» »

Zdravje - bildanje

Zdravje - bildanje

grex ::

Six packi se ti začnejo videti, ko imaš manj kot 5% telesne maščobe (v povprečju). Nič prej, nič kasneje. NE GLEDE na to, koliko trenušnjakov delaš. Tudi po 1000 na dan ti ne bo koristilo, če imaš prekomerno telesno težo. Če hočeš trebušnjake, treba shujšat (več manjših obrokov, brez gulfanja s kalorijami, gibanje ne vpliva tako zelo - ampak tu so filozofije neizmerne).

Če si suh kot trlica, se ti morajo trebušnjaki videti,... z bildanjem bodo pa res postali lepši. Dodatki k hrani?? Če si suh kot trlica, se vpiši na fitness in (obezno in brez goljufije) treniraj po kakem programu in tu in tam pojej kakšen zrezek - dodatki RES na začetku niso potrebni.

Aerobna vaja, kot jo izvajaš sedaj, je sicer kardiovaskularno zdrava, za pridobitev telesne mase pa dokaj nekoristna.

2 linka za bildarske forume si že dobil. Evo še enega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grex ()

grex ::

"Naprimer za biceps(z eno roko), ti komot dvignes 25x 12kg NE! ti mors dvigvat 16, 18gk pa dvignes samo 3x 4x. tko se misica vecja."

Tega pa se nisem slišal, zelo zanimivo :D


Ampak tako je! (ne razumem kako ljudje verjamejo Top-Shop reklamam bolj kot googlu). Manj ponovitev z večjo težo (do t.i. mišične odpovedi) ti mišico najbolj poveča. Še bolj ti jo ekscentrična kontrakcija (poglej si forume, ki so ti jih ljudje dali, da boš vedel, kaj to je).

In seveda ne kompliciraj. Katerikoli program za maso (tud 3x/teden po 1h je dovolj) bo ok za začetek, še posebej, če si "suh kot trlica" in dodatkov res ne rabiš, ker boš bolj lačen za običajno hrano, ki je dovolj.

acheron ::

Ej kaj pa menite o fat burnerjih?
A so koristni in zdravi, pa kolk hiter naredija kej?

evo en link:
http://www.popolnaprehrana.si/?p=9&t=274

lp
http://www.ashy11.net

grex ::

Za l-carnitin ni bilo nikoli nič dokazano - podobno kot s homeopatijo, pravijo da koker dela, noben pa nobene objektivne reference zadaj. Že to, da napišejo brez stranskih učinkov, je sumljivo. Za hujšanje pomagajo amfetamini pa morda efedrin, ki pa imata zelo veliko stranskih učinkov - there is no easy way!!!

Za shujšat se splača čim več manjših obrokov dnevno (se pravi, sesteješ kalorije, ki naj bi jih dnevno zaužil, ne kompliciraš s sestavo - vsi vemo kaj je zdravo in kaj ni - in jih razdeliš na recimo 7 obrokov). Praktično ješ vsaki 2 uri, nekaj malega. Telesna aktivnost bo sicer pomagala, vendar sama po sebi za hujšanje ni tako učinkovita kot zmanjšanje vnosa kalorij in razdelitve obrokov na čim več.
Če se čutiš sitega, delaš nekaj narobe.

Najpomembnejše,... ko shujšaš, načina življenja ne smeš spremenit nazaj. Držiš se istega. Če ti je nepraktično tolikokrat jesti, se lahko potem začneš veliko gibati (vsaj 5x tedensko se moreš spotit za urink liter vode), da lahko ješ bolj praktično in vzdržuješ težo.

_marko ::

Več obrokov je pa potrebno imeti, ker moraš v krvi vzdrževat nek stalni nivo glukoze.

Če še koga zanima kaj več si naj prebere to pp predavanje o regulaciji telesne teže:
Urejenaje prehranjevanja in poraba energije
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

civic_ ::

hehe shujšal sem 5 kil zaradi delanja iz 80ih na 75 hehe zdej sm pa že na meji podhranjenosti >:D

.:joco:. ::

Vsekakor za vsakega začetnika priporočam, da se za kak mesec ali dva vpiše v kak fitnes klub in tam malo povpraša ljudi ki se s tem dlje časa ukvarjajo.
Obstajajo napačni in nevarni načini izvajanja vaj, prehrana je zakompliciran pojem (v športu) in pri 17 letih so te stvari še bolj pomembne.

