» »

[Router] Asus WL500g Premium FAQ

[Router] Asus WL500g Premium FAQ

««
9 / 13
»»

zdravc ::

Meni je stari tiskalnik crknil. Priklopljenega sem imel na ta ruter.
Sedaj sem kupil multifunkcijsko napravo, kjer pa je problem, da router ne podpira
dvosmerno komunikacijo.
Router ima original FW, ki deluje dobro in nimam potrebe po zamenjavi z alternativo.

Ali ima kdo informacijo, ce bo kdaj narejena podpora na originalnem FW oz., ce
obstaja alternativni FW, ki bi to podporo imel.
kdor zna pa žih

steev ::

Na originalnem verjetno ne.
:|

zee ::

@eVr0:

ad 1. : pojma nimam

ad 2. : ne bo šlo, ker Linux ne zna pisat po NTFS particijah, lahko so pa diski formatirani na FAT32.

ad 3. : na router priklopiš switch in stvar dela brez problema, tudi mrežni diski
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

eVro ::

Ampak jaz ne rabim pisanja po NTFS. Vse kar mora router narediti je pobrati podatke kot so preko USBja in jih po mreži poslati proti računalniku, ki jih je zahteval. Ne mi reči da je linux tok neumen, da se zraven še ubada, kaj je notri v teh podatkih?

Ok, recimo da je to potrebno. Router mora vedeti, kje naj išče. Lokacijo določajo tabele od datotečnega sistema. Kaj pa linux NTFS podpora?

Pa še dodatno vprašanje: Odkleniti se da dodatnih 16 MB RAMa. Kaj pa overclockanje procesorja, je kdo že delal?

CCfly ::

Ampak jaz ne rabim pisanja po NTFS. Vse kar mora router narediti je pobrati podatke kot so preko USBja in jih po mreži poslati proti računalniku, ki jih je zahteval. Ne mi reči da je linux tok neumen, da se zraven še ubada, kaj je notri v teh podatkih?
Pisanje na NTFS bi prišlo v poštev le če bi poganjal bittorrent odjemalca na ruterju. Disk na ruterju je dosegljiv prek FTP-ja in Sambe (Windows share).

Pa še dodatno vprašanje: Odkleniti se da dodatnih 16 MB RAMa.
Ne.

Kaj pa overclockanje procesorja, je kdo že delal?
Procesor je uradno sicer zmožen teči na 300 MHz vendar ostala periferija ni sposobna delovati na višjih frekvencah podatkovnega vodila.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

SasoS ::

NTFS support vsekakor rabiš če hočeš priklopit NTFS disk. V kamikaze 2.6 je ntfs-3g support, ampak z 2.6 ne dela broadcom wireless.
16MB se pa vsekakor da odklenit, overclock pa najbrž ne bo uspel.

eVro ::

Ok, FAT32 bi se preživelo.

Samo zdaj me moti ko vsi govorijo o FTPju in Sambi. Ne rabim FTPja, ne mislim se na domačo mrežo povezovati prek FTPja, hočem samo da je disk normalno viden v Mojem računalniku.

EDiT: Vse bolj se mi zdi, da se da čarati to kar jaz hočem samo preko web protokolov.

Pa bi šlo tako, da My Book World Edition vštekam v enega izmed LAN portov na ruterju (ali pač na en switch, ki je na enmu portu) in ga tako vidim na vseh ostalih računalnikih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eVro ()

CCfly ::

NTFS support vsekakor rabiš če hočeš priklopit NTFS disk
Read support je že vključen v jedro, kot je meni znano.

Ne rabim FTPja, ne mislim se na domačo mrežo povezovati prek FTPja, hočem samo da je disk normalno viden v Mojem računalniku.
Saj sem rekel, videl ga boš kot windows share.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

CCfly ::

Pa bi šlo tako, da My Book World Edition vštekam v enega izmed LAN portov na ruterju (ali pač na en switch, ki je na enmu portu) in ga tako vidim na vseh ostalih računalnikih?

