» »

Absinthe

Absinthe

SaXsIm ::

Zanima me nekaj stvari o tej "zeleni vili".
1. Kje ga kupiti v Sloveniji? Cena
2. Kakšni so učinki?
3. Je to o halucinaciji res?
SaXsIm

Nejc Pintar ::

V Sloveniji se da dobiti, samo nisem prepričan da je ravno taprav.

SaXsIm ::

No, sej ni važno da je čist taprav. Za prvič probat... Je mogoče še bolš, da ni čist taprav. Kje si ga pa vidu, da prodajajo?
SaXsIm

Gwanaroth ::

Na Češkem ga dobiš v vsakem tadrugem marketu. Stane okoli 300 kron = 2.400 SIT (pol litra).

Učinki? Žge po grlu za popizdit. Gori v zamašku. O halucinacijah ne vem, jaz nisem. Drugače nič posebnega, rukne pa pošteno.
Lights often keep secret hypnosis..

gzibret ::

A ni absint neke vrste pelinkovec :\
Vse je za neki dobr!

Nejc Pintar ::

@SaXsIm: Videl sem ga v Tabbaco&Spirits v Kranju.
@gzibret: Se mi zdi da je, samo so še druge rožce noter.
@Gwanaroth: AFAIK se absinth ne pije, ampak se da na žlico sladkor, absinth, potem zakuriš in poješ.

Gwanaroth ::

Tudi pije se ga -- po zamaških!
Lights often keep secret hypnosis..

Tic ::

Absinth je narjen iz pelina in etanola. Pelin raste tudi pri nas.
persona civitas ;>

Vesoljc ::

pust pr mer ta strup, pa raje pij normalen pelinkovc (ki je v ostarijah ena cenejsih zganic)...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

smilyxx ::

Pil sem že dve vrsti absinta, rdečega in zelenega. Rdeč je bil 55%, zelen pa 75%. Baje obstaja še modra verzija ki ima čez 80%.
Pri nas se dobi en fejk, ki tut ni tolk močen. Ja dobi se v Tobaccosu in pomoje tudi v Bazaarju. Sicer pa nej bi se ga res pil po žličkah in s sladkorjem, da karamelizira. Mi smo ga pil iz flaše, u krog pa pol litrske flaše hitr zmanjka. Mene je takrt ful ruknu, samo haluciniral pa nism. Mogoče bi blo treba s sladkorjem.
Absint pa sem videl na češkem, slovaškem in v Estoniji. Pravega absinta pa sploh ne delajo več že dobrih 100 let ker te zasvoji kot droga.
Save water.
drink beer.

b ::

Absinthe Supreme

Poznam firmo, ki to dela, ce koga zanima lahko povprasam, ce prodajajo direktno fizicnim osebam oz. kje se da dobit.

Mercier ::

Sem se sodelavca spomnil, ki pravi, da denar pa alkohol ni za budale. :)

Sladkor ni obvezen, obvezna je voda, drugače se zgolj "skuriš". Je bolj za uživat, kot se ga nažret ko žvad.

steev ::

Prava doza THC-ja pa bos mel halucinacije. Sam to se zelo redko zgodi.
:|

C_maniak ::

s sladkorjem ga samo razredčiš, če prav vem, ker se cukr veže na alko in ga raztaplja. haluciniral pa ne boš ne po absinthu (no ja, po tapravem maybe) ne po thc-ju. potem raje poseži po tripu. :D

Blaz Berlec ::

Wikipedia saves :))

Absint na Wikipediji

Na "kratko" pa takole. Skoraj ves absint, na katerem piše "Absinth" je češka žgana pijača, ki s pravim absintom (ki se napiše Absinthe) nima veliko skupnega. Češka pijača je derivat vodke z dodanim ekstraktom pelina, original pa je destilat pelina, janeža in še nekaterih drugih zadev.

Pravi Absinthe se je pil zmešan z vodo (3 do 5 delov vode na 1 žganja, nihče ne pije 80% alkohola, razen turistov na češkem), ki se je vlila v kozarec skozi posebno žlico (če je nimaš, pa vilico), na kateri je kocka sladkorja - cel ritualček. Pijača je postala motna (belkasta) kot Ouzo / Metaxa - tudi okus je precej podoben. Prepovedali so ga na začetku 20. stoletja, ker je folk res pretiraval z njim (baje je bil ful piten), vsebuje pa tudi snov thujone, ki naj bi bila rahlo psihoaktivna. Ampak kakšnih posebnih učinkov nima, razen morda tega, da se ti pri nažganosti možgani malce kasneje odklopijo (torej lahko še kakšen kozarček več nagneš, preden greš v horizontalo). Prepoved so pred leti dvignili, ampak pravi Absinthe je drag in precej redek. Ampak edino ta zadeva ima kaj veze z bohemskimi uživalci 19. stoletja, ki so pijačo popularizirali.

Absinth, češka pijača, je precej bolj grenak, tudi če ga redčiš, ker je skoraj samo alkohol in pelinov ekstrakt. Pri redčenju ne postane bel, tudi pripravlja se ga drugače. V čajno žličko daš kocko, jo malce potopiš v kozarec absinta, da se napoji, jo prižgeš in počakaš, da malce karamelizira (čisto malo), nato potopiš v kozarec, da se vsa pijača vname. Nato doliješ enak del vode in plamen ugasne (nekateri pustijo, da plamen neha goreti, ampak to preveč segreje kozarec in pijačo). Na Češkem pravega absinta niso delali, kljub napisom na zdajšnjih pijačah, ki jih prodajajo. Vse skupaj je en marketinški trik in produkt 90. let.