Sicer sem jaz pri 17 letih tud hotel imet več kil. Zdaj je pač obratno. :)
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

grex ::

Vsekakor za vsakega začetnika priporočam, da se za kak mesec ali dva vpiše v kak fitnes klub in tam malo povpraša ljudi ki se s tem dlje časa ukvarjajo.
Obstajajo napačni in nevarni načini izvajanja vaj, prehrana je zakompliciran pojem (v športu) in pri 17 letih so te stvari še bolj pomembne.


A ti ne vsak fitness omogoči vsaj 1x obisk s trenerjem, da ti razloži kako pa kaj (začetniki so malo preveč boječi, da bi vprašali ponavadi). Vsekakor je treba vaje pravilno izvajat (sicer tudi večjega smisla nima).

Hrana je pa zakomplicirana tolk koker linux inštalirat. Lahko se greš gentoo, bereš 100 mio forumov, skompajlaš vse z ne vem kakimi CFLAGI, daš vse na unmask itd itd itd.... Lahko pa ubuntu inštaliraš pa dela, al pa windowse pa je. Normalna prehrana brez večjega kompliciranja je za začetek čisto dovolj. Komplicirana pa postane kadar je treba shujšat.,.. ampak to bolj zaradi goljufanja.

hysteria ::

grex: Six packi se ti začnejo videti, ko imaš manj kot 5% telesne maščobe (v povprečju).
Nič prej, nič kasneje


No no, pretiravat tud ni treba, pod 5% maščobe imajo bodybilderji na tekmah. Trebušnjaki se povprečnemu človeku začnejo videt že pri okoli 10% maščobe +/- kak procent gor ali dol, odvisno od razporejenosti maščobe in razvitosti trebušnih mišic.

grex ::

No no, pretiravat tud ni treba, pod 5% maščobe imajo bodybilderji na tekmah. Trebušnjaki se povprečnemu človeku začnejo videt že pri okoli 10% maščobe +/- kak procent gor ali dol, odvisno od razporejenosti maščobe in razvitosti trebušnih mišic.


No sej vseen pa 10%. Glavno je, da je treba shujšat, če se ne vidijo, ne pa trebušnjakov delat. Komplicirat glede procenta, razporejenosti maščobe, točne razporeditve obremenjenosti posameznih mišičnih skupin, anatomske oblike trebušnih mišic in vse to je že na nivoju inštaliranja gentooja (ja,.... bo boljše, če vse upoštevaš, ampak za to, da boš v nočnem klubu izpadel seksi, je čist nepotrebno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grex ()

Keyser Soze ::

Ja, vsako stvar se da zakomplicirat do onemoglosti. Pa naj si bo telovadba ali prehrana.

Res boljše, da gredo v fitnes in tam sprašujejo izurjene, kot pa da potem trpijo za kakšnim poškodbami kolen, komolcev, ipd.

Sam sem v treh mesecih odsotnosti iz fitnesa oz. treningov izgubil 5 kil na telesni teži. Nič kaj prijetno. Če pomislim, kako se je potrebno trudit za vsako kilo.

Glede trebušnih... Te se da videti tudi že tam pri okrog 15% telesne maščobe. Če niso trenirane potem ne, če so pa ja. Več kot gre dol maščobe, manj je treba trenirat trebušne, da se vidijo. Pod 8 do 9% si tako ali tako že dovolj definiran. 3% si pa naravnost grd.:D

grex ::

Saj imate prav s temi procenti in vse... ampak zakaj bi si kompliciral življenje z merjenjem telesne maščobe. Če si si všeč, ko se pogledaš v ogledalo, je ok, če ne pač ni. Nč več. Edino kar šteje je motivacija in da ne goljufaš.

