» »

Statut društva

Statut društva

carli ::

LP

Zanima me če ima kdo spisan statut društva po zadnji spremembi zakona, ki je bila sprejeta pretekli mesec. Namreč informiran.si še vedno ponuja obrazec, ki se navezuje na pretekla dva zakona (zadnji iz leta 99).


Hvala za odgovor ... LP

Tody ::

Kaka sprememba pa je bila sprejeta jest sem po 2 urah brskanja in gledanja ugotovil samo da so skenslal strai zakon pa da novega še ni...

Kilgore T ::

Bolje beri: Zakon o drustvih (ZDru-1)

Objavljen 13.6.2006, v veljavi od 28.6.2006 (glej zadnji 61. clen).
"Prepricanja so sovrazniki resnice, nevarnejsa kot lazi. "
Friedrich Nietzsche

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kilgore T ()

JamesBond ::

Mene pa nekaj zanima - pa si bom malo sposodil temo. Torej, če s kolegi ustanovimo neko društvo (bilokako), a so so kake splošne ugodnosti za člane? Bilokaj, npr. kaki popusti v kakih trgovinah itd.

_sas_ ::

Popuste boš imel, če se dogovoriš za njih ;) ... sponzorsko recimo.

Tody ::

Vidiš te strani pa nisem našel... Sem gledal po e upravi pa so me očitno na napačne strani usmerl kekci

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tody ()

carli ::

Ma vsekakor je ta izvod statuta prava redkost če sploh že obstaja :)

carli ::

Se opravičujem za ponovno oživitev teme, ampak mi še vedno iščemo ta zakleti STATUT po zakonu o društvih objavljen je bil v Ur.l. 61/06 ...

Tody ::

aja uradni list se nahaja na www.uradni-list.si

>:D

Daedalus ::

Se opravičujem za ponovno oživitev teme, ampak mi še vedno iščemo ta zakleti STATUT po zakonu o društvih objavljen je bil v Ur.l. 61/06 ...

Kot je že rekel Tody... poišči spletno verzijo uradnega lista in si poglej. Tu pa nehaj težit.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

carli ::

Ti si mi spletna verzija uradnega lista ... in kaj naj z njim počnem cel statut na novo spišem ...

Daedalus ::

Ne, ne, jaz sem pisun™ in ne spletna verzija uradnega lista...:D

Načeloma bi naj šlo tak, da pogledaš zakon in prilagodiš statut. Al pa dobiš vzorčni statut (ki ga ne najdeš) in ga prilagodiš. No, naj ti nekaj povem - če se drugače ne znajdeš najboljš, pejd na upravno enoto, tam je ena pisarna, ki se ubada z društvi. Lepo jih prosi za nov vzorčni statut al pa za šnelkurs zahtevanih sprememb. Itak bo treba spremenjen statut tja nest, da ti ga poštemplajo in požegnajo kot veljavnega. Tak da jih kr veselo izkoristi...svetovanje je običajno zastonj, za požegnanje statuta boš pa itak koleke plačeval0:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Tody ::

Carli nekako se od tebe to pričakuje ja ?

Glede na moje izkušnje ti ne bodo mogli kej dosti pomagat, ker pomoje še sami nevejo kaj točno hočejo vsaka baba tam se malce drugače zmisli. Ko je bil stari zakon niso mel pojma zdej pa še manj.

Najdi si en star statut in napiši nekaj podobnega. Potem preberi zakon in popravi statu. Potem oddaj svoj statu in mori une ljudi tam da ti povejo kje so napake

carli ::

Daedalus ... tvoji predlogi tukaj so najmanj zaželeni, ker predlagaš smo to kar je že narejenega. ZAKON je nov in veliko sprememb v vsebinskem delu, kar posledično pomeni tudi več sprememb v STATUTU. Tista pisarna na upravni enoti bi prav rada dala od sebe en vzorčen STATUT, ko bi se v tem mesecu registriralo kakšno društvo. Zakaj v tem mesecu ... ti je po vsej verjetnosti jasno.

Em najbolj alternativna možnost je LAP TOP, katerega bi odnesel do prej omenjene pisarne in kar gor popravljal napake in dopolnjeval statut. :) Nimam LAP TOPA :P hehe

Verjemi mi, da bi na zadnje prišel težit na forume o tem ... ampak drugega ne ostane. :)

Vsekakor pa hvala za pomoč ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: carli ()

Daedalus ::

Daedalus ... tvoji predlogi tukaj so najmanj zaželeni, ker predlagaš smo to kar je že narejenega. ZAKON je nov in veliko sprememb v vsebinskem delu, kar posledično pomeni tudi več sprememb v STATUTU. Tista pisarna na upravni enoti bi prav rada dala od sebe en vzorčen STATUT, ko bi se v tem mesecu registriralo kakšno društvo. Zakaj v tem mesecu ... ti je po vsej verjetnosti jasno.

Em najbolj alternativna možnost je LAP TOP, katerega bi odnesel do prej omenjene pisarne in kar gor popravljal napake in dopolnjeval statut. :) Nimam LAP TOPA :P hehe

Verjemi mi, da bi na zadnje prišel težit na forume o tem ... ampak drugega ne ostane. :)

Vsekakor pa hvala za pomoč ...


Meni pa vsekakor ni jasno, kaj bi mi sploh rad povedal. Resno. Jaz se bom lotil spremembe statuta tako, da bom pogledal zakon, uskladil, kaj bom znal, pol bom šal pa na upravno enoto po nasvet. Pa mi lahko verjameš, da imam z delom veliko izkušenj. Sicer pa če pogojuješ spremembo statuta z nekim LAP TOPOM, si itak povedal vse. Vzorčen statut lahko dobiš "kr tak," ne rabiš zato it še enega društva registrirat. Pa tud verjetno ni tako hudo zapisat par pripomb k členom, ki jih je potrebno dopolnit, dodat, odstranit, a ne? To je pa tudi največ pomoči, kot je boš tukaj dobil.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SAZAS se želi znebiti transparentnosti, nadzora in ukrepov zoper njih (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7313446 (6657) Machete
»

Ustanovitev društva

Oddelek: Loža
378172 (3276) šernk
»

Organi društva

Oddelek: Loža
141685 (1352) SkIDiver
»

kako do športnega kluba?

Oddelek: Loža
84513 (4423) ali3n

Več podobnih tem