» »

Racunalni ne pride niti do POST screena, prosim za pomoc

Racunalni ne pride niti do POST screena, prosim za pomoc

Joshko ::

Pozdravljeni!

Vam bom kar opisal postopek napak, ki so se zacele pojavljati. Torej med igranjem WoW (:P) se mi pojavi blue screen z errorjem PFN_LIST_CORRUPT (kar sicer pomeni, da je napaka v RAMU ali pa da je kaksen driver napacno pisal v Paging File) nakar resetiram racunalnik in se preden pridem v Windowse dobim naslednji error: SPECIAL_POOL_DETECTED_MEMORY_CORRUPTION (kar v bistvu pomeni isto kot PFN_LIST_CORRUPT). Torej sedaj nisem vec mogel v Windowse in ponovno resetiram in pri loadnaju Windowsev se mi pokaze Disk check (ali sem prav napisal? se ne spomnim trenutno) in zacne preverjati disk. Pokaze mi da je nekaj sektorjev na disku neberljivih (bad sector). Sedaj razmisljam, da je kriv disk saj ima bad sectorje in tudi paging file je na disku. Vendar pa ob naslednjem zaganjanju ne pride niti do POST screena. Tukaj sem mislil, da je napaka v maticni plosci.

Vse skupaj se je zgodilo vceraj zvecer in danes dopoldne sem se odlocil, da grem kupiti novo maticno plosco in skupaj z njo tudi nov procesor (ker ne prodajajo vec novih maticnih plosc za socket 462). Problem se pa se naprej pojavlja. Torej stvar ni bila v maticni plosci.

Naslednja stvar bi lahko bil napajalnik. Vendar je kolega prinesel svojega 480W, ki pa problema tudi ni odpravil.

Torej zadnja stvar, ki lahko povzroca nedelovanje je RAM. Imam 2x Kingston PC3200 512MB in 1x JetRam PC3200 512MB. Probal sem vsakega posebej vstaviti v maticno plosco in niti z enim ni delovalo. Vsi trije RAMi mislim da ne morejo biti pokvarjeni.


Torej, da zakljucim. Racunalnik tudi ko ima samo maticno plosco, procesor, RAM in graficno kartico NE DELUJE :/ Odstranil sem vse diske, CD-ROM, Front Panel, zvocno, mrezno..skratka vse kar racunalnik ne potrebuje.

Moja konfiguracija je:
Epox 8RDA6+ PRO
Athlon XP 2600+
2x Kingston PC3200 512MB
1x JetRam PC3200 512MB
1x Seagate Barracuda 160GB
1x Maxtor 200GB
Radeon 9550
Creative Audigy 2

Danes sem pa kupil:
Gigabyte K8VM800
AMD Sempron 3000+


Zahvaljujem se za kakersen koli nasvet. Hvala!

Izi ::

Joško, jaz stavim, da ti je hudič vzel grafično kartico >:D

Če je grafična zanič se računalnik ne more zagnati.

Sposodi si drugo in preveri.

Sporoči ali sem dobil stavo :D

Joshko ::

Sem sam tudi upal da je graficna kartica, vendar ima "tanova" maticna plosca integrirano graficno. Na mojo zalost je rezultat enak :(

5er--> ::

Kaj če bi ponovno namestil windowse? (Tudi glede na to, da imaš sedaj popolnoma drugačno konfiguracijo.)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
352413 (2080) taz
»

Problem z računalnikom - restarti, BSOD-i

Oddelek: Pomoč in nasveti
6873 (825) Daedalus
»

WIndows xp professional 64

Oddelek: Operacijski sistemi
71125 (871) ajko
»

Kateri procesor, matična in ram za 600eur?

Oddelek: Kaj kupiti
191143 (900) Kebab
»

Win XP --> nenadni restarti

Oddelek: Operacijski sistemi
361728 (1164) CaqKa

Več podobnih tem