» »

razlika med samsung 959NF in 957DF

razlika med samsung 959NF in 957DF

karamba ::

Zanima me kakšna je razlika med tema dvema monitorjema. Razen tega da je 959NF dražji. Zanima me če ima kdo katerega koli od teh in kako je zadovoljen z njim. Kaj pa vi priporočate?

lp boštjan

bastadu ::

Jaz imam 900NF in sem zelo zadovoljen z njim. Sicer imajo NF (Natural Flat) zasloni dve horizontalni tanki črte na zaslonu, vendar me sploh ne motijo... Za DF vem samo, da je Dyna Flat in da nima tistih dveh črt, slike pa še nisem uspel videt na njem...

karamba ::

900NF modela nisem nikjer videl v prodaji. A je to mogoče malo starejši model. Koliko pa si dal za njega in kje si ga kupil? To da imajo dve tanki črti tako vem in niti mene ne motijo ker imam v službi Sony-ja E400 (tudi 19'') in je v redu. Sedaj pa bi rad kupil 19'' monitor še za doma (težko se privadim ko pridem domov in se usedem za 15'' Hansola). Pa itak več ne morem delat z tako majhnim monitorjem.

Lp boštjan
Mi mamos mnogos problemos.

Han ::

959NF je zamenjal stari 900NF - prvi Samsungov 19" monitor z Mitsubishijevo Diamondtron (Sony ima svoj Trinitron) katodno cevjo. Tale Samsung je frekvenčno izredno močan, a pred nakupom priporočam ogled slike. Doma sem imel 900NF, ki je imel 2/3 slike meglene. Smola pač.

Če si navajen na Sonyjev trinitron, potem vzemi 959NF...

G[e]c ::

Ma men DF sploh ni vsec sel sem ga gledat pa semizdi da ma sliko neki zavito na not namesto na vn.

Bols je kupt pomoje NF sicer nisem vidu slike se, sam sem vidu druge monitorje z isto cevjo.

G[e]c ::

Men je tale vsec sicer je 30k sit drazji

MONITOR IIYAMA VISIONMASTER PRO 451 19 145.788,00

karamba ::

Ta IIama se tudi meni zelo dopade samo je že izven mojega predvidenega proračuna za monitor. Gledal sem tudi IIyamo VisionMaster 452 pro samo mi sama oblika moniotorja ni všeč (preveč oglat). Moram it pogledat tega samsunga 959NF. Mislim, da jih ima PCX v Mariboru pa me res zanima kakšna je slika.

Han:
A ma tudi ta model Mitshubishijevo Diamondtron katodno cev?

Lp boštjan

Han ::

Če se niso stvari spremenile, izdeluje diamodtron katodne cevi samo Mitsubishi.

Vedi pa, da kvalitetno sliko zagotavlja predvsem dobra elektronika, ki krmili topove...

Matevy ::

Diamondtron cev ima tudi IIYAMA, model VM pro 452 pa sem imel doma celih 5 dni, nakar sem ga lepo vrnil v trgovino in zamenjal za 957DF. Kot prvo je imel sliko na desni strani monitorja temnejso (ni se dalo odpravit), slika se je popacila pri 100Hz (ceprav je to priporocena locljivost), crke pa so zelo migetale (tudi ce si pogledal od dalec in tudi na 144Hz). Ko sem pogledal drugega je imel iste napake, tako da 452 ne kupuj, raje daj vec za 451 (ali se boljse Philips 109P). Samsunga sem pa vzel zato ker me tudi motijo horizontalne crte zaradi trinitron/diamondtron (no ja stvar okusa)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater CRT monitor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675867 (4775) Tilen
»

Kupujem nov monitor 22" CRT, katerega priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
442269 (1659) glinik
»

Izbira med 19-palčniki

Oddelek: Kaj kupiti
183345 (2500) dexterboy
»

Iiyama VM Pro 452 Vs. Samsung 959NF

Oddelek: Kaj kupiti
191485 (1109) MadMax
»

Samsung 757NF (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634571 (3586) Marjan

Več podobnih tem