To pravim samo zato, ker vsi, ko izvejo neko bolj pravo pot, grejo in potem slišiš: kreatin, proteini, steroidi, l-carnitin bla bla blah..... Delat pejte :)

Loki ::

tudi bilderji po fitnessih ne vejo, kako in zakaj delajo, kar pac delajo. nekateri izmed takih delajo, ker jim je nekdo drug (trener...) povedal, da naj delajo tako.
tako da sprasuje se trenerja ali nekoga, za katerega vsaj priblizno ves, da ve, kaj govori. magar diploma z sf je bolje kot nic -
ali samo z paketom varnostnik misic, do katerih se preverjeno da priti v enem letu, sicer na dobro osnovo ter z rahlo alternativnim pristopom, a vseeno.

vse razen steroidov na zadnjem postu je dovoljeno ter v mnozicni uporabi.
hint: jemljes ti zdravila, ko si bolan ali raje cakas, da se bos pozdravil naravno (ok, pri prehladu se jaz tudi, govorim za gripo :)) , ospice....)
pac, ce ga moti videz... pusti ga, koga pa ne.;( dokler ne posega po steroidih, je se vedno na naravni poti.
shujsaj ti 40kg ali pridobi 40, ptoem pa govori.
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

cnZz ::

omisli si kaksen šport.... jst mam 14 let pa treniram nogomet v 1.slovenski ligi tak da tam smo vsi po malo "nabildani" sploh pa spodnji del telesa za zgornjega pa zdaj ko smo kupili kajak veslam vsak dan ni treba met kaksne praske in podobno kar je najbol potrebno je volja. sm pa slisou za en fitnes kjer ti poves kaj bi rad okrepil in ti ta clovek napise vse kaj moras delat jesti kje trenirat itd.......

hh bos videl ko dobis malo trebusnih pa to ko bos seu na kako zurko kjer bodo tudi punce :D :D :D :D :D >:D >:D >:D >:D
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Amare ::

sm pa slisou za en fitnes kjer ti poves kaj bi rad okrepil in ti ta clovek napise vse kaj moras delat jesti kje trenirat itd.......


8-O 8-O

wow a mi poveš naslov tega fitnessa? ker prvič slišim za to....fak8-O

cnZz ::

Begne 125
saj ste dobesedno sosedje bi pa mogu vedt

ka obstajajo tud taki fitnesi kjer ti prides odtelovadis in gres
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

civic_ ::

hehe danes sem se po dolgem času lotu delat sklece. pre dvemi meseci sm skorej crknu pri 5ih, z veliko težavo delal. zdej jih naredim komot 10 :)

grex ::

vse razen steroidov na zadnjem postu je dovoljeno ter v mnozicni uporabi.
hint: jemljes ti zdravila, ko si bolan ali raje cakas, da se bos pozdravil naravno (ok, pri prehladu se jaz tudi, govorim za gripo :)) , ospice....)


Mogoče me nisi razumel. Seveda je v množični uporabi, ampak za človeka, ki je suh in vse, čist nepotrebno. Če greš 3x na teden trenirat za 1h, treniraš pravilno in ješ normalno - čez 14 dni bodo prvi rezultati, čez 2 meseca boš mirno lahko šel na plažo (no sej tud drugače lahko, ampak saj veš kaj mislim), čez pol leta pa še kam drugam.

Proteini, kreatin in podobne fore (tud steroidi) so smiselni, ko hočeš še nekaj več in ne bojo na začetku bistveno pospešil ničesar (ok razen steroidov). Stanejo pa zelo veliko.

Pri debelih ljudje je malo težje, ti morajo življenje spremenit, tako da naredijo nekaj, kar je bistveno težje kot 3x/teden na fitness - spremenit osebnost. Tu so medikamenti bol smiselni, čeprav učinkovitih nekako ni (če ti je l-carnitine pomagal, bi zelo verjtno shujšal tudi brez njega in to po mojem mnenju ne bistveno počasneje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grex ()

Trubadur ::

>Proteini, kreatin in podobne fore (tud steroidi) so smiselni, ko hočeš še nekaj več in ne bojo na začetku bistveno pospešil ničesar (ok razen steroidov).

Ne bluzi, prosim.
Berite Thomasa!

grex ::

prav pol pa bluzim. Povej mi torej nekaj: koliko g beljakovin na kg TT bi moral zaužiti dnevno - pa daj mi zraven kak kredibilen link. Ko boš prišel do pravega razultata pa mi povej zakaj bi bili dodakti na začetku potrebni.

Trubadur ::

2 g na kg telesne teže.
Oziroma še več, če si na masi.
Gledaš se v ogledalo, če opaziš razliko je v količina v redu, v nasprotnem pomenu se količina beljakovin, maščob, ogljikovih hidratov dvigne.

