» »

Vprasanje glede ISDN-ja?

Vprasanje glede ISDN-ja?

YiMMi ::

v kratkem mi bodo prisli naredit ISDN....
Zanima me ce bom ko bom imel isdn lahko uporabljal vse telefone ki jih imamo sedaj v hisi(to so kar 4)....
ali samo tistega ki ga dobis zraven....
pomoje bi ti morali anologni prikljucek pustit...Kdo ma ISDN naj malo razlozi
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

Hypno ::

Jow!
Odvisno kateri paket si naročil. Pri enem od paketov ti vgradijo še pretvornike za analogne aparate, da jih glih stran ne mečeš.

be good, Weed|man
Great are mysteries of the mind ...

PaJo ::

Ce zraven ISDN paketa nebos vzel anlognega pretvornika(NT a+b) potem lahko kar pozabis na vse stiri analogne telefone;(

Varjanta ti se obstja da si dobis kaksne externi modem z anlognimi izhodi in nanjega gor vezes vse nalogne telfone:D Drugace pa nabavi nove tlefoncke pa bo, najbolj se ti verjetno splaca prenosne pa samo par slusal dokupis pa je:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

rc-car ::

Mi imamo vse analogne telefone vezane neko ISDN centralo, ki ima tudi analogne pretvornike..
Se mi zdi, da obstajajo po novem tudi paketi, ki vsebujejeo to centralo.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

McNato ::

Siemensov Gigaset 3070 (zlati paket in 500ka) in ima vgrajena dva analogna izhoda, pa še ISDN "modem" za povrh. Če si naročil karkoli drugega, ne boš mogel uporabljati analognih telefonov. Dobi se adapter, ki pa stane 30.000 SIT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McNato ()

YiMMi ::

em finta je v tem da sem si vzel ISDN paket zaradi ADSL-ja....in sem vzel kar navaden paket ISDN.100 za 25 cukov....
Stari me bo sedaj tak ubil.....
Kolko pa stane te pretvornik za vkljucitev anolognih naprav.....?
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

Tr0n ::

Mislim, da je kr draga zadeva. Zato sem si jaz raje tak ISDN adapter kupo, da lahko preko njega analogen telefon uporabljam.

PaJo ::

Tisti pretvornik posebej te stane 30 jurjev, kakor ti je ze bilo povedano, raje poisci kaki isdn modem z vgrjenim tem adapterjem, ki preide samo kakih 11 jurejv:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

[t502] ::

Tisti modemi samo delajo ce je racunalnik prizgan se mi zdi.

[t502]

PaJo ::

To je res, zato pa rabis kax extrenta, kakor je recimo 3com ISND Pro TA, ceprav ni naj naj modem, ampak stvar lepo deluje tudi za analogne linije:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Ales ::

Dobi se tudi majhno ISDN centralo, ki omogoča poleg uporabe več ISDN telefonov še priklop kakih 4 navadnih aparatov.

Poleg tega lahko na ta način upravljaš še nekaj stvari - recimo kateri aparat se bo prvi oglasil na katero številko, ali se drugi sploh bo, kdaj bo preklopilo na tajnico ali faks, itd.

Cena take centrale je bila pred pol leta okoli 20.000, mogoče je zdaj malo več... Vse skupaj je škatlica velikosti 15 cm, daš na zid in pozabiš da maš.

PaJo ::

Zanimiva stvarca, mi lahko poves kje bi se to dalo dobit, ker je poceni in dosti omogoca:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

SLO-Security ::

jop, mene tud zanima :D .

Ej, kva je narobe pri 3COMih,...men zadevca dela brezhibno :D. Drugac pa, ce si se odloču za ta pocen paket , boš sedaj dobil najcenejši paket [kar ni nič narobe] + kupil anologne dodatke, kar te bo dražje in manj kakovostno prišlo od dražjega Telekomovega paket, ki ti to omogoča. Ej, če maš možnost poklič na Telekom in reč da hočeš ta paket in da nisi upošteval anolognih tel. in da drugač navš vzel ISDNja,...pa te bodo uslišali, drugač pa prekin pogodbo in jo še 1x sklen :\


KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

Zgodovina sprememb…

PaJo ::

Ne saj z 3com-om ni nix narobe,meni dela ko bomba, pac dolocen folk jamra da ni ok;(

Kar se pa tice paketa pri telkomo pa je res najboljse zamnjat paket, ziher se bo dalo kaj zmenit:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

rc-car ::

Ales, ti mislis hisno centralo?
Mi imamo tako analogno hisno centralo ze kar nekaj casa. Zadevica je sicer stala 50k, ampak ok. Vse telefone imas povezane, vsak ima svojo interno stevilko, za zunanje klice moras prej odtipkat stevilko za zunanje klice (ponavadi 0), omogoca prevezovanje med sprejetimi klici itd..

Verjamem, da je ISDN verzija se dosti boljsa! :))
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

TylerDurden ::

Bil sem v natačno enaki situaciji. Jaz sem zadevo rešil tako, da sem prodal tist osnovni telefon za 13 čukov, kupil sem pa externi modem od zyxla za 20 jurjev. Potem pa samo spleješ žico iz modema v stare vtičnice in voila spet ti delajo vsi telefoni. Kupi rabljen ISDN externi modem zTA pretovrnikom. Cena: 20 - 25 K SIT. jebi ga, pa bi se prej pozanimal.
Let\'s make some soap ...

Ales ::

rc-car: gre za hišno centralo, ja... Edina razlika med vašo je, da na vašo ne moreš pripeljati ISDN linije, drugače pa so si te stvarce verjetno zelo podobne med sabo... v bistvu je tudi ta analogna.

Sem se pa pozanimal in žal ugotovil, da sem pri cenah zamešal modele:

- ISDN vhodna linija, 2 analogna priključka, cca 25.000 SIT

- ISDN vhodna linija, 4 analogni priključki, cca 40.000 SIT

Omogoča zamik zvonjenja na posameznih priključkih, brezplačne pogovore znotraj centrale (interne številke). ISDN pri tem seveda ni del centrale, deluje posebej, torej te funkcije delujejo samo med analognimi napravami.

Sicer za osnovne potrebe čisto zadošča cenejši model. Nihče ti ne brani, da na en analogni izhod priklopiš 20 telefonov, samo zvonili bodo hkrati in na isti številki. Če centrale do zdaj ni bilo, nihče ne bo opazil razlike >:D

lp, Aleš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL + analogni telefon

Oddelek: Pomoč in nasveti
202402 (2039) oversc0re
»

Analogni telefon na ISDN

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232172 (1736) madmitch
»

ISDN. 101 + FAX

Oddelek: Omrežja in internet
101298 (1198) nero
»

Analogen telefon preko ISDN-ja

Oddelek: Loža
51597 (1492) DMouse
»

iz ISDN v ANALOGNO linijo - kako NAJCENEJE ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71659 (1497) cekr

Več podobnih tem