» »

Thermalright hladilnik za socket a

Thermalright hladilnik za socket a

mare4444 ::

Odločam se za nakup novega hladilnika za procesor AMD Athlon 3200+ na plati Abit NF7. Gledal sem hladilnik Thermalright SI 97A in Thermalright SP-97. Kateri od teh dveh je boljši in kateri material je boljši?
Lahko predlagate tudi kakšen boljši hladilnik ker imam v prihodnosti namen procesor še kaj navijat.

SepoX ::

Thermaltake Big Typhoon - hladi prvo mašino v podpisu - neslišno in učinkovito:D

igor0203 ::

Se strinjam. Pomoje je najboljše, da kupiš TT Big Typhoon, samo najprej poglej, če bi ti sploh prišel not v ohišje, ker je ogromen oz. visok. ;)

OChack ::

pa še cenejši je od zgorj naštetih......
a mogoče kdo ve kje bi se dal dobit kšne dobre 12cm ventilatorje z velkim pretokom zraka (80+ cfm)?
Int€l inside, IDIOT Outside

igor0203 ::

Hm...v Cool-PC majo enga od Delte, samo je drag pa še ekstremno močen.

OChack ::

ma več k 3 jurje nebi dav, je že to velik- neki sm vidu u tech-trejdu
Int€l inside, IDIOT Outside

igor0203 ::

Hja velik CFM in pocen ventilatorji ne grejo skp. ;) Edino če od kakega avta ventilator dol odtrgaš...

mare4444 ::

Ja verjetno bi bil prevelik TT Big Typhoon, ker ima 12 cm premera. Sedaj imam ventilator 80*80 in mi ostaja manj kot 2 cm prostora do napajalnika.
Kaj pa Thermaltake Silent Tower v primerjavi z SI-97A?

Jakka ::

Priporočam ti Thermalright SLK947U ter ventilator po želji.
Bi pa tale hladilnik zelo verjetno šel notr, namreč imam podobno konfiguracijo kot ti, plato abit an7, ki je enaka kot nf7 po obliki, na procu pa SLK800U. Je manjši kot SLK947U, gor gre 80mm vent. Med napajalnikom in hladilnikom je pri meni več kot 1cm prostora, ker je pa SLK947U za 9mm daljši od SLK800U, bi torej v eno stran zasedel samo 4,5mm več prostora.
Ventilator pa, odvisno kako tiho kišto želiš in kakšne temperature si želiš. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

mare4444 ::

Kakšen procesor imaš in kakšne temperature doseže normalno in load?

Jakka ::

Barton 2500+. So pa temperature zelo odvisne od ventilatorja na rebrih, same prevetrenosti ohišja, pa še marsičesa.

Proc laufa na 2500+ (default), na rebrih je najpočasnejši in najtišji ys-tech 80mm vent, temperature so pa idle tam 40-45, ko muzika igra tam 50-55, full load tam 60-65. Je pa ohišje čisto neprezračeno, notri je tam 33.
Je pa zanimivo, če ugasnem vent, traja kar nekaj minut, da se proc segreje na 75, potem se kišta ugasne.

Je pa slk947u večji od mojega slk800u, kar se pozna na večji površini, ki se hladi, pa še večji vent daš gor. Temperature bi bile pri meni z slk947u in 92mm ventom gotovo nižje.

mare4444 ::

Problem je v tem, da se mi poleti pc dostikrat restarta sam od sebe. Temperature cpu doseže load tudi čez 60 stopinj kljub temu da mam ohišje odprto. Pozimi temperatura
nikoli ne preseže 45 stopinj in se tudi nikoli ne restarta. Zato bom najprej zamenjal hladilnik in upam da je to vzrok problema.

Torej zanima me katere podatke je treba gledati pri nakupu hladilnika da se ne
odločiš za slabega? Kaj npr pomeni podatek Air Flow: 48 CFM, kar velja za hladilnik ThermalRight SI-97A. Hladilnik Thermalright SLK-947U pa ima Air Flow: 110.18 CFM.

Jakka ::

Tale "air flow" nima veze s hladilnikom (rebri, samim slk947u), ampak je to podatek od nekega ventilatorja, ki ga oni predlagajo na svoji strani, da ga kupiš za gor. Air flow pa pomeni koliko zraka ventilator premakne v določeni časovni enoti. Navadno se vrednost prikaže v m^3/h (kubičnih metrih na uro), ali pa v cfm (kubičnih čevljih na minuto).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9418074 (15197) Wofk
»

Athlon xp-množilniki

Oddelek: Navijanje
191485 (1119) Husqvarna
»

Procesorski hladilnik do nekje 8k?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211882 (1478) s5cougar
»

hladilnik za bartona

Oddelek: Kaj kupiti
191644 (1311) kuglvinkl
»

Kje v Sloveniji dobiti SK-7

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492708 (1833) profii

Več podobnih tem