» »

HP nx6125 in OS X

HP nx6125 in OS X

Racko ::

V kratkem načrtujem nakup prenosnika HP nx6125. Ker bi rad uporabljal OS X me zanima, če je kdo že poskušal na ta prenosnik naložiti verzijo 10.4.6 (JaS)? Zanimajo me vaše izkušnje tako z nameščanjem kot tudi z uporabo samega operacijskega sistema. Kateri kosi strojne opreme delajo in kateri ne? Se tiste kose hardvera, ki ne delajo, da dokupiti in priklopiti na kakšno drugo vodilo (USB,..)? Zraven prilagam tudi spisek strojne opreme, ki se nahaja v prenosniku:

Chipset ATI IXP chipset
Procesor AMD Turion 64 ML-30 (1.6-GHz, 1MB L2 cache)
RAM 1GB
Disk 60-GB 5400 rpm
Graficna kartica ATI Mobility Radeon X300
Zvok ATI IXP AC97
Mrežna kartica Broadcom Tigon3 (Broadcom BCM5788)
Brezžična mrežna Broadcom 4318

Witboy ::

Ce mas zeljo po neki stali uporabi OSXa raje nabavi kakega macbooka, majo boljso podporo za Winse kot pa tale HPjcek za OSX :D

Racko ::

Bi ga ze imel, ce bi imel dovolj denarja. Imam ga toliko, da lahko kupim ze omenjenega HPja in ne 280kSIT, kolikor stane najcenejsi Macbook.

degenerik ::

jst na tvojem mestu ne bi pretirano eksperimentiral, ker se zna zgoditi da ti pol komponent ne bo delal. v prvi vrsti obe mrežni, tudi podpora ati zna biti nikakva.
You see Larry? You see? This is what happens when you fuck a stranger in the ass!

Racko ::

Če OS X ne bo delal kot je treba in bo nepodprtega preveč hardvera, bom še vedno lahko uporabljal Linux. Pričakoval pa sem bolj konkretne odgovore, kot sem jih dobil do zdaj.

BluPhenix ::

OSX dela na AMD procesorjih? 8-O
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Racko ::

Kje si pa bil zadnje leto BluPhenix?

BluPhenix ::

Nekako sem mislil, da ima OSX popolno podporo le na intelih, pa še to določenih modelih. No, nekaj novega :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

BlueRunner ::

@racko:
Imam boljše vprašanje:

Ali Apple prodaja OS X v maloprodaji za računalnike, ki jih ne izdeluje sam?

Ko bo odgovor na to vprašanje pritrdilen, boš verjetno dobil več pomoči. Do takrat pa raje uporabi Google in si preberi kaj piše na prvem rezultatu in še na nekaj naslednjih. Dosti več pomoči verjetno ne boš dobil nikjer drugje, ker je takšno početje pač kršitev licence za OS X in ne služi ravno kakšnemu višjemu cilju.

Zgodovina sprememb…

TribesMan ::

OS X dela dobro na Intelovih CPUjih in predvsem na Intelovih chipsetih... Vse ostalo je cista loterija. Sploh ATIjevi chipseti, kakrsnega ima ta HP so precej nepodprti...

Ce hoces OS X si kupi tistega Acerja, ki so ga v BOFu prodajali za 140kSIT... je 100% OS X kompatibilen. Za razliko v ceni do tega HPja pa lahko kupis vec rama in 7200rpm disk... kar bo potem zelo zelo spodobna masina...

Drgac je tist Acer tudi zelo konkretno narejen, in precej lazji kot tale tvoj HP, pa se vecjo resolucijo ima... 1280*800... :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

jamiroq ::

pri acerjih znajo bit problemi z wifijem. pri večini modelov so problemi zaradi gumba za vklop/izklop wifija, ki pač potrebuje driver za delovanje (driverja seveda ni). če ima broadcomov čip za wifi zna bit še toliko slabše...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

TribesMan ::

Travelmate 2423 deluje popolnoma OK v OS Xu... tudi WiFi... vključno z tipko za vklop Wifija. Uporablja pa Atheroshov chipset...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

jamiroq ::

maš prav; bi moral napisat, da so problemi z acerji, ki majo broadcom wifi chipset :P.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OSX na x86 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11910481 (6022) bluefish
»

OS X Tiger x86 edition (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
648991 (5393) borchi
»

Apple Mac Os

Oddelek: Operacijski sistemi
241766 (1127) sash
»

MacWorld Expo 2006

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
494969 (3544) TribesMan
»

Apple se boji PC platforme (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
609031 (7645) borchi

Več podobnih tem