» »

Nakup zvočnikov

Nakup zvočnikov

igor0203 ::

Zanima me, kje v LJ je kaka trgovina, kjer imajo veliko izbiro zvočnikov in da niso PREdragi? Katere zvočnike mi vi priporočate do 50k SIT? Pa po možnosti ne bi vzel 5.1 sistema, ampak raje manj oz. kaj je boljše za muzko?
Hvala za odgovore!

LP

AndrewSmith ::

Za bujenje sosedov..... Logitech Z 2300

Za kvalitetno poslusanje...... Altec Lansing FX6021
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

igor0203 ::

Hm...kje v LJ se pa da vidt oz. slišat te zvočnike? Ker preden kaj kupim, bi rad tud slišal kak zvok imajo. Kolega je tud kupil prek neta "full dobr" Magnat woofer(dal je okoli 50k SIT) pa ima za moje pojme preveč "trd" bas, zato bi rad slišu preden kupim kaj. ;)

AndrewSmith ::

1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

igor0203 ::

Kaj pa teli zvočniki + kak woofer?

JAMO E500

Sej take zvočnike se da potem na računalnik priklopit, a ne?

AndrewSmith ::

Se da,ma rabis ojacevalec ker so pasivni.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

igor0203 ::

Pa so dobri teli?

AndrewSmith ::

Tu jih mas.
Kako muziko sploh poslusas?
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

igor0203 ::

Ma use, trance, house, rap, ....

AndrewSmith ::

Ma pol vzami une Logitechove.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

igor0203 ::

Ma za Logitech sem slišal, da se potenciometer zelo hitro pokvari, rezervne se pa zelo težko dobi... :|

edit: Mi lahko daš link do kakega kvalitetnega ojačevalca? Ker se ne spoznam na te stvari. Pomoje bom kar une Jamo E500 nabavu in ojačevalec, woofer bom pa kasneje nabavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

AngelOfDeath ::

tole brez woofera nebo melo pravega basa :)
edit: Slovnica

igor0203 ::

Sej vem, saj sem rekel, da bi zdaj nabavil te zvočnike in ojačevalnik in če ostale še kaj denarja še woofer, če ne pa kasneje še woofer.
Kakšen ojačevalec bi mi priporočali?

kokos25 ::

igor, če boš poslušal smitha, boš kupil mačka v žaklju...logitech delajo striktno računalniške zvočnike in njihow woofer se ne more primerjati z nekimi yamaha wooferji....torej, če rabiš resnično kvaliteto in te ne moti dat okoli 50k za zvočnike si kupi mordaunt&short, majo jih pa v big bangu, drugače pa jih lahko pri meni doma slišiš, kako špilajo in vrjemi, da boš logitech, jamo hitro odmislil...za ojačevalec ti pa priporočam yamaho (rabljeno)cca 30k...pa še to, za začetek sploh ne boš rabil wooferja, ker imajo izredno frekvenčno območje omenjeni zvočniki....
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

igor0203 ::

Aha, hvala. Sej Logiteche ne bi nabavil in to samo zaradi potenciometra, ker se baje dosti kvarijo. ;)
Bom šel jutri v BB in jih pogledal. A pa se dajo na komp priključit? Ker stolpa ne bom več mel in bom potem uporabljal komp...

zcetrt ::

Moj glas za Altec Lansing. Vs4121 so tako poceni, da se ti bo zdelo prepoceni, a jih vseeno poslušaj (visoke tone daj skoraj do konca). Sam posedujem ATP3 serijo, ki jo imam kakšne tri leta. Nekaj sem poizkušal muziko popravljat (studijski posnetki) in je prišel človek, ki se profesionalno ukvarja s produkcijo in masteringi, pa je bil presenečen nad zvokom, še bolj pa kasneje, ko sem mu zaupal ceno...