Bi šlo.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

eVro ::

Shema domačega omrežja:



Kako je s prižiganjem in ugašanjem diska - WD My Book? Se skos vrti?

EDiT: Baje ima router tudi MiniPCI in serijski port. Se da to na kakršenkoli način uporabiti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eVro ()

CCfly ::

Kako je s prižiganjem in ugašanjem diska - WD My Book? Se skos vrti?
Po kratkem času neaktivnosti se disk ugasne.

EDiT: Baje ima router tudi MiniPCI in serijski port. Se da to na kakršenkoli način uporabiti?
MiniPCI je že zaseden (WLAN kartica), oba serijska porta pa bi se seveda dalo ponucati.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

eVro ::

Veš za kakšno napravo, ki bi izboljšala funkcionalnost? Dodatni USB porti?

A ima res router notri priključke še za 2 dodatna USB porta, samo konektorje je treba vgraditi?

zee ::

dodatne USB porte dobiš s kakšnim USB hubom.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

eVro ::

Kaj pa bi lahko priključil na serijski port?

eVro ::

A je kdo že dal več diskov na USB hub? Deluje vse normalno? Seveda z zunanjim napajanjem.

CaqKa ::

jaz sem imel na asusu preko huba en disk in en printer...
dela

enkrat sem pa imel tudi en disk in en usb ključek, pa je ključek žal bil ntfs in mislim da mi zaradi tega ni delal.. sem mislim da tudi z enim fat32 sprobaval pa tudi nekak ni delalo.. ampak mislim da kak linux freak bi zadevo moral znat porihtat da bi oba hkrati delala. sam še nekak nisem imel dovolj časa se ubadat s tem.

kiki40 ::

pozdravljen folk! imam en problem...Imam Asus-ov WL500G premium router, ki pa je vceraj zvecer zacel strajkat. Pred kratkim sem nalozu novi firmware in je delalo vse ok (do vcerj zvecer). sedaj so na routerju prizgane vse lucke (razen power lucke) in se nic ne dogaja. racunalnik mi javlja, da ne najde nobenga omrezja...Kaj se je zgodilo??Kaj lahko naredim? a je kaksna resitev??? Ne morem prit na setup stran...prosim pomagajte...lp

Klemenn ::

mam router wl500gp, povezan, vse deluje bp, samo do setup strani WEBGUI ne morem pridt...

učer sm se nekej z nastavitvami igral in to očitno nekako disajblal....

telnet pa dela!

dd-wrt zadnji firmware

tudi asusv utility za device discovery sploh ne najde routerja

upnp ga lepo pokaže, ne znam pa resetirat routerja, kako?

se da kako prek telneta omogočit webgui?
se da kako prek telneta naredit hard reset na factory?

Klemenn ::

dd-wrt

kako naštimat qos? internet prednost

jan01 ::

dd-wrt ima bolj zanič qos. Priporočam raje tomato, x-wrt,...
Za qos imaš zelo dober WRT54 Script Generator

Klemenn ::

kaj to sploh je? kako uporabljati?
ni to za linksyse? za asus tut?

Klemenn ::

obupal na dd-wrt (nikakor nastavit QOS), obupal nad oleg (isti probllem) sem zdaj na za zadnjem originalnem firmware-u

--ki pa ima razširjene možnosti (lahko izbereš internet application & gaming kot prioriteto) (samo enega ne moreš :) )--

na originalnem pa mi sedaj ne dela url filter...preprosti SEX mi ne zna filtrirat in še vedno veselo odpira :\

naslednjič pa bom na njega "naložil" kakšen tovornjak...mogoče bo pa potem bolše delal. slabše ne more.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

verona69 ::

Pred kratkim sem si nabavil WL-500g Premium in začetnemu navdušenju nad funkcijami, ki jih je obljubljala škatla je sledilo globoko razočaranje nad dobljenim saj nikakor ne morem skupaj spravit, da bi mi zadeva vlekla torrente tudi ko bi imel računalnik izklopljen. Ok, saj potegne kakšnega ampak v primerjavi s utorentom je rezultat res smešen.