Glede dodatkov. Na začetku so rezultati lepo vidni in mišice najhitreje rastejo. In da ti pomagaš tej rasti, jemlješ proteine v prahu kot dodaten vir beljakovin (kot začetnik težko zbašeš vase toliko hrane), kreatin nucaš za povečanje celičnega volumna v mišicah, kar doprinese k večji moči in tako dviguješ večje kilaže kar pomeni spet večja obremenitev -> hitrejša rast in kvalitetna mišična masa.

O steroidih pa ne bi. Uporablja jih tisti, ki je že izkoristil svoj naravni potenical mišic in potrebuje "zunanjo spodudo" za ponovno rast. In tisti, ki mislte, da če se špikneš in dobiš takoj 10 kg gor se motite. Zraven je potrebno konzumirat OGROMNO količino hrane in res hardcore treningi. Mislim pa, da ne tem forumu nihče ne potrebuje AS.
Berite Thomasa!

Vajenc ::

Orchestra, ti kar lepo naravno hrano jej npr. polnomastno skuto, po treningu spij pol litra mleka(3,2) pa kakšno banano, fino je tudi veliko riža jesti in meso z žara (da ni preveč nepotrebnih maščob). Pomembno je, da imaš neko rutino in to dalj časa (nič ni čez noč), z steroidi sicer pridobiš na hitro, vendar če se ne misliš z bildanjem ukvarjati profesionalno, ti to ne bo pomagalo, ker boš imel po par neaktivnih letih joške kot punca, razpokano kožo, povečano srce in celo impotenco (če boš konzumiral umetni testesteron). Prijatelj je imel po jemanju Dianabola (neki ruski steroid), toliko povečane levkocite v krvi, da so sumili že na levkemijo.

grex ::

Aja vem kaj te je zmotilo. Ne niti slučajn se ne strinjam z uporabo steroidov, ampak dejansko uporaba le teh pospeši rast in zveča maksimum ampak za kakšno ceno (približno takšno kot uporaba amfetaminov) - ne splača se.

2g beljakovin/kg TT pride v poštev pri kakih maratoncih na velike proge, ker imajo proteolizo bolj izraženo (tudi rakavi bolniki rabijo več). Pri masi je 1.2g/kgTT čisto dovolj (ampak beljakovin z dobro biološko vrednostjo).

Amare ::

Bullshit!

Trubadur je povsem prav napisal,2 g/kgTT je normalno za maso,jaz konzumiram še malce več.

Keyser Soze ::

Za normalne potrebe je potrebno precej manj beljakovin na kilogram telesne teže. Za maso oz. za pridobivanje mase je popolnoma dovolj 2g na kilogram. Več kot dovolj.

Ker sam metabolizem ni sposoben predelati takšne količine beljakovin. In se potem izločajo neizkoriščene. Je pa res, da večina BB danes vztraja nekje na 3g. Pač, imajo rajši še neko rezervo. Čeprav samo psihično. Ker kakšne takšne, znanstvene osnove, zadeva nima za sabo.

Kar se tiče pa uporabe proteinov, kreatina, taurina, carnitina, ipd. v istem stavku kot steroide(AS) bi pa rekel, da si nekdo, ki se vsaj delno spozna na prehrano, kaj takega ne bi smel privoščit.:\

Zgodovina sprememb…

grex ::

Bullshit!

Trubadur je povsem prav napisal,2 g/kgTT je normalno za maso,jaz konzumiram še malce več.


Očistno se na človeški metabolizem spoznaš kot moja stara mama. Največji bilder ne potrebuje več kot 1.8g/kg (biološko visoko vrednih beljakovin) pa še to je zelo velik.

Naj te še tale podatek osupne: Bilderji, ki so konzumirali več kot 2.5g/kg, so imeli slabše rezultate. Zakaj? Preveč beljakovin direktno kontrira efektom testosterona - manjši anabolni efekt.

Ta fama, da je treba konzumirat več kot 2g/kg je zelo pogosta pri bilderjih (muscles deny blood to the brain effect).

Kar se tiče pa uporabe proteinov, kreatina, taurina, carnitina, ipd. v istem stavku kot steroide(AS) bi pa rekel, da si nekdo, ki se vsaj delno spozna na prehrano, kaj takega ne bi smel privoščit.:\


Ni blo mišljeno kot skupaj, sicer pa couldn't agree more.


