» »

SCSI disk

SCSI disk

stromar ::

Iz enega IBM serverja sem pobral 6 diskov 9,1GB. Zanima me, kako te diske priključit na standarden računalnik, saj je server velik kot polovica pralnega stroja, tehta pa kakšnih 40kg, tako, da tega ne bi imel v sobi :D

Diski so IBM DGHS COMP IEC-950
SCSI SE

Konektor je tak kot ta: klik

Bi se dalo nabavit kabel s takimi konektorji, ki bi se priključil na običajen SCSI?

flashroyal ::

To je SCA konektor, uporablja pa se na SCSI kot hot-plug konektor. Lahko pa improviziraš in uporabiš back plane iz serverja. Ga ne poznam - verjetno je pasiven, mogoče pa potrebuje tudi napajanje. Dobi pa se tudi konverter SCSI LVD na SCA, vendar so s temi konverterji večkrat problemi kot ne.

stromar ::

Problem je, ker so SCA konektorji v serverju prispajkani na tiskano vezje, na katerem je tudi neko čipovje in iz katerega gre več nestandardnih kablov

Server izgleda tako: klik, le da je model 8660 in ima dva procesorja p2 350mhz.

Bom probal prodat, če pa ne bo šlo, pa bom nabavil pretvornik in diske porabil zase

Nisem si mislil da ta škatla stane 145.000SIT 8-O

Jaz jo takoj prodam za 2x ali 3x manj, s šestimi brezhibnimi 9.1GB diski, cd romom, disketnikom in dvema napajalnikoma. Samo ram manjka, drugo je vse. Imam tudi rezervne dele za enak server, saj sem enega identičnega, le brez diskov razstavil. Če kdo rabi, naj me kontaktira na zasebna sporočila

Gapi ::

Če potrebuješ še kak tak disk z takim priklopom imam 5 x WDE 9100. Že iz oznake razvidno da so Westeren Digital 9.1 gb. Jih pošenkam za ceno kave ali kokte. Plata na kero pride stvar prikloplena je tudi v dobavi. plato z diski pa priklopiš z 68 pinskim kablom na kontroler. Stvar je delovala iz meni neznanega vzroka samo z kontrolerjem na plati nek adaptec 788x. Čipset adaptec 2940. skratka klasika sam očitno nek drug bios. Tisti nestandardni konektorji so lahko samo signali za prednjo ploščico da ti povejo ker disk je v okvari. Diski pri meni so delal tudi brez tega.

Za kolk bi dal golo ohišje. brez plate in napajalnika. in brez diskov. Teža ohišja mi je poznana ker sem imel neko podobno ohišje od enga intel strežnika z dual Pentiun Pro dual 200 Mhz Pa sm ga cepec raztavu na pravaktorje ker nisem vedel kako dragoceno stvar imam.

No sej ohišje je še pri hiši in čaka na boljše čase za kako modifikacijo.

Aja če si iz Ljubljane me stvar zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

stromar ::

Sem tik pred tem, da peljem na odpad ohišje od tistega serverja, ki sem ga razstavil. Je pa samo železje, ni nobenih kablov ali elektronike več noter. Tudi sprednje plastične maske ni več. Razstavil sem ga, ker nimam prostora za tako veliko stvar. Če ne rabiš, mi tudi javi, da čimprej peljem na odpad

Sem iz Postojne, v petek pa bom v LJ in ti lahko pripeljem. Ti dam zastonj, ali pa zamenjava za tiste WD diske.

Tisti server ki je pa kompleten, bi najraje prodal v celoti ali pa brez diskov.

Če kdo ve, naj mi prosim napiše koliko je približno vreden, torej:
6 diskov 9.1GB IBM
2 procesorja pentium 350mhz
cd rom, disketnik
2 napajalca
mankajo le rami

vezje na zadnji strani diskov pa izgleda tako: klik

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

krneki0001 ::

A to imaš netfinity-ja 5000 8659 al 8660, ker 8660 so bili za višje proce za 600 in naprej?
Če si pobral diske ven, a si tudi nosilce pobral - tiste črno plave z zaklepom, da se zaklenejo v ohišje?