Naložen imam originalen firmware 1.9.7.5.
Priklopljen zunanji disk formatiran v EXT2

Zanima me naslednje: ali obstaja tam zunaj kdo ki si je zadevo spedinal v nulo in mu dela dolvleka tako kot mora in če je kateri firmware mi bo to omogočil.

Hvala v naprej!

:)

jan01 ::

Spet nekdo, ki je pričakoval, da bo za dobesedno par evrov dobil napredne stvari, ki delajo s enim klikom...

verona69 ::

Pričakoval sem, da bom tukaj dobil pameten odgovor ...

CaqKa ::

torej da imaš preeko usb porta direkt na router vklopljen disk in NA routerju teče torrent klient?

nekje zgoraj je steev opisal kako se naredi jffs gor.
[Router] Asus WL500g Premium FAQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

verona69 ::

@CaqKa: Aha, hvala ti za pojasnila bom se verjetno lotil zadeve preko vikenda ... Upam, da ne uničim ruterja :)

krho ::

Ali je kdo poizkusil upgrejdat dd-wrt v23sp2 na v24RC6.2... Sam sem poizkusil že 1x prej pa dd-wrt.v24_std_generic.bin ne dela. Se router sploh ne zbudi. Sem poizkusil tudi s tftp-jem, pa je zadeva mrtva. Sem potem nazaj tftp-jal dd-wrt.v23_asus.trx
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

N-E-O ::

Jaz bi samo vprašal še tole preden grem v nakup tega routerja. Malo se bojim za slab domet (vsaj zaradi nekaterih vaših postov). Sta denimo Linksys WRT54GL in Buffalo HP-G54 v tem segmentu boljši izbiri?
Pri njima sicer predvsem pogrešam usb vhode.
Follow the white rabbit.

zee ::

Buffalo naj bi bil v wireless segmentu boljši.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SasoS ::

Imam v nekem skladišču tako buffalo kot asusa. Narazen sta približno 5m, buffalo pa v vse smeri nese dlje od asusa, tako da sem wifi tam kar izklopil (asus se nuca še za internet dostop...). V sosednjem prostoru (če gledaš ravno črto med dlančnikom in routerji je najprej stena nato asus in potem buffalo) ima buffalo še excellent signal, ko je asus že na poor. Doma mi Asus drugače nese čisto zadovoljivo po celem stanovanju, več niti ne rabim. Tako da...Asus je nasplošno boljša mašina (več rama, boljši proc, USBji), Buffalo pa nese opazno dlje. Odvisno torej kaj ti je bolj pomembno ;)

N-E-O ::

Glede na to, da imamo hišo, kjer potrebujem signal tudi eno nadstropje višje, mi je res verjetno bolje poseči po Buffalu.
Škoda res, da nima še usb vhoda (bi rabil za print server). Obstaja še kakšen router, ki bi zadovoljil obe moji želji (dober domet in vhod za tiskalnik) za neko zmerno ceno?
Follow the white rabbit.

ferdo ::

Pozdravljeni! 2 tedna si lastim omenjeni ruter in deluje brez problema na ASUSovem 1.9.7.5 firmware VENDAR nikakor ne morem usposobit DOWNLOAD MASTER-ja....:D
Na ruter imam prikloplejn MEDION 320GB disk, ki lepo deluje, disk je v mreži in VSI imamo dostop do njega, tiskalnika še nimamo za testirati.

Jaz zdej ne rezumem te teme glede tega ruterja, ali rec morem neki firmware spreminjat neoriginalnega al to je res nesposobno usposobit, mislm..., vse do zdaj deluje samo ta download master, se ne konekta oz. izjavi DEVICE not FOUND, če dam connect.
A je treba kak wirtual server usposobit, da ta download master deluje ali kake porte odpirat??????

