorel bom.. kaj mi to dela? zakaJ?
The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x1000008e (0xc0000005, 0xbfb016bd, 0xb13079b4, 0x00000000). A dump was saved in: C:\WINDOWS\Minidump\Mini060606-01.dmp.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.a...
minidump: http://www.yousendit.com/transfer.php?a...
PROSIM pomagajte mi..
to je sedaj prvi "display" bluescreen.. zgodil se je medtem ko sem igral f1challenge prek neta. je mozno da se je zgodil kartako in nima nobene veze s tistimi prej?
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

darkolord ::

Imaš netlimiter?

muzičar ::

Datoteka, ki si jo navedel je del gonil za grafično. V nekaterih primerih deluje update gonil za grafiko.

0xc0000005 je lahko marsikaj. Od napačno prebranega naslova v pomnilniku do raznih virusov ect. V tvojem primeru bi začel pri gonilih za grafiko in preveril delovanje pomnilnika.

ipnat.sys je sistemski file v katerega se lahko zakamuflira kak virusček in ti žre živce. Naredi update varnostnega sistema in preglej sistem od "glave do pet" za kak zlonameren programčič.

BB4l ::

zdaj sem ze dejansko v fazi, ko bi zacel udrihati po racunalniku.. ampak ne bom. :P ta zaj***** bluescreen se je spet pojavil prejle.
irq_not_less_or_equal je pisalo.. nobenega fajla, nic
je pa tale minidump nastal: http://www.yousendit.com/transfer.php?a...
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

muzičar ::

Tako kot sem rekel prvič bom tudi zdaj... RAM, probaj ram-e ta je spet lahko za ram. Se pa tudi pojavla na sistemih ki imajo ZoneAlarm. V temu primeru se odstrani ZA in z reg cleaner (ali pa ker koli drug tool za odstranjevanje odvečnig registerskih ključov) počisti register -> išče se ključe, ki se navezujejo nanj in se jih briše (ja vse).

Daedalus ::

irq_not_less_or_equal je pisalo.. nobenega fajla, nic

Testiraj ram. Vedno ob takih sporočilih najprej testiraš ram. Ker zgornje sporočilo pomeni hardwersko napako, ki je v 80% primerih posledica okvarjenega ram modula.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BB4l ::

testiral ram z memtestom, O errorjev.. ZA nimam.. sem pa s kernel debuggerjem opazil, da naj bi bil kriv en .dll od daemontoolsov? je to verjetno?
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

muzičar ::

Čudno. Potem pa zbriši daemon-a in najdi vse njegove sledi in jih pobriši. Samo ne vem če bo delovalo. Si 100% da ostal hardware deluje bp?

BB4l ::

ja v igrah mi ne deluje nic narobe (vse igram na max, visoka locljivost..) in me nikoli se ni vrglo ven (razen takrat ker je bilo nekaj narobe z nv4_disp.dll (neki tazga)). nikjer nic ne heca, deluje povsem normalno, le na par dni (2+) se pojavi bluescreen.. ce bi bilo kaj narobe s hardwarom, bi verjetno po parih minutah ven metalo, kajne?
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

muzičar ::

Ni nujno. Mislim da ti preostane samo še reinštalacija Win od nule -> format in na novo postavit sistem.

BB4l ::

se mi zdi, da se mi je enkrat ali dvakrat to zgodilo tudi pri prvi instalaciji.. sistem je sicer star teden vec kot en mesec in IMO ni razlogov da bi bila hardwarska napaka. morda pa jaz kaj narobe delam, ne vem. ker ce pogledas tako, je najvec bluescreenov povezanih z mrezno kartico in daemontoolsi (pri mrezni me j*** ze sama instalacija driverjev, ko se, ko zeli naloziti driverje za mrezno, pojavi bluescreen (ampak to le pri najnovejsih driverjih, stare nalozi bp..)).
lahko bi bil problem antivirus, nod32.. aja, pa ta zadnji bluescreen se je zgodil ko je bil racunalnik povsem idle, sredi noci, pravtako nekaj prejsnjih..
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

muzičar ::

NOD32 še ni bil problem za take stvari... no ja spet to ne pomeni da ni. Potem daj dol NOD32 in boš videl kako bo.