Vreden je okoli 5.000 do 10.000 sit, če je brez rama še manj.
Tisti, ki se prodaja za 145.000 sit, je pa precenjen in ga noben ne bo kupil.
Jaz sem prodal en mesec nazaj mašino netfinity 5500 M20 z štirimi procesorji xeon 550 vsak z 2Mb cacheja, pa 3Gb rama in 7X18Gb disko in 3X73Gb za 190.000 sit, pa s tem, da je bilo vse opreativno in da je cena samo enega 73Gb diska okoli 60.000 sit.

Jst imam tako mašino(netfinity 5000 3RY - nadgrajeno na dual P3-500) doma z dvema napajalnikoma. Ohišje je odlično, pa napajalniki tudi - zdržita skupaj 12 diskov čist normalno poleg vsega, kar ima na plati, brez da bi enkrat padla napetost.

Rack lahko uporabiš tudi v običajni mašini - vzameš ga ven iz te in ga postaviš zraven svoje mašine, priklopiš na scsi kontroler in na napajalnik, pa bo zadeva čist normalno delala

Če rabiš navadne konektorje jih imam doma iz te oblike za rack pretvarjajo v navaden 68 prikluček za 68 žilni konektor, ki je ponavadi na 2940 kontrolerjih.

Če pa nimate kam s scsi diski in takimi ohišji, pa napište tuki gor, pa jih jst odkupim za simbolično ceno. Men diski vedno prav pridejo.

Doma imam komplet knjigo z vsemi cd-ji od take mašine, če kdo nuca.

Zgodovina sprememb…

stromar ::

A to imaš netfinity-ja 5000 8659 al 8660, ker 8660 so bili za višje proce za 600 in naprej?


Je Netfinity 5500 model pa 8660. Imel sem dva enaka. V drugem je bil en procesor P3 500Mhz. To pišem na pamet, lahko, da sem falil kakšno cifro

Če si pobral diske ven, a si tudi nosilce pobral - tiste črno plave z zaklepom, da se zaklenejo v ohišje?

Diske sem dal nazaj v mašino, le enega sem vzel ven in ga odšravfal iz nosilca

Rack lahko uporabiš tudi v običajni mašini - vzameš ga ven iz te in ga postaviš zraven svoje mašine, priklopiš na scsi kontroler in na napajalnik, pa bo zadeva čist normalno delala


Torej rack z elektroniko, katere sliko sem zgoraj pripel se da brez problema priključit na navaden računalnik?

Če rabiš navadne konektorje jih imam doma iz te oblike za rack pretvarjajo v navaden 68 prikluček za 68 žilni konektor, ki je ponavadi na 2940 kontrolerjih


Jaz bi rabil vse za priklop tega racka na navaden računalnik, torej SCSI kontroler (PCI ali ISA) in kabel do racka. Napajalnik bom kar sam sestavil. Bi lahko kupil od tebe?

Vreden je okoli 5.000 do 10.000 sit, če je brez rama še manj.

Se mi je zdelo, da mora biti nekaj takega, drugače ju ne bi dobil zastonj - odpis od neke firme

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

krneki0001 ::

A imaš kake nosilce za diske še doma?

Rack ima priključek za kabel že normalno in ti samo priklopiš ta kabel na scsi kontroler in iz napajalnika potegneš napajanje do racka, potem pa lahko v rack daš 6 diskov, pa vse dela normalno.

Splača se ti pa uporabit ohišče od te mašine, resda je veliko, vendar meni sedaj 2 procesorja laufata na 32 stopinjah, brez da bi imela ventilatorje na hladilnikih - ventilatorji iz teh mašin ti hladijo tako diske kot še procesorje zraven in če imaš oba ventilatorja še v mašini, ti sistem hladita na 32 stopinj ob najhujši zunanji vročini pa ob delovanji 24 ur na dan celo leto.

Jaz ti lahko odkupim celo mašino, ki jo imaš (netfinity), ram bom že sam not dal, ti pa povej, kaj bi v zameno - računalniške dele ali denar.

Mam ogromno procesorjev, modemov, mrežnih, starih diskov, cd-jev, zvočnih, tut kaka ohišja se najdejo, pa napajalniki in podobno.

