» »

Kateri DVD HDD zapisovalnik/predvajalnik s podporo Divx?

Kateri DVD HDD zapisovalnik/predvajalnik s podporo Divx?

IgorGrozni ::

Kateri samostoječi DVD zapisovalnik/ predvajalnik je za kupiti, ki bi imel :

- predvajanje kar največ formatov
- z HDD - min 40 Gb ?
- podpora šumnikom v ponapisih
- možnost ustavitve/predvajanja po posameznih slikah, katerih mesto naj bi bilo prikazano na števcu ( čas ?) ?

cena: 60.000,00 -100.000,00 SIT


Ali potrebujejo takšni zap./pred. novejši TV ?


Hvala za pomoč pri izboru !

Lp.IgorGrozni

Stepni Volk ::

Nekaj podobnih tem najdeš tu: mini KAZALO oddelka Zvok in Slika.

Problem snemalnikov je, da bazirajo na drugih procesorjih, kot predvajalniki. Zato ni neuradne podpore, kot je npr. pri MTK procesorjih.

IgorGrozni ::

StepniVolk: Tole mini kazalo ima nekaj krožnih sklicev.... in jemlje veliko časa, brez da bi našel odgovor. Iskanje daje tko-tko.
Sprašujem za direkten nasvet, ker je ˝zahteva˝:D za nakup v tem tednu prišla, brez, da bi imel čas predpriprave. Direkten nasvet nekoga, ki je v zadnjem času kupoval kakšen tak stroj.

Če se ne motim, bo zahteva po možnosti ogleda frame by frame) namenjena pomoči pri oblikovanju. :\

Lp.IgorGr.

Nevihta ::

Pozdravljen!

Baje naj bi imel vse to LG 188(H), H ima HDMI, podpira tudi srt, sub in še ene podnapise, vendar ga še nisem imel možnost preizkusiti, dobiti se ga da v mediamrketu v ljubljani, stane ca 85.000.

Po nekaterih tujih revijah je bil kar dobro ocenjen, žal revij nimam, vendar sem zasledil samo ocene iz heim kino, kino digital in podobno. Moja dva druga dva modela sta bila Pioneer 540 ter Sony 720.

Ko boš nabavil mi prosim sporoči kateri model in kako si zadovoljen.

LP
Nevihta

mirkuma ::

Panasonicovi zadnji snemalci lepo podpirajo DivX/Xvid s sumniki, samo so podnapisi malo majhni. Problem ki ga je sodelavec opazil je da filmi ne smejo biti v mapah, sicer ga enota ne zazna...torej kot ta je disk prazen, oziroma ce gre za RW ponudi format...brez map pa zadeva spila....
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

javaman ::

Za 80 jurjev dobis 160GB HDD DVD snemalnik LG RH-7800, ki zelo dobro podpira Divx/Xvid s slovenskimi sumniki (slika naprave na strani http://www.mobisux.com/tabla/showflat.p....

Se boljsi model je RH-7900MH, ki ima 250GB diska in HDMI vmesnik, stane pa po mojem le 10 jurjev vec.

Clanek slabsega modela (RH-7500 z 80GB) je bil v Monitorju, ki ga lahko dobis na http://www.monitor.si/clanki.php?id=1412. Je pa ta model oblikovno drugacen, funkcionalno pa skoraj isti.

Ne razumem pa zadnjega vprasanja z nastavitvijo casa?

Priklopis ga lahko na katerikoli TV preko antenskega prikljucka, scarta, komponentnega vhoda, kompositnega vhoda, S-videa in tudi kamero lahko direktno gor priklopis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: javaman ()

IgorGrozni ::

LG RH-7800 bo. 80.000,00. ....7900, javaman, stane cca 50.000,00 SIT ( 123.000,00)več.
Za HDMI in 90 Gb malo pretiravajo.

Sicer je moj vtis, da je p/p pri LG dober.

Hvala vsem !

