» »

Zalman CNPS 6000 AlCu

Zalman CNPS 6000 AlCu

radoslav ::

Ja, pred kratkim sem nabavil takšen hladilnik. Zaradi prostorske težave (v midi ohišju ventilator od hladilnika zaradi napajalnika ne more pokriti vseh reberc, ampak približno polovico), dosega CPU (AMD XP 1600+) temperaturo 60°C, ko ni obremenjen. Zanima pa me ali je razlog za to tudi v tem, da je ventilator obrnjen tako, da piha vstran od procesorja (odvaja toploto). Ali bi bilo morda bolje, če bi ga obrnil tako, da bi pihal na procesor? Hvala

StarY ::

Ventilator mora bit nujno obrnjen tako, da piha na hladilna rebra!

ChiefThunder ::

sej maš zraven manual, kjer ti vse piše... če bi rad mel boljše rezultate si omisli še kakšen dodaten ventilator.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

tha_man ::

radoslav, le obrni ventilator tako da bo pihal *na* procesor, pa poročaj kako se bo obneslo. Kako je pa kaj z glasnostjo tega Zalmana pri različnih hitrostih?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

_max_ ::

Omenjeni hladilnik je zasnovan tako, da piha stran od procesorja, vem, sliši se čudno, a če si ogledate zasnovo (predvsem razporeditev hladilnih reber), postane stvar že bolj logična. Sam sem 3 dni ponosni lasnik Übermaschine:

ABIT KR7A
ATHLON XP 1600
256 MB DDR, kmalu 512
ZALMAN 5001 AL
GF2Ti200
ARCTIC SILVER 2
MIDI Tower, 80mm ventilator na zadnji strani
Temperatura sobe 24' C

Hladilnik ima brezstopenjski regulator hitrosti, od cca. 2800 rpm do 5200rpm. Pri najnižjih obratih deluje na 48' C, pri najvišjih na 38'C -> oboje pri normalni uporabi/vse razen iger. (temperatura v ohišju 25'C)
Po končanem 3d Mark 2001 (6960 pik, vse frekvence tovarniške) je temperatura na najvišjih obratih 48'C, kakor tudi po 2urnem igranju RTCWolfenstein.
Glavna prednost Zalmana je relativno nizka glasnost, pri MAX obratih pa ta atribut nekako izgubi.

A lahko kdo konkretno odgovori na vprašanje: DO KATERE TEMPERATURE SE ATHLON1600XP DOBRO POČUTI ?

LP, Enigma
Lasciate ogni speranza voi chi domandate

tha_man ::

jj_enigma, si prepričan da model 6000 mora pihat stran od procesorja? Za 5001 vem, sm pri flower variantah sem pa skoraj prepričan da morajo pihat *na* hladilnik.

Kar se temperature proca tiče, drži ga pod 50 stopinjah pa bo ok. Sicer zdrži tud več, ampak mu večje temperature bolj zmanjšujejo življensko dobo.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Highlag ::

Pa kako lahko med komponente računalnika vpišeš kontaktno pasto? Mislim kaj maš gonilnike zanjo? :\

rc-car ::

Highlag: Pa kaj mas ti probleme mal?
Pasta je zelo pomemben element pri hlajenju sistema in si zasluzi omembo >:D

Btw: Imas ti driverje za ram? Zakaj pa pol ram stejes med komponente raunalnika? Pa za hladilnik, ventilator in ohisje tudi najbrz nimas driverja, a? Cudna je tvoja logika dolocevanja kaj je komponenta in kaj ne.. :\
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

_max_ ::

:\Se opravičujem, takoj sem odhitel na zalmanov site in pogledal zadevo, VENTILATOR PRI 6000 AL-CU MORA PIHATI NA VENTILATOR, NE STRAN OD NJEGA.

Gospa ki je pri Mlacomu dvignila telefon me je poskušala prepričat da je 6000 malenkost izboljšana serija 5001, pod tem vplivom sem sklepal da je 6000 po zgradbi identičen mojemu.

A ma kdo podobno konfiguracijo kot jaz ? Rad bi primerjal temperature :)

p.s.: Ma kdo gonilnike za 80x80 ventilator na ohišju ? :D
Lasciate ogni speranza voi chi domandate

radoslav ::

Najlepša hvala. Ko sem ga obrnil, se je temperatura spustila skoraj za 15 °C.

tha_man ::

radoslav, ali uporabljaš ventilator na polni hitrosti (~3000 rpm)? Kako je kaj z glasnostjo tega čudesa in ali imaš v ohišju še kakšne dodatne ventilatorje?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617218 (5627) solatko
»

a so ventilatorji dobro obrnjeni?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242437 (1941) 5er-->
»

tooo damn hot...65

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341687 (1038) SaS
»

ventilatorji, ventilatorji in ventilatorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211452 (1058) Area_51
»

Presneta temperatura, kako je to mogoče???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211211 (775) krucymucy

Več podobnih tem