» »

Hlajenje grafične

Hlajenje grafične

Loaded ::

Pozdravljeni!

Imam GeForce 6600GT na AGP vodilu. Pred kratkim sem odstranil ventilator, saj sem bil mnenja, da je preglasen. Zadevo sem nadomestil z malce tišjim (oziroma dosti) ampak sedaj se mi grafa segreje vse do 80 stopinj Celzija v igrah. Prej je bilo nekako malo prek 60. Je to za skrbet preveč, vpoliva ta temperatura kaj na hitrost? A moram kupit nazaj takšen ventilator, ki se bo vrtel tako hitro in bo hladil, kot je prejšnji in kje naj to dobim?

Hvala za informacije in rešitve

Lp
Loadeed

igor0203 ::

Najprej nam zaupi, ker ventilator oz. hladilnik si sedaj kupil? Verjetno si ga slabo gor namontiral, zato tudi višje temperature. Probaj ga dol vzet in še enkrat gor namontirat.
Nižje temp. so bolj zdrave za komponente. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Loaded ::

Kupil sem navaden 5 cm ventilator, katerega sem izrezal iz ohišja, tako da paše v hladilnik. Razmišljam, da bi si kupil cel nov hladilnik, samo ne wem kako se ta vzame dol z grafične.
Loadeed

Loaded ::

Še nekaj me zanima; a mora ventilator pihat iz ali v hladilna rebra (6600GT)?
Loadeed

Keyser Soze ::

Ponavadi piha na rebra.

Samo pri teh AGP izvedenkah je največji problem AGP bridge. Ker praktično ni hladilnika na trgu, ki bi bil kompatibilen z 6600 AGP izvedenko.

Zato si jaz niti ne upam pogledati koliko stopinj ima grafika, saj verjetno ne bi več prižgal računalnika.:\

Nande ::

Jaz sem na svojo Leadtek 6600 GT namestil Zalmanov VF-700Cu hladilnik...Brez problemov...
Zadeva je tišja samo pri 5V, medtem ko pri 12V razlike ni...razen pri temperaturi seveda...;)

Lp!

Riff ::

Zdravo kero firmo mas GT jst mam Winfast Leadtek pa mi nikoli temperatura z originalnim hlajenjem ne pride cez 45 stopinj seveda pri odprtem ohisju in pri najvecjih obremenitvah.


L.p. 8-)

Loaded ::

Moja verzija je Point of view. Meni z originalnim ventilatorjem tudi ni prišla temp. čez 49 stopinj, zdaj pa ko sem ga menjal pa se nenormalno dviguje. A mislite da bi tale pasal http://www.mimovrste.com/katalog/produc... ?
Je treba inštalirati HSI Heatsink poleg tega hladilnika ali gre kako tudi brez tega? Priporočate še kak drugi hladilnik?
Loadeed

Loaded ::

Torej... Problem sem rešil z nakupom hladilnika Zalman FS-V7 Fatality, katerega sem pravkar namontiral. Temperatura normalnega delovanja je 43 stopinj v igrah se povzpne do 50. Problem je zdaj rešen, rabil bi še nasvet za kako dobro navijalsko orodje za nVidio.

Lp
Loadeed

Loaded ::

Še en problem me tare in sicer.. tile majhni hladilniki za rame; spodaj na kartici so ploščice na katere jih prilepim, medtem ko jih zgoraj ni, ampak je samo čipovje. Nalepim kar samo tam gor?

Lp
Loadeed

brassi lucca ::

Cool PC - Gainward 6600GT AGP
zdaj v teh vročih dneh ima s AC 5/2 , 51° , load cca 60°

pa še en link:
6600 GT AC5/2

moraš pa malo raskirat ker je elektronika skoraj zmeraj malo drugače postavljena
Moments before detonation , .....................TT

Zgodovina sprememb…

Veron ::

škoda ker nisi kupil tega Artic cooling silencer, meni nekako veliko bolši cooler, ker vroč zrak direktno odvaja iz ohišja

Irmscher ::

A pri telih 6600GT že serijsko vsi ventilatorji brenčijo?

Jz jo imam od Gigabyta, sicer PCIe, pa mi na začetku (cca. 5min) brenči.

Loaded ::

Meni ni nič brenčal, samo preglasen je bil. Cel čas. :)
Loadeed


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje nVidia grafičnih kartic (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
539423 (7707) jebesemeni
»

Katero grafično kartico?

Oddelek: Kaj kupiti
292297 (1605) KTr1sk
»

Hladilnik od Zalmana in hlajenje gf600gt

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332163 (1756) T-Majo
»

GF 6600GT AGP cooler?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282393 (1636) 5pellfire
»

Hladilnik za XFX 6600GT

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302694 (1553) Urke

Več podobnih tem