Lp.IgorGrozni

javaman ::

Pri Majdicu (ampak kupiti ga bos moral preko Interneta ali pa vsaj kontaktiraj preko emaila, ker v stacuni ga niso imel, pa sem potem kupil 7800 v Mediamarktu cez cesto):
LG RH 7900 silber (DVD-HDD Recorder)
DVD-Rekorder mt 250 GB Festplatte und 8-in-2 Speicherarteneinschub
HDMI-Anschluss DVD+R Double Layer mit bis zu 345 Std. Aufnahmezeit
nur € 332,99

tris ::

tega:
Thomsona
dobiš za cca 61000+PTT(www.pixmania.com)

pomoje je kar ugodno

Robert ::

Imam LG RH 7900 MH in sem zelo zadovoljen, predvaja vse formate brez problemov je enostaven kupil pa sem ga v MediaWorldu v Trstu, bere vse standardne foto memory kartice skratka zelo dober.

javaman ::

Za kaksno ceno? Ker na njihovi strani najdem samo modele RH177/188/199. Zadnji ima 250GB disk ampak je 500€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: javaman ()

Robert ::

Kupil sem ga 14.02.2006 in je stal 599 €, mislim pa da prihaja sedaj nov model LG RH 200 MH, ki pa je dobavljiv samo v Nemčiji in Avstriji (ima nekaj izboljšav bere 14 modelov foto kartic,...). Mislim pa da imajo LG RH 7900 MH na naslednjem naslovu:
http://www.mediamarket.si/akcija/akcija...
v Ljubljani
LP

javaman ::

Hmmm, RH-7500 (80GB) stane toliko kot sem sam dal za RH-7800 (160GB) oz. potem se bolj splaca kupiti za isti denar boljsi model v Big Bangu (sem ravnokar opazil). Torej ce je v Mediamarketu RH-7900MH 106 jurjev, potem mora biti drugje se cenejsi.

Robert ::

Ne, cene za ta model (RH 7900 MH) poznam zelo dobro in ne da bi delal reklame je tu (Mediamarket) najcenejši, saj kot mi je poznano, drugje tega modela nimajo, se pa da dobiti verjetno v tujini ceneje, če seveda ne prišteješ stroške dostave.

Pekl ::

Kateri DVD snemalnik s HDD se glede na razmerje kvaliteta/cena splača kupiti:

s 160 GB diska:
LG RH 188HS ali
SONY RDR-HX825S ali
PANASONIC DMR-EH55EG-S

z 250 GB diska:
LG RH 199HS oz. LG RH200H s HDMI ali
SONY RDR-HX925S ali
PANASONIC DMR-EH65EG-S

Pomembne lastnosti DVD snemalnika poleg osnovnih: HDMI povezava, Progressive Scan, DV-input.
Zanima me še glede snemanja v MPEG4 kvaliteti: verjetno jo podpira samo LG od zgoraj navedenih? Kakšna je uporabnost pri teh, ki podpirajo ta zapis?

Najlepša hvala za informacije.

LP, Pekl

TRIROG ::

ve kdo za kak dvd HDD snemalnik ki bi imel tudi dual tuner- v smislu da lahko en program snemaš, drugega pa med tem gledaš, oz Picture in Picture?

Stepni Volk ::

V MPEG4 v glavnem snemalniki ne snemajo. Le predvajajo.

LG RH-188 stane v Avstriji 250 EUR, pri nas 333 v BigBangu, nekolik cenejši je bil v mediamarker.si
Ima to veliko napako, da so gumbi na zgornji ploskvi. Kar ga dela večnega mača in mora biti vedno zgoraj, če si hočeš z njim kaj pomagati. To je tudi razlog, da ga še nisem kupil. Drugače je v nemških testih dobil dobre ocene. Najdeš jih na idealo.de

Bistveno vprašanje je: podpora slovenskim divx podnapisom. :)
neobjavljeno.blogspot.com

danix1 ::