Zsi se mi nesmiselno izdelat ruter z dvema USB portoma in reklamirat download master aplikacijo watever in pol to ne funkcionira, da bi pa sam nek X firmware gor dajal, je pa spet krneki.
V čem je fora?, prebral sem celo tole temo pa nimam uporabnega odgovora, kje je tist haklc?

ferdo ::

No usposobil sem tudi ta download manager, na disku so 3 mape:
-Config
-InComplet
-Complet

BT-file skopiraj v Config mapo, in jo z download managerjem zalaufej in bo potem download manager skonfigureru downlodanje v incomplet dokler se dokonca ne zdownloda.

r0b3rt ::

zanima me če ima kdo izkušnje z xwrt-jem na routerju ASUS WL-500W?

aljazh ::

Asus WL500g Premium ima slab domet. Razumem. Vendar pa me zanima, kako bi omenjenemu routerju povečal domet tako, da bi lovil še eno nadstropje niže. Sedaj moč signala v spodnjem nadstropju zelo niha, od Very Good pa do tega, da se povezava prekine.

Kaj bi bila najcenejša rešitev? Ob tem, da routerja ne morem premakniti drugam, za močnejšo anteno pa sem malce v dvomih, glede na to, da bi jo imel meter in pol stran od glave, ko sedim za pisalo mizo.

ferdo ::

aljazh, močnejšo oz. boljšo anteno uporabi. še bolje bo, če dokupiš accesspoint in si razširiš lokalno WiFi omrežje. Postane bolj zanesljivo.
če imaš preveč zidov in železja v njem je razumljivo, da bo moč signala padla, ker zidovi absorbirajo WiFi signal kot goba vodo.
Jaz sem si pred leti, še preden se ej pojavil WiFi b standar ožiču vse sobe v hiši, acesspoint lahko postavim kjerkoli in se nerabim pritoževat nad slabim signalom.
Ta ruter imam v pritličju, i pokrije vse prostore spodaj in enega nad njim. Accesspoint+5dB anteno pa na podstrešju, ki pokrije vse dnevne prostore v prvem nadstropju "dnevna soba,kuhna, kabinet,.." .

Vsi, ki jamrate za slab signal in ko sprašujete kaj nej nardite, se vam smejem, ker ste leni, da si bi ožičl 3sobe u bajti in si nadgradili omrežje s pokritostjo signala, sej lahko to na več načinov nardite, sam znajdte se!, jzt vam lahko to nardim sam računam uro dela 50€ + potni stroški 30c/km, zdej si pa zračunajte, če se vam splača mene poklicat al da sami nardite:D :\ >:D :P

Če je to komu problem, lahko rečem, da je tle notr tut že mal intelektualnega dela.., glede na to, da majo ljudje probleme z signalom.

aljazh ::

Že zdavnaj bi potegnil kabel v spodnje nadstropje, če bi bilo še kaj prostora v kanalih. En kabel (za IPTV) mi je še komaj uspelo stlačit not, več pa ne gre :( Štemanje ali nadometni kanali pa zaenkrat ne pridejo v poštev. Torej Access point bo očitno res edina rešitev. Močnejše antene na obstoječi router ne bi dajal, ker ga imam le dober meter stran od glave, ko sedim za pisalno mizo.

Sem sprva mislil, da bi nabavil močnejšo anteno in še ene 5m kabla zanjo, pa bi za vse skupaj dal več kot za Access point.

SasoS ::

Nabavi buffalota in ga daj v ap mode. Drugače imaš pa tudi možnost, da po istem kablu pelješ IPTV in mrežo (2 parice za vsak signal)

r0b3rt ::

je že kdo probal buffalo software?

residual ::

živjo, zanimam se za nakup asus routerja WL-500g, 600g , ravno zaradi USB portov - bolj točno webcam online slike...

Ali je kdo uspešno streamal sliko iz web kamere v internet in kakšni so refresh rate-i ?

Katere web kamere so podprte (kljub p'n'p tehnologiji) ?