Za tiste pretvornike sem pa mislil da jih daš na disk in jih potem posamično priklopiš na kabel in ta kabel potem na kontroler - to je zato, če nočeš uporabljat racka.

stromar ::

Nosilcev od diskov imam le toliko kot je diskov, torej 6, na drugem serverju so le pokrovi

Verjamem, da ima original ohišje dobro hlajenje. Problem je pa, da bi rad, da je zadeva lahka in majhna, ne da potrebuješ za prestavljanje mašine 2 para rok in da zavzame veliko prostora (med podatki sem zasledil, da tehta celo 50kg)

Rack bi zmontiral v malo večje ATX ohišje, skupaj s plato od običajnega računalnika

Jaz ti lahko odkupim celo mašino, ki jo imaš (netfinity), ram bom že sam not dal, ti pa povej, kaj bi v zameno - računalniške dele ali denar.


Jaz bi se zelo rad znebil te škatle, ker mi samo jemlje prostor, a za kakšno primerno ceno. Na bolhi stane en disk 9.1GB tak kot so noter od 5.000SIT/komad naprej. Raje bi v denarju, računalniških delov in računalnikov imam tudi jaz veliko (5 računalnikov, 2 prenosnika in eno škatlo delov). Lahko tudi denar + računalniški deli (predvsem rabim kakšen IDE disk vsaj 40Gb)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

krneki0001 ::

Ti diski na bolhi so precenjeni. Jst imam doma 73Gb diske v mašini in 2 18Gb. Za 9Gb disk nebi plačal več kot 500 sitna komad, saj 9gb danes ni nič več - samo prostor zaseda pa energijo jemlje. Poleg tega so ti diski stari - sam imam doma 4.5Gb disk iz leta 1995, malo kasneje so pa še 9,1Gb prišli ven(so jih začeli delat takrat), torej so iz leta 1997 ali 1998 - kar pomeni, da so stari vsaj 5 ali več let.

Nekako bi za mašino celo dal 10.000 sit, več ne. Ker dobiš celo mašino P3-600 z 80Gb diskom za 8000 sit(to je samo primer, ker za 10.000 sit dobiš že P3-1000 ali več), pa ima 1 disk 80Gb, ki porabi energije 6x manj kot vseh 6 tvojih diskov skupaj, pa še več prostora ima.

Ohišje od IBM-ja pa je odlično samo po sebi - je pa res težko. Mislim da je 29kg prazno, z vsemi dodatki pa pride okoli 50kg.

stromar ::

Nekako bi za mašino celo dal 10.000 sit, več ne. Ker dobiš celo mašino P3-600 z 80Gb diskom za 8000 sit(to je samo primer, ker za 10.000 sit dobiš že P3-1000 ali več), pa ima 1 disk 80Gb, ki porabi energije 6x manj kot vseh 6 tvojih diskov skupaj, pa še več prostora ima.


Glede energije in velikosti je že res, glede kompletnega P3 600 z 80G diskom za 8.000SIT pa se motiš. Že diska 80G ne dobiš pod 7000SIT, potem pa prištej še 4.000SIT za plato, 5.000SIT za 256mb rama, kakšnih 5.000SIT za ostale drobnarije (kartice, napajalnik, procesor, cd-romi, ohišje..), pa hitro presežeš 20.000SIT.

Takoj kupim P3 1GHz z 80GB diskom za 10.000SIT, če imaš kakšnega ;)

Kaj pa mašino brez diskov bi vzel za 7.000SIT? Raje jih ne bi prodal, ker nisem 100% da so vsi brezhibni, gor so še neki morda zaupni podatki, so 2x hitrejši od navadnih 80GB, boljše izdelave, poleg tega pa jih rabim zase.

Bom postavil oglas na bolho in slo tech, pa počakal kakšen teden, mogoče se najde kdo, ki bi dal kaj več kot 10.000SIT, pa te potem kontaktiram na zasebna sporočila. Če ne bi našel tistega oglasa od podobnega serverja za 145.000SIT, bi ti ga že prodal :D

krneki0001 ::

Poglej, sam sem dal za netfinity 5000 z dvema pentiumoma 400 samo 5000 sit, notri pa je bil en disk 18 in en 4,5Gb. Notri je bilo tudi 1Gb rama in 2 napajalnika. Sam sem dokupil 3x 73Gb diskov za 40.000 sit(vse tri skupaj za 40.000 sit). In 2 proca p3-500MHz za 2000sit oba skupaj.