Čakaj med inštalacijo so se ti pojavljali bluescreen-i? Če so se ti potem čist možno da imaš napakice v OS in se ti zato pojavljajo in moraš namestiti sistem na novo (od nule).

BB4l ::

hehe. za foro sem nalozil v safe mode, pa mi potem niti ni bootalo v windowse, ampak se je ob loading screenu pojavil blescreen. sledil je ponovni restart v safe mode in instalacija starih gonilnikov.
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

darkolord ::

A si probal odinštalirat Daemon Tools?

BB4l ::

nisem uninstaliral daemon toolsov, se je pa danes pojavil se en bluescreen, na keter ni pisalo nic kar bi namigovalo na daemon toolse. problem je bil, kot ze nekajkrat prej v tcpip.sys (error 0x000000D1...)..
nekajkrat sem omenil, da mi ni slo naloziti najnovejsih driverjev za mrezno, po tem bluescreenu sem poizkusil z uninstalacijo prejnje mrezne (driverjev v device managerju) in nalozitvijo novih. sedaj je instalacija potekala bp.. bomo videli ce bo delalo uredu :)
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

BB4l ::

evo spet isti error.. tcpip.sys.. bluescreen.. ne vem vec kaj naj naredim :\
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

BB4l ::

hm.. ja.. do sedaj nobenega bluescreena :) sedaj pa med igranjem OutRuna Coast 2 Coast pride bluescreen:
0x000000A..... nvmcp.sys
zgleda nekaj z avdio gonilniki.. a mene slucajno vsak kos hardwara posebej ne mara? :roll:
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

muzičar ::

Hmmmm tebe res ne mara tole Nforce čipovje. Okej ena možnost je update driverjev (naj bi obstajal tudi en patch za to).
Potem pa lahko probaš tudi z disablanjem sound acceleration-a v dxdiag (start->run->dxdiag->sound and hardware acceleration->no acceleration).

BB4l ::

omg rekord..
torej.. 1 uro za tem audio BSODom, se pojavi se tisti stari tcpip.sys. loada windowse, se odpravljam na slo-tech, da porocam od tezavi in kaj sledi - BLUESCREEN WIN32K.SYS.
OMG
kaj je to?!?!
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

muzičar ::

Konec je. Format in na novo sistem postavit. Ni ti več pomoči. Upaš lahko samo še da je to sesut OS ne hardware.

BB4l ::

po mojem sem najvec napak naredil, ker sem driverje "povozil" z novejsimi, pred tem pa nic brisal itd.. mislis, da je tole zelo verjetno? ker da hardware ne bi 2 tedna nic hecal, potem pa v 1 uri 3x.. ne vem no :P
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

muzičar ::

Prvič hardware je zaradi odvisnosti od napetosti lahko kar nepredvivljiv -> kar naenkrat lahko nekaj crkne. Jaz sicer sam še nisem imel težav s tem (so pa imeli drugi) tako da je res boljše če stare zbrišeš in nove naložiš (v bodoče) -> bolš preventiva kot pa kurativa ;) Skratka zdaj pa lepo počasi in previdno postavi nov sistem in kar takoj najnovejša gonila gor naloži.

BB4l ::

no ja.. bi bil lahko problem, ce imam v 24 pinski vtic na maticni priklopljen 20 pinski napajalnik? :P
sicer pa se tole (se citiram iz drugega foruma):
prejle sem neki prestavlju ventilator v towerju, ampak, ker sem to jaz, nisem izklopil compa (lenoba), pa mi je vijak (ni ravno vijak, bolj matica, ki jo dobis zraven tistega zalmanovega nosila za ventilator) pa del na graficno, nato se je zacel en ventilator hitreje vrteti oz. zveneti drugace (ne bi vedel kateri, ker imam 4 zelo skupaj, ampak predvidevam da ravno od graficne. vendar sem hkrati ko sem umikal roko obdrgnil tudi ventilator od CPU coolerja). no, ko pogledam na monitor je bila tema, le lucka je utripala. restartam, isto. ugasnem racunalnik, pritrdim ventilator na nosilo, prizgem in - dela. pa me zanima, ce bi bilo lahko kaj narobe z graficno, ce je tista matica gor padla. nic se ni poskodovalo (nic ni bilo vidnega, le ena tista srebrna spica, ki gleda ven (verjetno drzi kaksen kondenzator ali pa kaj takega - ne vem kako naj drugace recem :P ) je malo krajsa od drugih, drugega nic. ker ne vem kaj bi bil razlog, da se je naenkrat ugasnil monitor.. po tem restartu sem sel v hitman: blood money in igral kakih 10 minut, pa ni bilo nic opaznega.. pa GRAW in outrun kar nekaj casa in je vse uredu (do sedaj :P ) mi ni jasno, zakaj je monitor pocrnel in ostal crn tudi po restartu (lucka je utripala). ko pa sem izklopil racunalnik ter ugasnil tudi napajalnik (ter pritrdil vent..) pa je slo normalno naprej. je lahko kaj narobe?

