» »

vodno hlajenje

vodno hlajenje

picapica ::

zanima me kulk bi me stalo vodno hlajenje (nakup vodne črpalke radiator ventilator vodni blok itd) ne pretirano drago ampak tko osnovno.kaj morš met kej večje ohišje za vodno hlajenje???????????

iMark ::

Za 50k bi se že dalo kej sestavt. Ne ni potrebno večje ohišje.Jst mislem da sm daw 70-80k za vodno. Jst mam tko zloženo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

Good Guy ::

zanima me kulk bi me stalo vodno hlajenje (nakup vodne črpalke radiator ventilator vodni blok itd) ne pretirano drago ampak tko osnovno.


več daš več imaš(v smislu bolje)


kaj morš met kej večje ohišje za vodno hlajenje???????????


ne jst mam mid-tower pa mam vse v ohišju, je pa seveda bolše met večje ohišje
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

glinik ::

Kakšno osnovno vodno se da že narediti za kakšnih 20-25k sit. Tolko je vsaj mene stalo.

Če bi sedaj kupoval bi nabavil manjšo pumpo Hydor L20, L30 je malo glasna oz. brni.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

homesucker ::

jaz sem si sam naredil vodno hlajenje vse bloke komplet iz bakra, vodno hlajenje za 6 diskov, GPU, chipset vse skupaj me je stalo cca. 30k z pumpo, za ohišje ti pa priporočam čim večje da imaš veliko prostora za razpored
Lan party DFI ultra d, AMD Athlon64 Venice 3200+ @ 10 x 250,
OCZ EL DDR PC-4000 2x1024 Platinum XTC Edition, ATI Radeon Club3d x1800xl
2 x Barracuda 160 SATA (RAID 0),1 x Barracuda 320 SATA II

Zgodovina sprememb…

Milky^ ::

LP! nisem hotu nove teme odperat...zanima me kako je najbolš povezat(v kakšnem zaporedju) črpalko, vodniblok za cpu,gpu, rezerovarček in hladilnik?Črpalka je pa od hydor L30!

pranko ::

Najboljš je povezat v takem zaporadju črpalka->hladilnik->cpu->gpu->rezerovar->črpalka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pranko ()

iskra ::

Kako je pa z vzporedno vezavo vseh členov? No, saj vem, da bi bilo zelo zepleteno kar se povezave cevi tiče, ampak upor bi bil pa manjši, če se ne motim :\
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

tiborrr ::

Ena sama pumpa ne bi vzdrzala dveh ali treh vzporedno vezanih blokov, bolje vezati enega za drugim. Drugace pa sam mislim, da je rezervoarcek oz. T-clen najbolje postaviti preden voda vstopi v pumpo, torej med crpalko in radiatorjem.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

DominusSLO ::

Jaz mam tako: Pumpa->CPU->NB->radiator1->GPU->radiator2->rezervoar
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

asus ::

jst sm razmišljal da bi tud vodno si naredu,pa dal not antifreeze pa cevke zdj pozim vn na okensko polico speljal tk da bi bla tekočina full hladnejša al pa sm rezervar.kaj mislte a bi blo cool,aja paimam en filter od akvarija k ma 300l pretoka na uro pa bi kr to pumpo uporabil,seveda če je to zadost pretoka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

Milky^ ::

Jah odvisno kaj misliš hladit.Če boš hladil cpu,gpu,NB je občutno premalo 300l:)!

asus ::

sm cpu bi hladil k ostalo ječist cool NB ne gre čez 31 stopinj grafa pa navita 7600gt(630\820) v idle 36 v full load pa ne več kot 46

dfi ::

LP! zanima me kakšna je najboljša vezava cevi, če imaš samo črpalko,cpu blok, hladilnik, rezerovar.
Črpalka je L30!

LP!

iMark ::

Naj bi blo tko: Rezervoar > črpalka > CPU > radiator > pol pa nazaj v rezervoar. (jst mam tko)

pranko ::

Isto kukr sem prej napisu sam brez gpu bloka, torej črpalka->hladilnik->cpu->rezerovar->črpalka.

iMark ::

klik:\ Mogoče je res bolje da pride voda iz rezervoarja takoj v blok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

asus ::

jst si bom sam naredu eno home made vodno hlajenje za cca 19k sit in sicer kupil bom naslednje:
za posodo bi pa kar en 15l akvarij k ga imam uporabil,namest pumpe pa bi dal filter od akvarija k ga tud imam in sicer tega(500l pretok na uro)
,pa bi cev speljal v radiator pa iz radiatorja na cpu blok iz tega pa nazaj v akvarij in je krog narjen.kaj mislte a bi blo cool to

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Milky^ ::

Ko mal prebiram teme ( o tem kako je treba povezati cevi) opažam , da folk uporablja predvsem tile dve vezavi:
---> črpalka->hladilnik->cpu->rezerovar->črpalka.
ali
--->črpalka->blok-->hladilnik-->rezerovar-->črpalka.