Zato pravim, da so vsi ti podaki brezvezno kompliciranje. Če ješ normalno (vsi vemo, kaj to pomeni) je to optimalno.

Loki ::

tudi od tebe kredibilen link, prosim.
sicer se pa tvoje "znanje" kaze ze tam, ko si rekel, da bos v treh mesecih ze orenk. za suhega jemljem npr. sebe, ki sem 60kg, torej res suh.
glede steroidov je pa res, se jih ne splaca.
sicer pa.... lahko tistih 3g stejes kot instant (se prebavijo) + time release, ki se izlocijo v misice cez noc, ko se tiste instant (whey npr.) ze pocivajo globlje v prebavnem traktu.
I left my wallet in El Segundo

grex ::

v treh mesecih lahko marsikaj narediš iz sebe, še posebej, če imaš 60 kg. Zakaj ne verjameš? (od kod ta sarkazem - "znanje"). Če začneš januarja boš maja že prav fajn. Vendar moraš imeti dober trening - na powerliftingu so čist dobri maherji in dober obvladajo in tisti trening so zelo ok.

Kredibilen link,... misliš te zadeve z beljakovinami. Te so splošno znane pri vseh, ki se z zadevo znanstveno ukvarjajo. Preberi si kaj na pubmedu ali pa karkoli s Clinical Nutrition revije.

Za tega z kontriranjem efekta testosterona je pa isto iz revije Clinical Nutrition, ampak ti ne morem povedati sedaj katera, ti pa lahko enkrat do naslednjega tedna poiščem, če te zanima.

Glede time-release beljakovin pa zadeve nisem nikoli čisto razumel. Mislim ja, koncept mi je jasen, ampak zakaj? Če imaš 5 obrokov dnevno, je človeški metabolizem to sposoben zelo optimalno izvest - dodatki ne bodo bistveno pripomogli - sam dodatna obremenitev na ledvica bo (ok sej pri mlademu človeku to ni problem, to je res) in vsi bodo iz sobe letel, ko boš vetrove spuščal.

grex ::

Ok malo sem prebrskal, preveč beljakovin naj bi zvišalo klirens (izločanje) testosterona. Najprej so domneval, da preveč ketonov (če ješ preveč beljakovin) to povzroči, ampak so kasneje to zavrgl - še vedno pa je dejstvo, da je nivo testosterona manjši, če ješ preveč beljakovin.

Ampak to, o čemer sem jaz govoril, je iz nekje drugje - tisto so prav ta urink bilderje sledil in vidli slabše rezultate, če so jedli več beljakovin (3g/kg ipd..). O tem ti pa sedaj ne znam več povedat.

Če pa koga več zanima o tem pa naj na PM, ker malo smetimo temo.

Sori, link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grex ()

Loki ::

da pac zagotovis flow beljakovin v misice ves cas. telo naenkrat prebavi (v susu) samo lahko ~30g, ostalo gre v crevesje (--> omejeno vrednost pac). time release ti naredijo eno tako kepo v zelodcu ter se pocasi prebavljajo. preberi si malo, kako so sestavljene whey beljakovine. ene (mislim, da izolat) so ze tako dognane, da so na pol prakticno prebavljene se preden jih sploh zauzijemo (ze v tovarni).
so ap TR primarno za cez noc.
ne vem no, glede treh mesevev bom porocal. :8)
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Saladin ::

Če si preveč suh, potem pozabi na nasvete za "zdravo, krepko ter vitko" telo in delaj kontra, kar ti večina tukaj svetuje:

-Zjutraj popij revno kavico
-Popoldne jej kot meščan
-Zvečer pa kot kralj

Nekaj osnovnega gibanja pa boš prišel na želeno težo po 6 mesecih.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Amare ::

@Saladin

To bi pa rad videl......:\

Saladin ::

To bi pa rad videl......:\

Kako misliš, da sumo borci pridobijo (in ohranjajo) svojo težo?
Zvečer pred spanjem se najejo visokokalorične hrane (in ne mislim na čokolade in hamburgerje).
Med spanjem telo ne more ponucat te energije in jo zato shranjuje v salu.
Seveda jedo večkrat, kot sem rekel (in trenirajo tudi), ampak v osnovi je to to.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Vajenc ::

Sumoti se bašejo nonstop. Sem gledal oddajo, ko je sumo jedel malico - velika skleda za solato polna špagetov boloneze z ogromno sira in ko je skledo spraznil, se ni niti pogladil po trebuščku in rekel "uf kaj sem se najedel". :O .

