» »

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

««
4 / 79
»»

ank ::

Sej ti piše:

If you are not registered but would like to receive Windows Vista RC1, the CPP will open to new participants in the coming weeks.

iMark ::

Ujej, pol bo to kar trajalo, če gre za tedne.

bluefish ::

ja, verjetno bo kar nekaj časa še trajalo, ker je Microsoft pred kratkim ostal brez serijskih številk za nove uporabnike (MS Connect). Vendar se ni za bat, ker so že začeli izdajati nove.

ethelred ::

Če kdo rabi key se dobi tukaj: http://www.laboratoire-microsoft.org/n/22215/
Izbereš državo in slediš navodilom. Meni je uspelo, dobil sem key in visto uspešno aktiviral.

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

ethelred ::

Imam dual boot z XP-ji pa dela BP.

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

bryden ::

a kdo ve kako se usposobi filesharing z WIN XP? Meni datoteke na XPjih pokaze, ampak jih ne morem povlečt k sebi iz Viste. Iz XPjev pa lahko datoteke pošljem na shared folder v Visto. ?

Good Guy ::

spet ena pozitivna stran..

to kar so napovedovali da se vista z vsakim zagonom zažene hitreje drži... sedaj sm v 15 s že v visti z vsemi naloženimi programi in priključen na net..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

OrlyTM ::

en manjsi problem se pojavi na random (t.j. --> ne ugotovim, zaradi cesa se pojavi) ... ma kdo isto izkusnjo in kako resit zadevo? :)

slika:


lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: CCfly ()

ank ::

ethelred tnx za link. Dobil key, aktiviral, deluje.

bluefish ::

etherel: tnx za link, sedaj imam že dva key-a (od beta 2, ki dela tudi za RC1 in novega za RC1).

iMark ::

Končno....(key product) :)

OrlyTM ::

no .. zdej Visto ze kr neki casa furam vsakodnevno in morm rect, da se mi kr obnese ... zaenkrat mi delujejo skor vsi programi, k jih rabim dnevno, pa tut FEAR Combat deluje, zal pa GameSpy Arcade se ne deluje pravilno.

Corel, Adobe Photoshop, Office ... to mi deluje vsaj tako dobro kot na XP ... razen nekaj manjsih GUI bugov, ki bodo najbrz hitro reseni.

Zaenkrat uporabljam se Media Player, ki sicer ni slab, sam vse bolj me vlece nazaj na winamp ... zelezna srajca pa to :D

Pri FEAR Combat sem celo opazil, da igra deluje lepse, bolj tekoce v Visti kot v XP ... kul! :D

Zaenkrat sem zelo zadovoljen!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

ethelred ::

Key se lahko spet dobi na uradni strani: http://www.microsoft.com/windowsvista/getready/preview.mspx

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

danielka84 ::

A je ye kdo sprobal BitDefender na Visti ?
ni-da-ni

XS!D3 ::

Zanima me če obstaja kšn program ter driver, da bi lahko v 64bitni Visti gledu TV prek Pinnacle PCTV Pro kartice?

danielka84 ::

poiskusi tale link
kartica ima bt8xx cip, torej bi moralo nekaj delat.

XS!D3 ::

Najdu sm K!TV, ki ga tud zdele testeram na XP 32bit in je kul, sam noben link do x64 verzije ne dela, a kdo ve kje bi ga dubu in če dela pod Visto x64?

Good Guy ::

vista ma kr dobre težave z zvočnimi driverji...(ful potih če primerjaš max glasnost z winxp)

tut line in ne dela :S, mam nasnet chris tv k dela odlično razn zvoka.. :S

moja zvočna omogoča 5.1 sistem (intgrirana) , jst mam uštekanih gor 4 zvočnike in mam tko v visti tut naštelan (quadro) vendar na zvočnikih ki naj bi bli za mano dela zvok ful potiho-neslišno skoraj..,.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Sba ::

Mene pa zanima kako popravit Boot screen. Sedaj imam na možnost prejšno verzijo WindoWsev, in dvakrat Visto. Tako kot v XP žal ne gre, da sam urediš tisto datoteko ...

