» »

[win xp] noce bootat s cdja

[win xp] noce bootat s cdja

_sparrow_ ::

Pozdravljeni!
Odlocil sm se, da ponovno nalozim windowse, v biosih sem nastavil, da mi najprej boota s cdja, vendar mi ob ponovnem zagonu ponovno začne nalagat windowse (z diska). Spomnim se, da bi mi v dosu moralo napisat "boot from atapi cd-rom, press any key to continue", vendar mi tega ne napise. Imam sicer 2 NECova DVD-RWja NC 3540A, vendar mi samo eden bere cdje (z drugim je nekaj narobe...delajo samo DVDji). Seveda sem cd z winsi vstavil v pravega =) je pa res, da ko sem nazadnje nalagal winse nisem še imel tega modela (takrat sem imel navaden CD-RW, ki pa je ze pokojni).
Ce pozna kdo resitev ali kaksno drugo moznost kako bi zagnal sistem oz setup s cdja (da mi pride pol v tiste moznosti za nastavljanje in kreiranje particij itd) se mu ze vnaprej zahvaljujem za odgovor.

_sparrow_ ::

Problem sem resil s tisto foro 6 disket.
Z microsoftove strani si zdownloadate program, ki ga nato pozenete ter vstavljate diskete eno za drugo po navodilih. Nato restartate racunalnik, v biosih nastavite da najprej boota z diskete, vstavite prvo disketo noter (priporocljivo je, da diskete oznacite s stevilkami), ter sledite navodilom na ekranu. Istocasno naj bo v racunalniku tudi cd z windowsi, ker se setup XP-jev zacne z disketami, nadaljuje pa s cdjem.
Meni je winse normalno instaliralo brez zapletov, program, ki ga zdownloadate pa se seveda mora ujemati z izdajo XP-jev (ce imate cd z Windows XP Proffesional Service Pack 1 morate pobrati program za te windowse).

Še povezava do vsega skupaj-na strani so spodaj linki za downloadanje teh programov.
LP

LedStorm+++ ::

Ta je še boljši, XP-ISO-BUILDER V1.3.3.

Ti ni treba nobenih disket, ta program ti intergira sp2 in naredi bootcd. ;)
Pingvin :-)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

explorer.exe se ne odziva. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6713176 (12514) SomeoneLOVEU
»

Flashanje BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
274364 (4167) jackorsen88
»

Formatiranje prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
233824 (3322) Leks
»

[ Windows XP ] Cuden prompt pri zagonu

Oddelek: Operacijski sistemi
111279 (1155) Shark100
»

Problem pri inštalaciji Windowsov xp na novo!

Oddelek: Programska oprema
311881 (1595) Al-Ni

Več podobnih tem