» »

MSI K9N Ultra (AM2)

MSI K9N Ultra (AM2)

BendeR ::

Lastim si matično ploščo iz naslova in me zanima nekaj stvari. Na nekaterih forumih sem zasledil, da imajo uporabniki težave s to ploščo v kombinaciji s procesorji X2. Bojda se ob peki dvdjev, prenosu velikih datotek preko LAN povezave ipd računalnik sam ugasne. Ker plošče še nisem vgradil (nimam še vseh komponent) me je strah, da bi se to lahko dogajalo tudi pri meni.

Danes sem klical na emisijo, kjer sem nabavil tole plato in so mi zatrdili, da je bil oz je problem povezan s serijo procesorjev, ki izvirajo iz amerike (torej, če je moj iz malezije ni bojazni ..kao). Zatrdil je tudi, da teh primerov v sloveniji in z njimi povezanih težav NI. Zdaj pa vprašanje za vas. Ima kdo omenjeno ploščo in x2 procesor ter ima težave z vgašanjem PCja. :'(
  • spremenil: BendeR ()

delfinus ::

BendeR ::

Tam sem ravno zanj zvedel. :D

Mene zanima, če so trditve serviserja iz emisije pravilne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

BendeR ::

Noben?

Typo: procesorji so bili namenjeni za ameriški trg. :8)

OChack ::

kokr vem na vseh procesorjih piše assebmled in Malesiya, čeprov so narjeni v nemčiji al pa ZDA, ker pač sedež fabrke tam in se potem orginaln naslov daje (davki in te zadeve) isto ma intel nekje v eni riževi republiki tajski.
to če ti plaat ne bo delala...ja najbol je da probaš sicer je pa v garanciji, a X2 si tud nabavu v emisiji? enostavno pač jo neseš nazaj in uzameš kj drucga če bi te zajebaval, ker procesorji na prenos podatkov nebi smel met upliva, ponavad je problem v chipsetih (se spomnm VIA je mela isti problem se je komp sesu al pa obesu).
Int€l inside, IDIOT Outside

BendeR ::

Zadeva je taka, da še nimam vseh komponent za preiskus. Računalnik kupujem po delih. Prejšen mesec sem kupil ohišje, plato, procesor. Ta mesec pa pridejo na vrsto ram, disk, grafična.

Tole s procesorji sem pol tudi sam ugotovil.

Problem pri plošči je premajhna vrednost enega od kondenzatorjev. Se pa sesuvanje ne pojavi pri vseh uporabnikih. Prenekateri veselo dela z njo - čudn je tale naš svet. Pri emisiji so mi svetovali, da počakam na vse komponente, zadevo sestavim in potestiram. Če bi prišlo do izklapljanja ( v kar ne verjamejo) naj ploščo reklamiram. Oni potem zadevo preverijo in ustrezno ukrepajo - dobim novo (tukaj bi jih seveda moral spomnit, da mi plošča iz iste serije bora malo pomaga in da naj mi zrihtajo "popravljeno" verzijo).:))

krho ::

uf, mene pa sedaj kar malce skrbi... Ker sem imel v planu kupit ravno to plato.
Asus je brez LPT, Gigabyte ima pa samo 550 in 590 chipseta.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

OChack ::

točno tko nared.........
ja predvidevam da nove plate skor nebi smele met teh problemov, razn če kj iz zaloge še dobiš
Int€l inside, IDIOT Outside

BendeR ::

krho: ti povem kak bo čez dva tedna. :D

Tudi jaz sem primerjal zadevo z drugimi proizvajalci in khm, MSIjeva ima še največ za razumno ceno.

ASUS M2N-E na drugi strani pa ima probleme s prepoznavanjem pomnilnika in bedno foro, da ne moreš rama laufat na 800MHz (torej je ddr2 800 nesmiseln za to ploščo). :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup tihe mrcine (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
819118 (6300) Sylar007
»

Problem z osnovno ploščo MSI K9N Platinum

Oddelek: Strojna oprema
81161 (1055) BendeR
»

Katero plato AM2 priporocate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
523937 (2734) asus
»

Smrad, crknjena plošča sedaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
221615 (1155) planetparty
»

Plata za athlon64

Oddelek: Kaj kupiti
361586 (1151) Zheegec

Več podobnih tem