» »

napajlanik od pcja

napajlanik od pcja

Patriot09 ::

Rad bi predelal napajalnik da bi imel 12V vhodne napetosti se pravi da bi lahko komp napajal z 12V akumulatorja.

Kje lahko dobim take sheme in to?

In ce maste ksno idejo se kako...

stromar ::

link

Sicer je shema zgrešena, ampak dela. Čez kak mesec pride nova verzija. Naj vseeno opišem spremembe: vzemi mosfete IRFZ44 (dovolj sta dva), tisti LM7809 nadomesti z diodo, del z bipolarci izpusti in veži mosfeta direktno na izhod TL494. Iz vsakega izhoda veži upor 100 ohmov proti masi

Lp

stromar ::

Sem popravil shemo:

shema

Naredi tako, kot je tukaj, pa poročaj o rezultatih. Mislim, da bi moralo delat.

Zdaj je strašno enostavna in bi jo moral vsak znati sestavit

Dušilka 10uH in kondenzator 100nF (oba označena z rjavo barvo) sta neobvezna. Služita kot filter proti motnjam, ki bi lahko motile avtoradio ali kaj drugega. Dušilko navijete tako, da na toroidno jedro iz drugega pokvarjenega napajalnika navijete 15 ovojev žice primerne debeline ali pa uporabite kar obstoječe navitje za 5V (ponavadi dve debelejši žici, ki sta naviti vzporedno). Ostale žice odrežite in pazite, da se ne dotikajo

Sheme 2 nisem popravljal, razlika je le ta, da namesto oznake +9V tam stoji rdeč krog

Je pa netestirana, tako, da težko rečem, če res deluje brezhibno. Bom probal čez 1 mesec

4 ovoji na transformatorju se morda res slišijo malo v primerjavi z navitji na sekundarju, a je potrebno upoštevati tudi toroidno dušilko.

Original transformator je navit za 70V (40 ovojev na primarju), deluje pa s pulzi cca 160V

Upam da je jasno

Se mi mudi...

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

stromar ::

Še to: prej kot montirate v avto, preverite koliko toka potegne Remote. Če več kot 100mA potem ga ni pametno vezat na izhod za aktivno anteno, ker se lahko pokadi iz radija.

Brez skrbi se lahko veže le v primeru, če ima radio fizično stikalo (na potenciometru ali ločeno)

Upora 100ohm naj imata vsaj 1W.

Predelani napajalnik nima nobene kratkostične zaščite, tako, da bo ob dotiku katere od linij z maso močno smrdelo in se bliskalo. Stopilo bo žice, prebilo bo shotky diodo na sekundarju, razneslo oba mosfeta in skurilo varovalko. Če jo boste izpusustili (ali namesto nje vstavili cvek :D ), se bo vžgal še avto

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

_pobesneli_ ::

kakšna je dioda na vhodu remota ? tam na shemi ni napisano

A bi se dalo kaj zment da bi mi ti previl trafo?seveda s plačilom :)posli mi PM
Gregor

stromar ::

1N4001 ali kaj podobnega (zadnja cifra je lahko karkoli)

Čas za previjanje bom imel šele čez en mesec (zdaj imam izpite), tako, da bi se raje takrat pogovarjal o tem

Lp

stromar ::

Še to sem pozabil omeniti. Če pri prižganem računalniku odklopiš remote, bo ta še vedno deloval normalno naprej, dokler softwarsko ne izključiš. To je lahko prednost ali pa tudi slabost, saj lahko računalnik pozabiš priključen

Če hočete to preprečiti, je potrebno odstraniti diodo v rdečem kvadratku. Ponavadi je v bližini izhodne toroidne dušilke

http://img144.imageshack.us/my.php?image=shema25on.jpg

Tega nisem počel in bi se lahko zgodilo kaj nepredvidenega, tako, da je treba napajalnik pred priključitvijo na računalnik temeljito stestirat z žarnicami in voltmetri

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Organizacijska oblika Petrola

Oddelek: Šola
72132 (1849) Zeberdee
»

Kabli pri povezavi routerja in modema(ADSL)

Oddelek: Omrežja in internet
121465 (1316) jurre
»

Cudne lise na ekranu..

Oddelek: Zvok in slika
51088 (1024) AniMatic
»

dušilke

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
212889 (2620) stromar
»

Zmodat napajalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10982 (839) gabl136

Več podobnih tem