» »

Do koliko napetosti in preverjanje stabilnosti?!?!

Do koliko napetosti in preverjanje stabilnosti?!?!

BladE_ ::

Vem, da ni varno ce spreminjas napestost samo me useno zanima do kolk it?

Mam Bartona 2600+ (stock 1,9GHz(166x11,5)), ki pa je trenutno navit na 2540MHz(221x11,5) napetost na njemu pa je 2,025V! Moznost mam do 2,2V, ampak me zanima do kolk ste sli vi?

No zdej me pa zanima se kako na hitro (programsko) obremenit procesor in s tem prevert ce je stabilen? Se pravi,da rabm nekaksen hitr obremenilni test za racunalnik! Predolg traja ce morm za vsak MHz zaganjat 3DMark al pa ksn spil!

LP!
Akcija - Reakcija

Klemzz ::

everest ma system stability pa probi, cpu nabije na 100% pa pust ene par min...

BladE_ ::

Kako pa je z voltažo? Do kolk it? Sm gledu pr superPI lestvivi ampak ni bartonov razen enga ampak un je mobile tko, da mi ne pomaga prevec!

Kok dvignt voltažo pr mojmu 2600+? Moznost mam do 2,2V!
Akcija - Reakcija

Klemzz ::

nebi ti znau povedat :( jst ne upam it čez 2.0V

pinx ::

Jaz na tvojem mestu ne bi poskušal tako visokih napetosti, na zračnem hlajenju še manj.
Za 24/7 je max do 1.75V, čez 2V samo za benche.

GrimReaper ::

2V je res preveč, men se je že na 1.8V nenormalno grel, tud čez 60° s stock kulerjem.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

BladE_ ::

Ammm mam vodno! Temperatura pa je 45 stipinj ko je navit deugac pa pod 35 stopinj!
Akcija - Reakcija

Klemzz ::

jst mam na 2.4GHz voltaža je 1.85V mam zračno hlajenje pa je proc max 47*C

pranko ::

Če maš vodno lahko brez problema furaš na 2V 24/7.
Važn da je tepmeratura proca pod 60 stopinj.

SepoX ::

V podpisu - 1. ima 1,825V v biosu, 2. ima 1,75 oboje na zraku.

Drugače je pa tko, eni ne marajo visoke voltaže in lahko višaš v nedogled pa ne bo šel dlje, drugi pa jo sprejmejo. Ampak nad 2V jst tud z vodnim ne bi šel.

sirotka ::

BLA BLA BLA:) Dolga leta naufalo na 2.2, včas 2.25, uglavnem vedno več kot 2v, nobenga problema, če ti le uspe nadzorovat temperaturo. Je pa tud res, da verjetno kj več ne boš dosegel, ker je že to zeloo lep rezultat.

BladE_ ::

Jah do 2600MHz sm probavu na 2,1V sam vec si pa ne upam! Ubistvu si upam samo me zanima ce se procesor lahko skuri zaradi prevelike napetosti? Zarad temperature mi ni treba skrbet,k er mam itaq vodno!
Akcija - Reakcija

Tilen ::

Jaz mam zdaj menda na 1.925.

Je pa res da kaj vec ne bos dosegel ce gres cez 2.0V. Samo povecas moznosti, da grejo mosfeti ali kaj podobnega ce niso dobro hlajeni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

tiborrr ::

1.95V - 2V res maksimalno, drugace ti tudi ob dobrem vodnem hlajenju mosfeti trpijo.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

sirotka ::

Sj se da tud za mosfete poskrbet, ob najhujšem, jih lahko menjaš...
Samo dosegu si kr lepo frekvenco in tud za tistih 50Mhz se ti ne splača, sploh če uporablaš kišto 24/7.

BladE_ ::

Evo to je blo use kar je komp zmogu:


Ni ne vem kej je pa dost ce gledam, da je procesor na nek nacin str k zemla :D!

Napetost je bla samo 2,175V, ker nad to napetostjo se zbota v winse ampak se po parih sekundah resetera. Sam mislm, da bi slo lahko se vec ce bi meu boljsi napajalnik, ker se je slisal piskanje in to je ponavad slab napajalnik (LC 350W ;(()!

Aja pa kako je z ramom a je bol za navijat ce mas 2 palcke? Jst mam trenutno samo eno bom pa probu dobit dve nove ce se kej pozna pr navijanju!

LP
Akcija - Reakcija

tiborrr ::

Jao, ne igraj se z voltazami nad 2V, ker bos samo kondenzatorje in fete skuril. Nad 2V je uporabno le za hlajenje z phase changeom, suhim ledom, LN2, itd...

Pri navijanju se ne pozna nic, kvecjemu slabse se zadeva navija z dvema palckama (je pac mem kontroler bolj obremenjen) - pozna pa se na hitrosti (dual chanel).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

sirotka ::

Ja no...najapalc mogoče kj vpliva. z 2 palčkama se najbi malo slabše navijalo, samo pridobiš ene 5% na račun DC. Jst sm prlezu do neki nad 40 z mojim, samo sem mel bolše rame.

BladE_ ::

No ja sj zdej sm dosegu kar sm hotu! Naslednji sistem bo mal bolsi in upam da bom prlezu do nekje 15sek v super PI :D :D
Akcija - Reakcija

Volta ::

Heh...Kr dobri rezultati za Bartona. Jaz sem mel enga 3200+ 512cashe-ja, pred 2 letoma in je bil kr soliden. Laufal mi je na 2350Mhz, ker takrat čeprav na dobri plati, enostavno ni šel višje ( default je bil 2100 al 2200 Mhz ). Jaz pri svojem sedanjem prescottu ne grem prek 1.4V, ker mi že na 1.35 deluje super in se ga da fajn navit. Tebi pa sploh ne priporočam tako visokih voltaž, nekako me čudi, kako ti nad 2V živi proc. Jaz na tistem bartonu sploh nisem zviševal voltaže menda, pa mi je proc crkno že brez tega ( slab model verjetno ).

LP:D

tiborrr ::

Moj Barton mobile 2400+ je sel 2704MHz pri 2.05V pri sobni temperaturi okoli 5°C in temperaturi vode okoli 15°C, superpi je bil okoli 38 sekund, ce se ne motim :D. Drugace pa je bil za 24/7 1.95V 2500MHz.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

BladE_ ::

Jah sj se opaz tut, da mam mal slabsi proc za navijanje, ker za 2300MHz rab skor 1,9V 8-O Sam dobr stisnu sm iz njega kokr je slo.
Akcija - Reakcija

sirotka ::

moj bartončk je šu na 2,3 z default voltažko, sam za 2.5 je rabu pa že kr voltmod-plata sm +10%, tko da je blu treba drkat se


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342909 (15693) peter_ki
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946095 (4294) Veron
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61132129 (15734) K0K0
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1549637 (6258) MEDENA
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231916 (18743) OwcA

Več podobnih tem