aja, vent je bil vseskozi prikloljen, nisem nic odklapljal :P samo prestavljal sem ga.. to se je zgodilo vceraj okrog osme ure zvecer..
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

muzičar ::

Zgleda da se je v tistem trenutku tako segrel ali pa si kam butnil in je naredil safe shut down. Se dogaja.

BB4l ::

to je ze cisto smesno.. pravkar sem ugasnil msn, pa zelel nanovo zagnati in kaj pride - bluescreen. z debuggerjem vidim da je bil problem v ntoskrln.exe.. format sledi v roku 12 ur :P upam da bo zaleglo.. heh :)
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

davorcek ::

hellow..
No jaz imam podobne težave z bluescreenom. Meni pa zajebava bluetooth. Ko hočem vlkopit bluetooth, mi napiše NO DEVICE, ko pa inštaliram software od bluetootha, pa se začnejo vsake toliko časa prikazovati bluescreeni. Zanima me, zakaj mi napiše NO DEVICE, če pa bi naj bluetooth bil vgrajen. imam pa prenosnik asus travelmate 3023wlmi
itaq bo čez 24 let padel asteroid na Zemljo....

davorcek ::

tu je sedaj sporočilo:

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Techical info:
*** STOP: 0X000000D1 (0X00000010, 0X00000002, 0X00000000, 0XF031192E)
BCMWL5.SYS - adress F031192E base at F02EE000, date stamp 41C91F19.

Kaj pa mene zajebava?
itaq bo čez 24 let padel asteroid na Zemljo....

ToniT ::

Saj ti piše: driver za mrežno kartico!

BB4l ::

no, pa da se jaz porocam..
sedaj je ze okrog 2 tedna od formata.. deluje brez BSODjev, enkrat imel uptime 4 dni, pa sem moral restartat, sedaj imam skoraj 1 teden.. upam da bo slo tako naprej :) sumim pa bluetooth driverje, ali pa napacno nalozene gonilnike za maticno (ker sem le povozil, nic uninstalliral..)
lp
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

davorcek ::

hm..mene vedno bolj zajebava brezžična kartica...sem že menjal driverje, pa še vedno javlja bluescreene... kaj še mi preostane?
itaq bo čez 24 let padel asteroid na Zemljo....

BB4l ::

mene je nekako resilo to, da sem formatiral in na cisto nalozil driverje.. :)
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

davorcek ::

tudi jaz sem probal s formatom, pa ni blo bolše. zdaj sem ponovno namestil gonilnike iz acerjeve strani in imam uptime 9h. No upajmo da bo zdaj bolše, drugače pa še poročam.
itaq bo čez 24 let padel asteroid na Zemljo....

davorcek ::

evo spet bluescreen...samo sem zdaj mislim da stvar popravil. opazil sem, da sta bila inštalirana dva driverja za brezžično, pa sta se verjetno kregala med sabo. upajmo da je zdaj bolše
itaq bo čez 24 let padel asteroid na Zemljo....
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen

Oddelek: Programska oprema
384155 (3424) solatko
»

Težava z računalnikom - prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
234061 (3790) hojnikb
»

prosim za pomoč- kako odpraviti tole napako...

Oddelek: Pomoč in nasveti
233739 (3248) Mavrik
»

Win 7 blue screen in restart

Oddelek: Operacijski sistemi
132262 (2001) Duhec
»

Adobe Flash povzroča BSOD !!???

Oddelek: Programska oprema
5949 (874) noraguta

Več podobnih tem