LG rh 188 je prvi ki zna snemat v MPEG-4. Tako zna spraviti na svojih 160 GB do 400 ur posnetkov iz TV-ja. Kupljen pri nas ima slovenske podnapise (kako aktiviraš slo kodno tabelo CP1250 piše v navodilih). Kar se pa tiče gumbov zgoraj, pa res ni problem, saj za rokovanje vedno uporabljaš daljinca. Ali še kdo pritiska gumbe na samem DVD playerju? Malo pomisli....
Pa tudi podnapisi so dovolj veliki. Panasonic in Pioneer imata mikroskopsko majhne, Sony jih sploh nima, ta LG pa ima ravno prav velike in tudi črno obrobljene. Pa tudi edino LG omogoča prenos divx, mp3 in Jpeg-ov na Hard disk iz DVD-ja. Če iščeš vse v enem boš z Lg-jem super zadovoljen, če pa nabaviš Panasonica, Pioneerja ipd., pa boš moral za Divx kupiti dodaten player.
Sam osebno sem se igral že z vsemi omenjenimi playerji, vendar lahko glede na ceno najbolj priporočam LG-ja. Tudi zato ker ima fantastičen TV tuner, tako, da so tudi TV posnetki odlični.
Enako velja za višje modele RH199, RH 200. Če pa rabiš še HDMI, pa je sedaj na voljo RH 188HS, ki je krepko cenejši kot RH 200 - stane namreč manj kot 100.000 SIT. btw, RH200 je dobil EISA nagrado za najboljši evropski snemalnik (www.eisa-awards.org)
V glavnem, če ti divx podnapisi in MPEG4 ne pomenijo veliko in če bi rad bolj "brand" znamko, pa je skoraj vseeno ali vzameš Panasonic 65 ali Sony 925. Oba sta resnično vrhunska in enostavna za uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: danix1 ()

TRIROG ::

LG kombinirani snemalnik RH188HS odlikuje velik 160 GB trdi disk na katerega se lahko posname do 400 ur posnetkov, podpira veliko formatov podnapisov (*.smi, *.srt, *.sub, *.txt). Predvaja in snema tudi v formatu MPEG4.

LG kombinirani snemalnik RH188S odlikuje velik 160 GB trdi disk na katerega se lahko posname do 220 ur posnetkov, podpira veliko formatov podnapisov (*.smi, *.srt, *.sub, *.txt). Predvaja in snema tudi v formatu MPEG4.

2x enak disk, isti opis, razlika v času ... na LG jevi strani sploh ni nobenega opisa za RH188HS,

v čem je torej razlika?!

Je sicer zelo zanimiva stvarca ampak ce ni podatkov me ne zanima ...


BTW ... a rh199HS se razlikuje samo v disku ?

Stepni Volk ::

Preberi prejšnje sporočilo. H v imenu pomeni Hdmi.

danix1 - ob otroka, izljučno uporabljata gumbe na napravi, ne na daljincu. Sam in žena to narediva v večini primerov. Če sem že tam, ko vstavljam DVD, mi je brezveze še iskati daljinec.
Tako, da naprave z gumbi zgoraj - no go.
Čakam na naslednji model, ko se bodo zrajtali, da to ni to. Ali pa bom usekal en case moding :)
neobjavljeno.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

TRIROG ::

stepni ... sem podprbno preucil ... ampak 188HS lahko zapiše na 160GB DISK to 400h, za 188S pa je ta stevilka samo 220h ... ceprav pise da oba lahko snemata v MPEG4 format ... kaže da 188s tega ne zna ...
188hs za povrh ni niti na lgjevi strani

Calligula ::

Ima kdo oz je kdo preizkusil United DVD HDD recorder z 80 giga? Takega, ki ga imajo tudi v Mercatorju?

Kako se obnese? Je kje kak test?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DVDR/divx] snemalnik in Divx predvajalnik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36862298 (14788) Buffy
»

LG RH277H vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
83065 (1392) DJ Beat
»

DVD snemalniki s trdim diskom in DVB-C (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9522671 (9886) Yossarian
»

DVD snemalnik z HDD ter zadeva dolga 3 ure

Oddelek: Zvok in slika
81587 (1393) Robert
»

Lg hdd/dvd recorder rh 7900

Oddelek: Zvok in slika
61696 (1611) plamen

Več podobnih tem