Sedaj, ko sem naložil na novejši disk mi kaže oceno za disk 5.2, medtem, ko mi je prej kazalo 2.8. Upam da se bo sedaj zadeva hitreje naložila, saj sem prej porabil za to 5 min.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

XS!D3 ::

Mene pa zanima kako se izklop ta driver sign al karkol je to da gre vse preverjat????

bluefish ::

Sba: Za urejanje vnosov OS si naloži VistaBootPRO.

Glede višje ocene za disk pa - Vista ocenjuje količino prostora in ne toliko performanca. Možno pa je, da bo delovalo hitreje.

Sba ::

blueFish hvala, bom probal.

Zaenkrat sem samo enkrat ponovno zagnal in je spet (pre)dolgo nalagalo.

Processor: 3,9
Memory: 4,4
Graphics: 3,4
Gaming graphics: 3,0
Primary hard disk: 5,2
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

strelajasna ::

Zdravo.
Imam problem, ki pa ga ne znam rešiti, pa čeprav sem prečekiral nastavitve čez in čez. Torej: imam windows visto inspirat in me zanima, kako naj na ekran ponovno prikličem tisto vrstico na vrhu, kjer so bližnjice. Ponesreči sem jo izbrisal in je ne najdem več:( .

Sba ::

Če misliš Quick Launch potem desni klik na opravilno vrstico > Toolbars > Quick Launch.

Imam problem z VistaBootPRO. Napiše mi "Index and count must refer to a location within the string. Parameter name: count"
No sem sedaj še nekaj pogruntal, bom probal ročno, upam da ne bom kaj narobe naredil.

Ima še kdo težave z iTunes?
"The iTunes Library.itl file is locked, on a locked disk, or you do not have write permission for this file."
Zadeva se na to ne odpre.

Loada še vedno predolgo. Kašno neskladje z HW?
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

strelajasna ::

Ne quick lunch vrstico...
Na sredini na vrhu ekrana se mi je pokazala taka vrstica, in gor je bil My computer, media player, koš....

bluefish ::

to je kot nekakšen Dock na OS X, če se ne motim?

bluefish ::

Sba: za dodatno pomoč za programček pa poglej še na PROnet, ki je avtor programa.

strelajasna ::

Eko...
iščem to, kar je na sliki na vrhu ekrana na sredini! Ve kdo mogoče, kako naj to aktiviram?

iMark ::

Strelajasna, misliš program objectdock? klik Al ti že maš program sam ne veš kako "aktivirat"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

linkin ::

Zanima me, če mi lahko pove nekdo preden se spustim v namestitev nove verzije wondowsov vista, če bi mi sploh delalo in kako bi mi delalo, na : P4 1.8 , 1G ddr ram, radeon 9600pro 256mb, nimam zvočne kartice, je integrirana na plati ? Zdej jest sem sicer gledal kaj minimalno zahteva samo to je včasih nezanesliva informacija, tko da me res zanima vaše mnenje ???




Hvala lepa in lep pozdrav ervin .

_Sajmon_ ::

sem si drznil namestit visto rc1 64bit na moj sistem: AMD X2 3800+, Gigabyte GA-K8NSC-939, 512MB Rama, 9600xt 256MB AGP. Trenutno sem mal žalosten predvsem zaradi nečesa, kar nisem pričakoval: verjeli ali ne ni delujočega driverja za mojo grafično. Sem poskusil z ati-jevimi testnimi šoferji, pa seveda s tistimi od viste, pa nič... Resolucijo sicer lahko dvignem, slika pa utripa, pa vse skupaj počas riše. Hitrostni index je 1.0 :|

Kar pa se mi je posrečlo 8-) so bili driverji za Asus usb wifi ključek - sem pobral neke driverje od chipseta (pa nič ni pisalo, da so za visto - samo da so 64bit), in internet je proradio.