Saladin ::

za solato polna špagetov boloneze z ogromno sira

Ko sem bil mlad, sem z lahkoto pojedel veliko skledo za solato polno pomfrija in kečapa. Pa je še ostalo prostora za desert ;)

edit: Takrat sem bil težak kakih 60kg, sedaj pa sem dobrih 90 pa mi ne dišijo take porcije več. Toliko o tem.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

jRk0 ::

jaz sem tudi zdaj zacel v fitnes hodit, sicer sem par mescov doma prvo dvigoval rocke za bicepse, trebusnjake, sklece pa se nekaj za rame, tako da v fitnes lahko grem ze malo pripravljen, oz sem lahko sel. proteine in kreatin si bom nabavil, oz. sem proteinov ze spil nekaj, kar je ostalo bratrancu :)

v glavnem, jaz ne mislim pozret pol kile skute na dan oz. ne vem kolko piscancjega belega mesa, da bom dobil dovolj beljakovin. fosfokreatin pa itak ze mamo v telesu, ampak ga je na zalost manj, kot bi ga zelel marsikdo, zato ga pac dodas, kar se pozna lepo na moci pa vzdrzljivosti pri anaerobnih vajah.

seveda pa mores predvsem anaerobno trenirat, ce zelis rezultate v obliki misic, anaerobno plus kreatin and stuff ne bo nic.

plus tega vec kot pol folka v fitnesu dela vaje cist narobe. sicer se nisem dolgo tam, ampak na sreco mam kolega, ko vsaj pravilno dela vaje, in ne njemu, ne meni ni pomembno koliko kilogramov je kje, najbolj vazno je, da cist vsako ponovitev naredis pravilno, ce hoces rezultate. saj dobis rezultate tudi drugace, pa resda se razlikuje se stil delanja vaj za moc, maso in tako naprej...vendarle, ko gledam ene, ki si dajo na utezi taksne kilograme, da niti treh ponovitev ne morejo narediti pravilno, pol ves kje so...

za enega sem na benchu mislil, da bo umrl. noge mu je metalo 15 cm v zrak, vrat mu je zavijalo, dvignil ni pa niti enkrat samkrat sam tistih kilogramov nad svoje prsi...

glavno za fitnes torej, prosim ne bit slovenec, pa se napihovat pred sosedom kolko dvignes kje, vaje je treba delat tako, da sam sebe nadzorujes in se prisilis, da jih pravilno delas. Kar pomeni, da pac mas manjse kilograme kot nekateri "bilderji" okrog ki se z vsem telesom mecejo po vsem gor.
You fuck up once, you loose two teeth.

hysteria ::

grex: No sej vseen pa 10%. Glavno je, da je treba shujšat, če se ne vidijo, ne pa trebušnjakov delat. Komplicirat glede procenta, razporejenosti maščobe, točne razporeditve obremenjenosti posameznih mišičnih skupin, anatomske oblike trebušnih mišic in vse to je že na nivoju inštaliranja gentooja (ja,.... bo boljše, če vse upoštevaš, ampak za to, da boš v nočnem klubu izpadel seksi, je čist nepotrebno)

Ne gre za kompliciranje, temveč samo za gola dejstva. In če v zgornjem postu napišeš da se trebušne ne vidijo nič prej, kot šele pri manj kot 5% telesne maščobe, te pač moram popraviti.



Vajenc: Orchestra, ti kar lepo naravno hrano jej npr. polnomastno skuto, po treningu spij pol litra mleka(3,2) pa kakšno banano, fino je tudi veliko riža jesti in meso z žara (da ni preveč nepotrebnih maščob).

Napisal si velik paradox, predlagaš meso z žara, da ni preveč nepotrebnih maščob, v prvem stavku pa polnomastno skuto (ki ima najmanj 11g maščob/100g) in mleko s 3,2 maščobe, pol litra po treningu. To je skupno 16g maščobe v pol litru mleka, po treningu pa je vsak gram maščobe nezaželjen, saj zelo upočasnijo absorbcijo beljakovin. Poleg tega mleko vsebuje premalo beljakovin da bi ga uporabljal kot (večinski) vir. Polnomastno skuto pri dnevnih obrokih zamenjaj s posneto (0,5g maščob/100g al pa največ uno s 3g), po treningu pa namest mleka 250g posnete skute 0,5g maščobe (lohk jo zmešaš z vodo) ali pa 10 beljakov. (To je za tiste ki ne uporabljajo dodatkov (wheya) po treningu.) Zraven pa še OH z visokim GI.