Cena ni vse, naj odloči uho. Sam močno preferiram pri 2.1 sistemih, da imajo kontrole za glasnost na satelitu in ne na ceneno izgledajočem "daljincu".
4.

kokos25 ::

M&S se direktno ne dajo na komp priključit ker so pasivni...rabiš ojačevalec...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

igor0203 ::

Koliko pa stanejo te M&S zvočniki? Ker 50k bi zdaj dal max., potem pa kasneje še kaj dokupil.

@zcetrt: Bom pogledal tud po Altec Lansing, ker zdej si že tretji, ki jih hvali... :D

edit: V glavnem,zanima me, kje imajo veliko izbiro zvočnikov? Tko da si jutri vzamem cajt in da si mal ogledam, da ne skačem iz enga konca LJ na druzga...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

kokos25 ::

Altec Lansing...45k 12,5W RMS-ja 50W RMS-ja woofer....
M&S 50k 120W RMS-ja in ker poslušaš rap, techno in kaj jaz vem kaj še vse, bi moral vedet, da se take muzike ne posluša pri 12W...nič nimam proti Altec Lansing zvočnikom, vrjamem, da so kvalitetni, ampak skoraj malce prešvoh....če pa si kupiš še ojačevalec, imaš pa cca 80k stroškov ampak tudi neprimerno bolši zvok in predvsem glasnost....

Razmisli tudi v tej smeri, da sam ojačevalec tehta okoli 15-30kg (odvisno od modela), teli zvočniki pa nevem če majo dobro kilo pa pol!!!
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

igor0203 ::

No sej iščem močne zvočnike, ker mam rad glasno muzko... >:D Sam moram jih prej slišat, ker mogoče da mi ne bo zvok všeč. Kokr sem reku, kolega je kupu en oh in sploh woofer od Magnata, dal je 50k, pa meni bas ni preveč všeč, ker ni "mehek".

kokos25 ::

magnat? ne bom trdil, ampak a ni magnat samo za avtowooferje?....jz ga mam v avtu magnata pa moram reč, da me je pozitivno presenetu, ker trese in trese in trese...dokler mi končnikov ne potrga>:D
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

igor0203 ::

Nope, ma tud navadne zvočnike. Mah kaj pa vem, men je bas preveč grob oz. "trd".

igor0203 ::

Hm...tale 2.1 sistem mi zgleda zelo zanimiv... Fidelity Maxi 2.1

zcetrt ::

Altecov res nikdar ne privijem do meje, ko bi mi piskalo v ušesih po izklopu in če res "potrebuješ" glasnost, bo zate primerneje kaj drugega. Poslušati jih pa le pojdi. Kolega jih je šel iskat za očeta, ker je bil sit cenenih Geniusov in je šel naslednji dan po še ene zase, čeprav je prej imel računalnik vezan na soliden sony glasbeni stolp. Vzel pa je zvočnike za 13000.

Bas pa je lepo definiran in mehak, a niti pod razno razpacan.

Kakorkoli se boš že odločil, odloči se dobro in obilo užitkov ob poslušanju!
4.

AngelOfDeath ::

@zcetrt

večjega šrota od Altec Lansing VS4121 sploh ne moreš kupit

zvočniki že po defaultu šumijo da je joj potenciometer gre kar hitro rakom žvižgat...



Zanimivo je predvsem da tisti poceni Altec lansing ne šumijo kot pa tile ta dražji...
edit: Slovnica

AndrewSmith ::

Nekako zmolzi se nekaj presernov in
poslusaj nasvet kokos25.
Jst sem gledal mejo 50k sit kjer pravih
in kvalitetnih hi-fi komponent ne bos
dobil,zato sem predlagal Z2300 za 30k sit.
Kolega jih ma cca. 1leto in delajo majka
za ta denar.Potenciometer mu zaenkrat ne
dela problemov,je pa res da vecinoma spreminja
glasnost na tipkovnici.
Ce nimas zdaj dovolj kesa za ojacevalec in zvocnike
raje se malo pocakaj in nasparaj kak sit.....bo vredno.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

kokos25 ::

Torej, tako kot je rekel andrewsmit.....še mal nafehtej dnarja, pol pa u štacuno po muzko....ma če ti M&S ne bojo všeč, ti jz vrnem dnar v roku 8dni od datuma prevzema>:D, pa še zvočnike mi daš....