Razmišljaš da bi probu še 32bitno verzijo...

Ma prvi vtis je rahlo razočaranje - predvsem odzivnost sistema. Inštalacija catalysta je trajala tako dolgo kot ne pomnim za kak drug program.

strelajasna ::

Eeeee....točno to rabim. Mam pa ga že gor, ker je bil na namizju, ko sem visto inštaliral. Ne znam pa ga vklopit.

Mikrohard ::

Original vista driverji od ati-ja ti ne delajo?? Čudno, saj piše na njihovi strani, da podpirajo radeona 9600...
driverji

povso ::

Mene pa zanima, kaj bi se zgodilo, če bi zdaj na novo inštaleral Visto... Bi izrinila podatke od XP-ja? Bi Moji dokumenti ostali celi?

bluefish ::

če boš namestil Visto na isto particijo, ko je XP, ti ne bo od njih ostalo nič podatkov, ki so tam.

povso ::

ok, jaz imam 3 diske... na enem imam samo windows xp, na enem programe, na tretjem pa daokumente... se pravi da bo disk, na katerem je windows xp popolnoma zbrisan? kaj se bo zgodilo z ostalima diskoma?

iMark ::

Če boš dal na particijo na kateri je XP bo pač sam tisti disk formatiran. Sam nevem če se ti že splača odstranit xp zaradi viste. Jst mam na enem deljenem disku XP in na drugi particiji pa Visto, tretji je pa za dokumente.

luky ::

Ali kateri ki dela z Visto pove, kako narediti, da se bo sama naredila povezava, ko se Vista naloži. Imam namreč ADSL_Siol in na XP-jih sem dal bližnjico od povezave v Zagon v menuju Start in se ob zagonu XP-jev naredi tudi sama povezava, pri Visti pa sem isto naredil ampak noče samostojno narediti povezave, kljub temu, da sem dal bližnjico v Zagon v Start meni. Moram za vsako ročno kliknit ikono za povezavo, da se poveže na net.

Če kdo ve naj prosim pove.

lp. 8-O

debil ::

Ve kdo kako usposobit integrirano zvočno (realtek) na visti 32bit? Sem gledu že na njihovi strani in dol potegnu Vista Beta Driver in podobne, pa še vedno ne zazna audio naprave.
Če je kdo usposobu to zvočno, bi biu hvaležen če ga opiše.

luky ::

Čudno da ti ne dela. Jaz imam integrirano na matični prav tako realtec ALC 880/860 pa sem potegnu dol beta driver za Visto in dela 100 % in zvočniki in mikrofon praktično vse.

Delalo mi je tudi z gonilnikom od XP-jem, Ne vem zakaj tebe ne dela čudno.

XS!D3 ::

Par dni nazaj sm naložu Windows Visto RC1 (64-bit), ker rd probavam take zadeve, inštaleru sm pa na posebno partiticijo, ki sm jo naredu kr v XP-jih z Partition Magicom. Inštalacija gre še kr hitr, sam OS mi je po obliki ful ušeč sam rama pa nenormalno žre, povprečno 2* več kot XP-ji, že takoj k sm naložu pa to je blo okrog 600mb in še dobr da mam 2GB rama. Zadeva drgač dela kr uredu, mal so problemi z Nero7, ki mi ga ni uspelo naložit. Probleme sm mel tudi s TV katrico, kar sm pričakvou ker je tok stara ampak sm useen mislu da se bo dal kej usposobt z K!TV in unimi 64bit driverji. Brez problema laufa tud WiFi (kao onbord na P5W DH Dlx), sicer ne dela un original utility ampak zadeva laufa BP. Ni mi pa uspelo naložit komplet driverjev za zvok na P5W DH Dlx, kljub temu da so 64bit, zvok sicer dela brez problemov sam ne morm nastavlat v unih tulsih kaj je kr izhod pa to za 5.1 ipd . Z driverji za grafo XT1900 XT ni blo problemov, so lepo original z ATI-jeve strani za Visto in delajo. Špili delajo, probu sm F.E.A.R. COMBAT in WOW. Zaenkrat mi tudi ni uspelo usposobit programom kot so CPU-Z, ClockGen in Riva Tuner. Z nekaterimi programi so še vedno problemi in pa z driverji k se jih ne dobi v 64 bit verziji(pa še to vsi očitno ne delajo), drgač je pa ql OS sam je pa zlo požrešn, zaenkrat mam naložen XP in Visto, tko da če kej tazga delam uporablam XP, drgač pa testeram Visto.

