» »

Nekega lepega dne...

Nekega lepega dne...

bzagozen ::

Danes se mi je pripetila jako čudna stvar. Med surfanjem po spletu sem naletel na odprt router. Kako je zadeva izgledala, si lahko pogledate v kratkem prispevku TULE.:D
www.alkoma.si
  • spremenil: bzagozen ()

R0K ::

matr majo srečo, da so naleteli na poštenega slovenca....če bi prišlo res v kakšne druge roke, bi bil cel shit....za firmo....

bzagozen ::

Če bi jim geslo spremenil bi meli kar nekaj težav. Verjetno je potreben kakšen "hard" reset al pa kaj takega. Dobil sem kar nekaj odzivov in eden pravi, da je takih "odprtih" routerjev kar nekaj. Nekateri prav nemarno čakajo, da jih bo kdo "nategnil". >:DVeč o tem tukaj.
www.alkoma.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bzagozen ()

luni ::

Takim idiotom nimas kaj drugega naredit kot pa jim malo pomesat strene. Drugace se ne bodo nikoli naucili... Mislim jao!
Artificial Intelligentia

Tr0n ::

Ouch! ;)

SLO-Security ::

Jop, se strinjam da je takih odprto še kar nekaj,...sam kaj ko se ljudje ne zavedajo. Ko pa jim poveš te pa še postranj "gedajo" in ti rečejo KVA TE PA BRIGA!, namesto da bi se zahvalu ;(( . *******
KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

R0K ::

samo eno vprašanje...kakšno pa lohk imaš ti koristi od tega ? razn da jim brskaš p fajlih jim spreminjaš gesla, brišeš, itd... ? a si lohk sam seb nardiš kako korist ?

...pa ne mislim tko, da bi njihov bančni račun zej preusmeru na svojga >:D ...

Elemen_T ::

Sej imajo loge.

Po moje firmam ni problem obvestit Arnes o dogodku, oni pa lahko takoj točno ugotovijo iz kje so ukazi prišli.

Torej kašnih večjih pizdarij se ne splača delat.

SubOrbit ::

rok: sicer ne vem, ce to velja za doticni router, samo na nekaterih si lahko po svoje nastavis PAT (port address translation), tako da te router preveze na kateri koli IP hoces...

kaj pa lahko sledi iz tega pa pomojem ves... >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Shodan - iskalnik nezaščitenih naprav na internetu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
379266 (5846) Jst
»

Ruter z 4x1Gbps LAN porti in VPN podporo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
867572 (6328) levaky
»

Bolnišnice v Københavnu migrirajo na LibreOffice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
16339965 (36277) MrStein
»

Ali so angleži res nori

Oddelek: Loža
463192 (1967) grex
»

Kje je meja med vdorom v računalnik in legalno uporabo.

Oddelek: Loža
161664 (1206) Taras_Bulba

Več podobnih tem