Zgoraj debatirate o potrebni količini beljakovin /TT. Tistih 2 grama je pač neko splošno pravilo, pri vsakem posamezniku pa se zahteve razlikujejo od več faktorjev. Moj nasvet: vnašaš neko količino in vidiš kako napreduješ. Če deluje, ok, če ne, spremeniš. Razglabljat o tem, da je več kot 2 grama nesmiselno, je neumnost. Če so pogoji za to, lahko telo absorbira veliko večje količine. Pa tudi treba je ločit bilderje od navadnih smrtnikov in spet navadne smrtnike ki jemljejo dodatke od tistih ki jih ne. Naprimer že samo malo večja dnevna doza B-kompleksa lahko znatno poveča sintezo beljakovin, potem dodaten vnos BCAA aminokislin, itd. Da ne govorim kako se ta sinteza poveča pri bilderjih ki so na juice-u.

Morda se mal preveč razglablja o hrani in dodatkih, pozabljate pa na pravilen, trd in kri pljuvajoč trening. Brez tega mišice ne bodo rastle :)

Vajenc ::

histeria: maščobe iz mlečnih izdelkov, so nekaj povsem drgugega, kot "zažgano" olje ! Sploh pa ne vem kaj se nekateri tako obešate na posamezne besede, če je bistvo povsem jasno: "jej naravno hrano ker je bolj zdrava".

meacho ::

Živalske maščobe v nobenem primeru niso zdrave.
Kar se pa količine beljakovin tiče, je pa tko kot vse ostalo, enim deluje 2g enim tut že manj enim pa več.
Pač odvisno kaj predstavlja šok za tvoje telo (dobro je malo cikle delat, da se telo ne navadi na isto količino beljakovin).

hysteria ::

@Vajenc

Razlika v maščobah mlečnih izdelkov in zažganega olja je v tem, da so prve nasičene, druge pa trans nasičene - za zdravje ne samo škodljive kot nasičene, ampak celo strupene. Bistvo mojega odgovora se je glasilo, da se je nasičenih maščob v večjih količinah potrebno izogibati, saj se jih že pri normalni pripravi in uživanju hrane nabere nekaj.

grex ::

Kako lepa harmonija, vsi se popravljamo, v bitu pa strinjamo med seboj po daljšem pametovanju. Čudovito :)

;-) ::

Serbus rabim pomoč!
Danes sem začel na drugačen način-iz dolgih kolesarjenj itd. sem svoj prosti čas vpisal v KONDICIJSKE TRENINGE pri JUDO klubu... Trener nas trenira 11"učencev"ali karkoli mi smo... Trening se začne z ogrevanjem(raztezanjem itd.) potem kakih 6-7 krogov teka okoli stadiona, 3x 60 metrov šprint in 3x 30 metrov šprint. Nato spet raztezanje.

Nadaljujemo v telovadnici, kjer začnemo z trebušnjaki(danes sem prvič videl take!-neka judo izvedba=) teh je 110 ), dvigovanjem telesa (10serij po najman 5 dvigov oz. koliko zmoreš-5 je minimum!)...nadaljujemo z skleci in sicer 20 serij po 10 sklecev. Za na konec še 5x na vrv in 15 minut nogometa da se počasi ohlajamo...nato spet raztezanje in domov.

Treningi so 2x na teden oz. vsake počitnice vsak dan, poletne počitnice pa spet 2x na teden pa na začetku in koncu en polen teden.- Ob sobotah igramo nogomet 2x 45 min.

Zraven si bom še umislil fitnes 2x na teden po kako uro in pol, ker imam zastonj karto...delal bom predvsem na rokah.

Vsak dan ko ni treninga še bom leufal prav toliko kot bi na treningu ampak kros ali kako se temu reče...

Zanima me kako prehrano mi predlagate predvsem za zajtrk in večerjo in kdaj naj bo večerja!? Na rečite mi beljakovine ali kaj podobnega-podajte praktične primere!