Pri nas na šihtu prodajajo workstatione P933 za 13.000 sit notri je 128 Mb rama 20Gb hdd floppy cdrom in mrežna 100Mbit. Grafika in zvočna sta integrirani na plato, zraven dobiš pa še licenco za win2000. Pa še tipkovnico in miša dobiš zraven.
Enaka konfiguracija, samo 10Gb diska in P733 stane 8.000 sit.
Septembra bodo prodajali za isto ceno P4-1.6GHz z 256Mb rama in 40Gbhdd za isto ceno

Tko da za P2-350 pa tudi če je dual, brez rama ne dam več kot 10.000 sit.
Vedeti moraš, da je ram za to mašino zelo drag, ker mora bit nujno ECC. 256Mb še vedno prodajajo za več kot 15.000 sit.


Samo mašino brez diskov za 7000 sit bi vzel brez problemov.

krneki0001 ::

Tisti oglas za 145.000 je res precenjen

4x xeon 550 (8MBcache - vsak po 2Mb)
3Gb rama
10X 18Gb scsi diskov
3X 73Gb diskov
Ohišje kocka z 2x 550W napajalniki
Grafična ATI 9250 128Mb rama na pci vodilu
DVD nec 4551(ide)
scsi cd writer TEAC 6X/32x

Vse to sem jaz prodal za 190.000 sit, sedaj pa primerjaj konfiguracijo, s tem da si v mojo kišto lahko dal do 24 diskov in do 8GB rama, pa da podpira komplet vsa RAID polja.

On pa prodaja 1Gb rama, pa 3 scsi diske 9,1GB, vse ostalo je pa na plati isto, kot je bilo pri meni, samo da ima on podporo samo do 2 proca, jaz sem imel pa 4.

Ta računalnik je vreden maximalno 60.000 sit, pa še zato bi se 2x preveč preplačal.
Za 60.000 sit dobiš compaq-ov server z pentiumom3 - 866, ki ima sicer samo 2 diska po 18Gb, vendar imata 160Mb prenosa, pa samo 768Mb rama, vendar lahko daš zraven še en proc 866 za 3000 ali manj tolarjev, pa imaš 2x hitrejšo mašino z scsi 29160 kontrolerjem, ki deluje res hitro in brez napak.

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Če kdo odkupi za par sit, mam 2x 9.1 giga SCSI disk z običajnim priklopom, en Compaq SCSI kontroler z 4MB? rama, 256MB ECC SDRAM-a... server ma nekaj pokvarjeno matično ploščo (mislim vsaj), ker enkrat dela normalno nekaj dni, pol pa enostavno zmrzne...in spet dela, pa spet zmrzne. Je pa Compaq 1850R, z vsemi dodatki. Pa mam še hotplu SCSI backplane + adapterje za diske (takele, kot so v prvem postu), od Compaqa. Če ma kdo kako podobno kišto doma pa bi mu tole prav prišlo, drugače bo romalo v smeti.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

krneki0001 ::

Kakšen je pa proc 500, al 550 al 600? To da ga mede je običajno, če nimaš dobro driverjev poštimanih, na tej mašini najboljš laufajo winnt 4.0 - delajo obupno hitro in jih ne zajebava usb in podobne bedarije. Zadeva je full uporabna za file server.

Jst ti kupim mašino, pošlji mi ZS za ceno in kam pridem iskat.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Lahko ga tudi mede, če nimaš terminatorja tam ko bi moral bit tadrug procesor. Če daš še en proc not, bo imel manj problemov.

stromar ::

Nebivedu: ti bom kar prodal za 7.000SIT brez diskov, ker meni le prostor jemlje, časa pa nimam prodajat. Rabiš še matično, kakšen napajalnik ali kaj tretjega od drugega serverja?

Imaš kakšen SCSI kontroler in kabel za priklop racka viška?

Napiši mi v zasebno sporočilo naslov, telefon in čas, ki bi ti najbolj ustrezal. V LJ bom v petek ali pa že v četrtek

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ocenite računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
636025 (4541) opeter
»

Domači računalnik za 40-50k SIT

Oddelek: Kaj kupiti
131493 (1198) Kibby
»

vrednost serverja Compaq ProLiant ML350

Oddelek: Kaj kupiti
81041 (909) krneki0001
»

4 GB (4x1 GB) pomnilnika v PC-ju

Oddelek: Strojna oprema
412450 (1483) krneki0001
»

SCSI HITACHI diski

Oddelek: Strojna oprema
221078 (836) rkasteli

Več podobnih tem