» »

Vprašanje glede IP-jev!

Vprašanje glede IP-jev!

simoni ::

Imam vprašanje! Rad bi imel svoj internetni radio! No odločil sem se, da to naredim prek SHOUTcast-ovega strežnika, se pravi prek winampa! No in vse lepo dela. Doma imam mrežno z 3mi sosedi, in med nami dela vse ok. Napišejo moj ip, pa port pa dela bp! No sedaj me zanima, kaj moram narediti, da me bodo drugi, prek neta lahko poslušali. Mi lahko kdo to čim bolj enostavno razloži?:))

Hvala!

LP
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

Steinkauz ::

Če prek mreže je tvojmrežniip:port/listen.pls (Npr: 192.168.0.100:8000/listen.pls)
Prek neta pa tvojzunanjiip:port/listen.pls (Npr: 88.200.234.13:1111/listen.pls)
:D

simoni ::

Ja samo, pod temu zunanjemu ip-ju, smo znotraj mreže 4-je. Radio je pa samo prek mojega računalnika...
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

ZLOky ::

Statični IP za začetek morda?
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

simoni ::

Imam statični ip! Mene samo zanima, če bo to delalo, če bom samo statični ip napisal... Ker znotraj tega statičnega ipja, so še 4je ipji (lokalni). Radijo je pa na mojem! Moram na routerju kak redirect naredit?
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

Gwanaroth ::

Ja. Port, na katerem laufaš shoutcast, forwardaj na lokalni IP, kjer pač teče.
Lights often keep secret hypnosis..

simoni ::

Kako pa to nardim?:8) Mam linksysa wrt54gs
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

R33D3M33R ::

Ker je naslov teme Vprašanje glede IP-jev!, bi tudi jaz nekaj vprašal.
Imam dinamični IP (dialup).
Recimo, da nek zlobnež na dinamičnem IPju nekoga tako ujezi, da ta blokira nejgov IP. Kolikšna je možnost, da ta IP dobim jaz in storitve ne morem uporabljati?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

sherman ::

Kako pa to nardim? Mam linksysa wrt54gs

Pojdi pod Application & Gaming -> Port Range Forward in vpiši potrebne stvari ter obkljukaj Enable.

Pa pametno bi bilo izklopiti DHCP na mašini, na kateri imaš shoutcast, in nastaviti lokalni IP ročno.

fRiK0 ::

R33D3M33R: Hja odvisno od tega koliko IPjev ima tvoj ponudnik, samo če dobiš tak IP enostavno prekines povezavo in jo ponovno vspostavis. Drugace pa folk ne blokira dinamicnih IPjev...
Hvala

LP Tadej

Izi ::

Drugace pa folk ne blokira dinamicnih IPjev...

Se vidi, da nimaš nikakršnaga serverja.
Verjemi, da statičnih IP-jev ni potrebno nikoli blokirati, dinamične pa nenehno.
Ravno ljudje z dinamičnimi IPji so najbolj nadležni, spamerji, hackerji, ...

Pri dinamičnih IP-jih nikoli ne blokiraš samo en IP ampak vedno cel niz, ki ga ima najetega ISP.
Najprej preveriš iz katerega ISP-ja prihaja nadležneš, nato preveriš katere IP-je ima ta ISP najete in blokiraš vse njegove IP-je.
Lahko pa še obvestiš ISP-ja, kateri IP ti je ob točno določenem času delal probleme na tvojem serverju. Pri dinamičnih IP-jih je važen točen čas in IP, ker je vedno zabeleženo ob katerem času je kateri računalnik imel dodeljen določen IP.

Vsi serverji imajo narejeno tako, da na koncu blokiranega IP-ja namesto zadnje številke daš zvezdico, kar ti blokira vseh 256 IP-jev, ali pa vpišeš dva IP-ja in server blokira cel niz IP-jev , ki so vmes.

Statičnih IP-jev pa ni treba skoraj nikoli blokirati, ker za statičnim IP-jem vedno stoji točno določena oseba ali firma, ki ima ponavadi tudi svojo spletno stran in taki ljudje ne počnejo neumnosti na internetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o radiu

Oddelek: Pomoč in nasveti
101574 (817) UnChien
»

Katere internetne radie poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
648688 (4870) galu
»

D'Best Internet Radio (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9410236 (6964) Microsoft
»

My online Winamp

Oddelek: Zvok in slika
91766 (1531) Goldee
»

radio na spletno stran

Oddelek: Izdelava spletišč
101501 (1309) funnyman

Več podobnih tem