Sam sem ga dvakrat naročil v Pragi, vsakič sem ga dobil v štamprlu čistega in brez ognjene ceremonije. Drugič sem zanjo že vedel, ampak je kelner rekel, da je preveč dela s pomivanjem kozarčkov in žličk, ker se folku karamela gor nalima, ker pustijo predolgo goreti sladkor. Čisti ima okus po lobotomiji z rahlim pridihom električne kosilnice, kasneje opaziš, da je podobno pelinkovcu. Kakšen pa je pripravljen z ognjem in zmešan, pa ne vem. Bom poročal čez dva tedna po žurki, iz Vizovic (Masters of Rock!) sem prinesel eno flašo češkega absinta (78% alkota) in si bomo pripravili pravega. Ipam, da ne bomo bajte zažgal!

Zgodovina sprememb…

kekz ::

Klinc. To je uporabno samo za šipe pomivat. >:D

robbe ::

Mi smo ga u španiji dobil u usaki trgovini. Za ceno ne vem je pa blo okol 5k. Mam pa še eno flaško 85% Absintha (črni) doma za spomin ;)

Good Guy ::

kaj ni to tisto k uporabljajo zdravniki če kdo požre kašn strup al pa kj podobnga da se hitr skozla?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

[SpydeR] ::

Se mi zdi da ga majo v Leclercu. Cena pa je okol 8k. A je pravi ali češki pa ne vem..

Bob Rock ::

ja, ce se ga kdo prevec napije, mu dajo pol absint...
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

klemen22 ::

Čak ne razumem vas.
Hočete halucinirati in obenem ste taki pusiji da si kaj drugega kot z alkoholom pač to ne upate doseči? Kako gre to skupaj?
Dvomim in to zelo da bo od absintha kakšna halucinacija. Sej to ni LSD in podobno. Bolje da pokadite kakšno "res močno domačico" in morda boste imeli srečo in videli zelenega škrata kako leta okoli vaše glave8-)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Sandoval ::

Mi smo ga kupili z orkestrom v Franciji, ko smo bili na ogledu destilerije,
Sicer nismo karamelizirali sladkorja(ker ga nismol imeli pri roki).
Smo samo mešali z vodo(kupili smo del set: absinthe+žlička+kozarec(zelo debelo steklo)).
Nisem haluciniral, sem pa bil oijan(že od celega dneva in povrh še tega).
Kr3nU_X JAZZ-WA Sandoval

strictom ::

No vidim da je vedno več povpraševanja. Halucinacije se da dosežt z abisnthom z 1dcl na eks (pravim za sebe, k mam 80 kil pa dokaj visoko toleranco - šlo je za ta zeleno varjanto 70%).

Je pa res da za pretiravat pa ni. Kolega je malo pretiravo, naslednji dan smo mu povedali da je enih par stvari razbil in smo mogli vsi it na policijo. Sam se ni nič spomnil.

Če se vam pa gre za halucinacije pa opitost... pa priporočam boca viskija pa ducat norih gobic boš pa cel dan se pogovarjal z smrkci pa padil Asterixa pa Obelixa po gozdu :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

SaXsIm ::

Ne sej to ni za to da bi se ga neki preveč nažiral. Zanima me pač, ker se že menmo s frendi odkar smo gledal Eurotrip :D da bi ga probal. Zaradi eurotripa sem tudi vprašal za halucinacije. Halucinirat ne nameravam. No in vglavnem, sedaj sem se odločil da bi za rd poskusili (tako za foro). Če ve kdo za kakšno konkretno ceno, morda celo na spletni trgovini (dream on), naj napiše tu. Drugače pa sem spraševal po Absinthe, ne po Absinth (u bistvu nisem vedel da je razlika).
SaXsIm

Good Guy ::

@stric tom, če bi ga ruknu 1 deci bi kozlov k vidra...

to se ne pije kot voda..razn če je kšn res ful švoh

kok % alko je to?(če se sploh šteje kot alko, al je že kemiklija :D)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Blazzz ::

" pa priporočam boca viskija pa ducat norih gobic boš pa cel dan se pogovarjal z smrkci pa padil Asterixa pa Obelixa po gozdu :)"

Mocno odsvetujem kakrsno koli mesanje drog.
rovtar: vecinoma 70% alkohola

Drugace smo ceski absinth pili nekajkrat, v precejsnjih kolicinah, pa ni bilo nobenih halucinacij. Kot je ze nekdo rekel ga v sedanjih casih destilirajo tako da odstranijo vecino(vse?) halucinogene snovi.
Blaz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazzz ()

billgates ::

Glej eurotrip pa ti bo vse jasno(the green fairy:D )

Nejc Pintar ::

Vem da se dobijo "kiti" da narediš svoj absinthe doma. Pravega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Absint v AT

Oddelek: Loža
345054 (4485) ;-)
»

Žgane pijače (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810313 (6738) gendale
»

Žuranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013730 (12272) šernk
»

Katera je vaša najljubša pijača? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13315056 (12004) Kaličopko
»

Ali kdo pozna kaksno trgovino z zelisci?

Oddelek: Loža
64095 (3910) Nejc Pintar

Več podobnih tem