Ali je kdo slučajno stestiral obe varianti, ali pa če mi vsaj zna kdo za ziher povedat katera je boljša.

LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Milky^ ()

asus ::

jst mislm da je bolš črpalka-blok-hladilnik zt k voda gre iz bloka v posodo in se že tam ohladi pol pa čez pumpo pa čez hladilnik in jo ta še bolj ohladi tk da v blok pride najbolj mrzla voda je pa noro če maš namesto posode en akvarij 15l pa v skrinji vrečke leda pa jih dodajaš na vsake 8-10ur eno vrečko cca 1l leda pa maš res mrzu proc.akvarij pa oblečeš iz alu folijo pa 2cm stiroporja da cim bolj drži temp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

asus ::

no kaj mislte o tem mojem home made hlajenju:\

tiborrr ::

Kako home made vodno hlajenje? To, kar delas, je kupovanje aftermarket komponent za vodno hlajenje, lol :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Type-R ::

ce hočes home made vodno si moras vse sam naret ne pa da kopujes stvari tako ti je tiborrr povedo!

asus ::

ok se opravičujem kupu bom sm radiator pa blok

sirotka ::

Kak se pa kj zalman wb2 obnese? Predvsem me zanima napram big typhoonu? Blok že mam, sam da ne bom stran dnarja metal...me zanima če ma kdo kake izkušnje s tem? Proc je pa opty 144.

homesucker ::

s imam povezano cpu-->gpu-->hdd-->hladilnik-->črpalka,... AMD 3200+ venice navit na 4000mhz fsb iz 200mhz na 250 imam temperaturo max. 30 stopinj z pasivnem hladilniku brez enega ventilatorja :))

LP
Lan party DFI ultra d, AMD Athlon64 Venice 3200+ @ 10 x 250,
OCZ EL DDR PC-4000 2x1024 Platinum XTC Edition, ATI Radeon Club3d x1800xl
2 x Barracuda 160 SATA (RAID 0),1 x Barracuda 320 SATA II

IVo ::

4000MHz...Venice...3200+? LAŽEŠ al pa si se zatipkal...

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

stock ::

@Spajky skoda da je slo. bogu za ritjo. jst bi meu to!

homesucker ::

Evo da ne boste rekli da nabijam :D

Lan party DFI ultra d, AMD Athlon64 Venice 3200+ @ 10 x 250,
OCZ EL DDR PC-4000 2x1024 Platinum XTC Edition, ATI Radeon Club3d x1800xl
2 x Barracuda 160 SATA (RAID 0),1 x Barracuda 320 SATA II

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

sirotka ::

K se ti zafrkavaš mau:D Ti si navil 3200+ na skor 4000+, sam tu je 2.5giga, nvem če se tle menmo o PR ratingih:D

homesucker ::

dodal sem sliko samo zaradi tega kar je napisal IVO:

4000MHz...Venice...3200+? LAŽEŠ al pa si se zatipkal
Lan party DFI ultra d, AMD Athlon64 Venice 3200+ @ 10 x 250,
OCZ EL DDR PC-4000 2x1024 Platinum XTC Edition, ATI Radeon Club3d x1800xl
2 x Barracuda 160 SATA (RAID 0),1 x Barracuda 320 SATA II

pranko ::

Pol si se zatipku.Napisat bi mogu 4000+ ne pa 4000MHz.

XS!D3 ::

Ja ker to nikakor ni 4000MHz, je pa PR rating 3980+kar je skoraj 4000+, razlika je pa ogromna med 4GHz in 4000+.

IVo ::

My point exactly!:)

homesucker ::

se opravičujem sm se užgav :8)
Lan party DFI ultra d, AMD Athlon64 Venice 3200+ @ 10 x 250,
OCZ EL DDR PC-4000 2x1024 Platinum XTC Edition, ATI Radeon Club3d x1800xl
2 x Barracuda 160 SATA (RAID 0),1 x Barracuda 320 SATA II

dfi ::

Moj 3000+ BP laufa na 2900Mhz :) ! LP!

asus ::

dj kako sliko gor prlimi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Par vprašanj glede vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61949 (1770) worteleven
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353034 (2445) MasterMiG
»

Pomoč glede gradnje sistema pasivnega vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
162676 (2414) Saladin
»

Vodni komplet - Kit kerega se v SLO splača kupit

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181404 (984) T0RN4D0
»

hrup ... vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152137 (1806) morphling1

Več podobnih tem