Potem pa še me zanima če ma veze z kako vodo se stuširaš ko prideš z treninga!=?

LP

Amare ::

Ali nameravaš roke ojačati ali bo fitness samo za vzdrževanje?Ker 2x na teden uro in pol fitnessa in še trening......nekam veliko.Mišice se ne bodo uspele regenerirati in prej ko slej bo prišlo do utrujenosti.

;-) ::

U fitnesu bi rad roke ojačal...fitnes bom začel čez kak mesec da bom mal u formo pršo.

Amare ::

Hm,kljub temu,da hočeš samo roke ojačat,ti vseeno svetujem vaje za celo telo.Ne vem,a hočeš pridobiti na mišični masi?Ker,če bi ojačal samo roke,bi izgledal zelo smešno,ker bi zanemaril ostali del telesa.Compound exercises,vaje kjer dela celotno telo so najbolj priporočljive za začetnike ( deadlift,barbell bent row, military press, bench press, squats ).Glede prehrane pa je odvisno kako hitro hočeš imeti rezultate?

;-) ::

Jao ma jaz nočem nekih proteinov pa tega sranja...men sam zanima kaj za zajtrk in večerjo-keep it simple damn! Nekaj preprostega da mi poveste če so kosmiči ok, jogutri, itd.

Kaka pijača pa med treningom?

Ma pište sam take stvari ko se dobijo u vsakem trgovskem centru...ne proteinov! al ka pake energijske napitke itd.

pa z kako vodo pod tuš po treningu

Amare ::

Hehe,a sem omenil kake proteine?

Simpl?Zjutraj ovseni kosmiči (vsaka ti čast,če jih boš lahko jedel,ker imajo okus kot bi jedu steno;(( ),koruzni kosmiči a.k.a. corn flakes so prenasitni oz. "pretežki" in ti bo samo slabo,pa še koruza ti da več maščobe kot mišic.Sam jem zjutraj sunny bisk namesto ovsenih kosmičev,nimajo ravno dobrega okusa ampak bolje so vseeno kot ovseni kosmiči + skuta.To je moj zajtrk.S sadjem ne pretiravat prav tako ne z jogurti čeprav za malico je dobro enega pojesti.Zvečer tuno,jajca ali meso.Med treningom spij dosti vode,to je to.Voda je tudi pomembna,vsak dan okoli 4 l,že zaradi samega počutja,da ne pride do lažje dehidracije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Amare ()

;-) ::

Da voda je kul... ZA Harmony 4 life:D ker navadne ne prenesem.

"Zvečer tuno,jajca ali meso."

Kako tuno kako pripravljeno? In kako meso? V kaki obliki? naštej mal primerov da mam za naslednje dni, dokler si ne sestavim nekega urnika pa jedilnika.

Amare ::

Ne vem,jaz si kupujem calvo in ne kompliciram preveč.Dam zraven malo čebule,mogoče še malo olja čez.Nimam kakšnega posebnega recepta.Meso bi najbolje bilo pojesti pred spanjem (+zelenjavo),ker se dolgo prebavlja,zagotavlja daljše sproščanje aminokislin v kri,torej hrani tvoje telo čez celo noč.Najboljši vir beljakovin je piščančje meso ampak dvomim,da boš imel na razpolago vsak večer meso.Nadomestilo je tudi piščančja salama(piščančja prsa).Nekako si moraš sam prilagoditi jedilnik in urnik.Zvečer pa je vseeeno najbolje jesti beljakovine ala jajce,tuna ali meso.Urnik si naredi takšen,da boš imel obroke enakomerno razporejene čez cel dan.

Vajenc ::

EWEER jej vse od mleka, najkvalitetnejša je skuta. Zraven pa še pusto meso + sadje in zelenjava (za lažjo razgradnjo in vitamine) + riž (velike količine). Zvečer se izogibaj ogljikovih hidratov (kruh...).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitnes-trening (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10614682 (8989) ripmork
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037635 (28040) CleanPower
»

Fitness (was: Poceni(zastonj) fitnes za študente?) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25428939 (17727) Zheegec
»

trebušne mišice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12618871 (11979) demon#666
»

Kako pridobiti maso? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23926141 (15318) CleanPower

Več podobnih tem