Ali zadeva stabilno deluje z prig. FW ali je bolje namestiti dd-wrt?

Ali 600g serija ne podpira weč web kamere (v specifikaciji ni omenjena, sta samo ftp in print server podpora) medtem ko 700g pa zopet omenja podporo za web kamero.

Hvala za kakršnekoli info da se ne zašijem ker Wlan router ne rabim, bi rabil USB cam support na routerju.

Imovincek ::

Mene pa zanima, ali se na routarju WL-500W lahko izklopi wireless in kako?

r0b3rt ::

povežeš se na router->Wireless->Advanced->enable radio=No;
mislim da je to to... a res nihče ne ve kako na orginal software-u povečat moč?

CCfly ::

Poveži se na ruter prek telneta / ssh-ja in nastavi tx power v nvramu.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

PRiMoZ- ::

Mislim, da se v original firmware-u preko web guia to ne da.//me je ze CCfly prehitel.

Drugače pa za vse, ki jamrate da ne dela download in podobno. Sam sem namestil oleg firmware in nalozil transmission program za torrente. Prikljucen imam WD zunanji disk. Router in disk brez problema prezivita vse downloade na T-2 optiki 10/10.

Kako se večino stvari nastavi sem našel v tem odličnem threadu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PRiMoZ- ()

r0b3rt ::

a ftp deluje ql?...
je komu jasno zakaj se mi noče na originalnem sw-ju povezat preko telnet-a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()

snorlax ::

Vem, da je bilo veliko pisano na to tem in bolj kot sem iskal večja zmeda je bila. DDwrt, Openwrt, Oleg , Xwrt kamikaze....
Ne vem kaj naložiti na mojega Asusa?

r0b3rt ::

bemti, po naportnih urah sem prišel do rešitve enable telnet

ferdo ::

snorlax, al original software lepo deluje, brez problemov. In ti dam prow, je zmeda. zato ker hočejo nekateri topo vodo pogruntat:D

Mislm, vsi, ki zagovarjate neoriginalen firmware ste hecni. tu nisem zasledil nobenega argumenta ki bi imel podlago, oz. jim ne verjamem, da je res, ker meni deluje ta ruter brez problemov...

za 1x nisem naletu na nobeno težavo, in nisem geek user. Ni mi jasno kaj tle sploh hočete od tega ruterja?, če hočeš športen auto si kupi nekega hudega BMW-ja, ne pa na twingotu izvajat tunung in se znjim zajebavat tko kot tle s tem ASUSovim ruterjem..., če si pro user uporablej pro stuf!

Če vam je paq to hobi, potem pa razumem, sam mi je zelo hecno, ker se se vstrašu, d asem zajebal nakup, ker delate toliko panike, nakoncu pa sam ugotovim, da stvar čist lepo brez komplikacij dela to čemur je namenjena.

LP!

Grey ::

Včeraj sem kupil ta ruter in me nastavljanje wirelessa malo zeza...

Stvar je v tem, da dlančnika ne morem priklopiti gor oz. lahko na nek način. Dlančnik kaže poln signal in da je povezan, ampak mi skos buta ven, ko hočem dostopati do strani na internetu "The page you are looking for cannot be found". Je pa HPjev HX4700. Operacijski sistem piše, da je Windows Mobile 2003 SE (najnovejši Build). Drugače pa deluje super ta zadeva. Všeč mi je.
««
9 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instalacija UDPxy na DD-WRT

Oddelek: Operacijski sistemi
2710112 (3531) bimmer-mb
»

Asus RT-N16 DD-WRT print server

Oddelek: Omrežja in internet
61086 (976) errhec
»

Asus WL500gP, dd-wrt, printer and disk sharing

Oddelek: Omrežja in internet
96752 (3156) coyotee
»

keri ruter do 100€ z mnogo featursi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7415261 (13008) neres
»

kter Wi-Fi kupt

Oddelek: Kaj kupiti
433512 (2277) trnvpeti

Več podobnih tem