Sklep: MALO ŠE POČAKAJ
Nasvet: NE KUPUJ RAČUNALNIŠKIH ZVOČNIKOV, pa četudi so 70k al pa še več....

Pa še to, danes sem imel priložnost slišat Altec Lansing in moram priznat, da imajo kvaliteto ampak samo v območju čim tišje tem bolje....kolikor jih malo naviješ, obupajo...pa jz tud....

Komplet zvočnikov 2.1 System Fidelity Maxi teža zvočnikov pol kile pa pol=0,75dkg in 70 W RMS-ja...ja in potem sm milko pojedu....pa še zaletel se mi je....

ne bom več komentiral...sam še to....bi raj teacove uzel za jurja, k vsaj 2 kili skabli vred tehtajo>:D
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokos25 ()

igor0203 ::

He he... Sej najverjetne bom vzel Jamo E500 oz. E600, Yamaha woofer in nek ojačevalnik. Danes sem v BOFu poslušal en Yamaha woofer za ~40k SIT in ima res lep bas, samo sem pozabil vprašat koliko so močni... :S
Mogoče kak predlog za woofer in ojačevalec? Pismo, ojačevalci so pa tud dragi, od 50k SIT naprej... 8-O

igor0203 ::

Omnitronic je dobra firma? A to je cena za 2 zvočnika ali samo za 1 zvočnik? Magnat Motion 44

AngelOfDeath ::

1 Paar


tole sta kar 2 :)


poštnina pa je 30 evrov



mimogrede ker woofer priporočate ?:)

drugač imam Eltax Liberty 3+ samo bas je bogi :(
edit: Slovnica

igor0203 ::

A je tale ojačevalec dober? YAMAHA A-720

Good Guy ::

2 x 240


dober lihk ni ampak....

rajš kup enga bl pocen k ma sam dva kanala več itak en boš rabu....
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

igor0203 ::

Ja sam jst bi na ojačevalc prklopu 2 zvočnika in kasneje še en woofer. Kakšne ojačevalnike moram pol gledat? Ker to je pa zame res španska vas... :|

Good Guy ::

za domačo rabo bo kr dober (sam mam možnost 2 x 400w če rabim za kšne večje prložnosti.. :D)

povej kok to pride skupi v sit pa ti bomo znal povedat al se splača al ne :D(ne da se mi računat :P)
PS:tale ojačevalc je premočan za tale dva zvočnika oz zvočnika sta prešvoh...(tale ojačevalc je hud za kšnih 2 x 500w al več)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

igor0203 ::

Ta ojačevalec stane ~35k SIT + poštnina. Kak ojačevalc bi pa bil pol dobr? Računaj da bom kasneje še woofer nabavil. ;)
Zvočnike sem pa že nabavil in sicer une Magnat Motion 44.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Good Guy ::

kok so že močni uni zvočniki?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

igor0203 ::

2x120W RMS-a. ;)

Good Guy ::

hja zdele ne vem bo pa najbolje da prašaš v odlku o zvoku in hifi zadevah :D :D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Stepni Volk ::

Tema obstaja. Najdeš jo v mini KAZALO oddelka Zvok in Slika. Zaklepam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[2.1] Katere Zvočnike? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
44188227 (40702) staher
»

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19926744 (10830) Hrenowsky
»

Nova anketa: kakšna konfiguracija zvočnikov je priklopljena na vaš primarni računalni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
678055 (6350) Blum
»

Zvočniki do 60 k

Oddelek: Kaj kupiti
292113 (1679) joker16_7
»

genius sw 5.1 home theatre (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564089 (3473) jest10

Več podobnih tem