No to so moje iskušne z Windows Vista RC1, bom pa probu čim več stvari še pošlihtat v delujoče stanje. Mogoče bom še sprobu Windows XP 64bit, da vidm kako tm zadeve delujejo, drgač pa a so že kšni pametni popravki za ta OS, namreč CD mam že doug cajta doma, pa je mogoče že kej nouga.
Drugače pa a kdo ve kako se izklop tisto preverjanje če so potrjeni driverji al neki tazga?

kotnikd3 ::

LP
Iz MS uradne strani sm download-u Windows Vista RC1 64-bit.
Kako si ti inštaliru Visto? Al z boot dvd-ja, al v Windows XP? Ko v XP kliknem instal, mi napiše da ne morm instalirat! Instaliram lahko samo z boot dvd. Imam 2 particiji na trdem disku in bi rad uporabljal XP in Visto (TAKO KOT TI!). Ko sm prebral "read-me" sm "zvedel" da lahko z boot-inštalacijo Viste naredim SAMO CLEAN INSTAL. Je to res?:(
Kak si ti inštaliru? Te sama vpraša na katero particijo bi rada šla? Rad bi mu oba Winsa

TNX

OrlyTM ::

ja halo no ... valda Clean Install, ampak na tisto particijo kot hoces ... ce bos dal na drugo particijo kot XP, ti bo lepo naredlo boot loader, kjer bos mel izbiro v ker OS zelis it ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

ank ::

Se da mogoče kje nastaviti kopiranje kot v Linux-u: izbira je copy, paste pa pritisk na srednji gumb na miški? Ali jim to še ni uspelo prekopirati?

kotnikd3 ::

QL
Sm naložu Visto RC1. Dela dobr:)) . Mal se teži znajdem kr je English
AJA Je kdo probu READY BOOTS??? Jst ku dam not 1GB USB ključ mi ga noče pripravt kot Ready Boots, ko dam pa 512MB mi ga pa sprejme.;(( Pa mal hitrej dela pol.

ank ::

Še ena "težava" oz. neprijetnost: hotel sem pregledati disk iz drugega računalnika z scandiskom. Torej ga priključim v pc, v biosu pogledam če ga je zaznalo, zaženem visto. Vista prepozna novi disk nato pa zahteva PONOVNI zagon računalnika. Zakaj že? Sej pa nisem delal novih particij ali formatiral. V Linuxu se v takšnem primeru samo mounta particjo/particije in nadaljuje z delom.

Čudno da ni treba zagnati računalnika vsakič ko vstaviš CD/DVD/USB.

Good Guy ::

upam da bojo to z restartom popravl, in kokr sm slišu naj bi bla vista narejna s takim principom da restartov ne bo več (npr: po namestitvi driverjov za grafo)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

kotnikd3 ::

Kwa pa ReadyBoost??? Vam dela?

kitarist ::

Keri antivirus deluje normalno na visti (da se update-a)?

Good Guy ::

avast, trend pc-cilin pa noid bi pomoje mogu tut laufat...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^
««
4 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista ali Xp? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16612399 (8631) Icematxyz
»

Windows XP noče umreti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12314198 (8919) Lawler_
»

Beta SP2 za Visto naslednji teden (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10813106 (8584) Tr0n
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810362 (6832) ___
»

vista ali xp

Oddelek: Operacijski sistemi
192526 (2111) IVo

Več podobnih tem