» »

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL napaka

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL napaka

1309976 ::

TECH INFO:

***STOP:0x0000000A (0x8BFCEF33,0XOOOOOOO2,0x00000000,0X8083B4E3)

Računalnik se mi je resetiral, verjetno zaradi grafičnega driverja, ter se nato ob vsakem zagonu znova resetiral. Vsakič je bilo več napak v win Xp in zdaj po formatiranju, mi ob poskusu nove naložitve winxp javi napako in se resetira ali pa mi noče skopirati vse filov na disk med začetno inštalacijo (napiše problem s cdjem -gotovo ne gre za to)

pa parkrat m ije napisalo IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL


Računalnik se ne da niti na vovo naštimati več (po formatiranju). kaj bi bilo krivo? Sem poskušal tako da sem priklopil le en disk (60 GB maxtor) in eno DVD komponento, pa je isto...

LP

p.s.
CPU je na normalnih temperaturah (48-52C)

R33D3M33R ::

Kaj če bi pa najprej izbrisal particije, jih naredil na novo in potem formatiral. Morda bi poskusil narediti tudi kak low-level format. Na proizvajalčevi strani je zagotovo kak utility.
Aja, še to, če tvoje naprave niso IDE (recimo imaš SATA disk) potem moraš najprej naložiti gonilnik zanj, preden lahko sploh kaj namestiš.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

WarpedGone ::

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL


Tole zelo močno kaže na okvarjen RAM.
Zbogom in hvala za vse ribe

1309976 ::

Tole z zbrisanjem particije sem poiskusil, ne pomaga nič, low level formata še sicer nisem (misliš da bi šlo za kak trdoživ virus?)

Comp se mi je restarital, prvič ko se je, zaradi video driverjev... ampak mi ni jasno zakaj mi zdaj noče winsov na novo naložiti...nisem imel recovery cdja tak da je preostal le format, ki pa ni prinesel nič saj ne morem niti na novo naložiti, sistem se sam resetira, ker prepreči napako, do katere bi sicer lahko prišlo na hardwaru..vsaj tak mi napiše...

bom še poskusil z drugo grafo, rami in diskom in poskušal na tak način izločiti krivca (na microsoftovi strani so mi napisali pod pomoč, da bi bila lahko kriva logitechova miška, z aprvi restart, za vse naprej pa ?!?)

Torej če je že kdo imel podobne probleme, bom za vsako pametno besedo res hvaležen...

lep dan

p.s.
gre za IDE diske, jumperji so na vseh IDE napravah pravilno nastavljeni...sej pravim vse lepo dela potem pa BUM...in BSOD...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

sparklyslo ::

Pa saj ti je WarpedOne napisal in takšne so tudi moje izkušnje,
ko sem imel okvarjen ram, je ratal blue sceen in IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Tilen ::

Taksno napako javi tudi prevec OC-jan ram ali ram s prevec privitimi latencami.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

1309976 ::

Ram zgleda ni...sem sicer tako že sam študiral, da bi me v primeru okvare ramov na to opozorila plata - MSi -(z lučkami..so pa vse zelene, torej uradno kao vse štima).

...ne vem, misliš da bi ram sploh lahko vplival na to da se nekatere stvari - datoteke ne dajo skopirati na disk (pri začetku ko winXP kopira datoteke na disk, takoj po formatu)?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

Tilen ::

Klik

Drugace pa "Most common" je CPU overheating, RAM.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

OZZY ::

naredi memtest pa boš vidu, če kako napako vrže ven..če ja ..pol veš..

na tiste diagnostične led pa se ne preveč zanašat...
Go with the flow.

delfinus ::

Navijas kaj? Odvij. Naredi memtest86 cez. Ce ni ram poskusi z drugim diskom, preveri IDE kabel, kako je s kolicino prahu na hladilniku in ventilatorjih? Preveri, ce vetrnica ne udarja slucajno ob kak kabel. Drug PSU. Kondenzatorji na maticni vsi okej?

1309976 ::

Izločil sem grafično in disk. zagnal mem test in mi javlja napake na vseh ramih (na nekaterih ogromno napak, več sto in vse so velike nad 10000 b, kar kot sem bral v pomoči ne pomeni nujno defekten ram). Kakšna je verjetnost , da so mi vsi rami odpovedali isti trenutek? Sem puskusil vstaviti manjše SDRAMe, pa jih niti ne zazna (64, 128). Torej je mogoče plošča fuč ?

Zamenjal napajalnik, očistil procesor in vse hladilnike, tako znižal temp. za skoraj 10 stopinj, pa še vedno isto...predvsem me moti to, da ne zazna več manjših ramov in da naj bi bili vsi trije moduli pokvarjeni (vsatvljene sem imel 3X 256 pc 133 SDRAMe).

Torej menjava plošče...

Naslednja napaka oz. ena izmed ki jo je javil je napisala tole:
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
The problem seems to be caused by the folowing file: setupdd.sys , če sem prav spremljal je ravno v tem fileu ves čas problem...;((

p.s.
Še tech info (za napake, ki so se pojavile):
*** STOP: 0X0000007f (0X0000000D, 0X00000000, 0X00000000, 0X00000000)
*** STOP: 0X00000050 (0X9FE37B3D, 0X00000001, 0XF99D2251, 0X00000000)

***setupdd.sys - Adress F99D2251 base at F9997000, DateStamp41107c8f

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

WarpedGone ::

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA


Tale gre z roko v roki z uno ta prvo. Tvoj problem so skorumpirani podatki/ukazi, ki letijo u proc. Vzrok za korupcijo pa je lahko kjerkoli vmes, ponavad je ram, ne pa vedno. Edina šansa da res pogruntaš je da testiraš komponento za komponento v sistemu ki sigurno dela.
Zbogom in hvala za vse ribe

1309976 ::

Torej ostanejo le tri možnosti: CPU, RAM ali MBO?

wechta ::

Men je isti error metalo (prvi). Problem je bil v tem, da sem imel, da se en disk ni zaganju/se je ustavljal. Imel sem pa sata2 diske. Moj problem je bil s štromom - preveč je nihal. POtem sem pa samo kabel zamenjal za diske, prej so bli ta novi za sta2, potem sem dal pa stari in dela ok. Naslednja nalozba verjetno ups.
POglej napetosti, če so vse ql. lahka pa probaš kje sposodit kak ups...l

jupi80 ::

Men je javljal enake napake. IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL in tud PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Sm zamenjal disk in IDE kable, stestiral RAM je bil OK, procesor je bil tud OK, drug napajalnik,druga grafična vse nej bi bilo vredu, BIOS upgradal. Sem predvideval da je bila matična in rekel tipu, da je verjetn matična.

Pol je pa dal to on enmu drugmu tipu in je 'popravil'. Rekel je da je bil zanič CD-rom in je pol kao vse kul delal. ;( - jz temu glih ne verjamem

Sm stestiral marsikaj ampak CD-rom pa nisem menjal, ker je deloval preden sem rač. formatiral. ko so bli windowsi gor, sem presnel programcke in tud zamenjal ene tri cd-je in so vsi normalno delal. Napako je pa javljal tudi ko ni bilo cd-ja not, pa še jz sm v štartu prklopu rač. samo z osnovnim HW - brez mrežne, modema in tud brez CD-roma in se je napaka isto ponovila.:\

Ta rač. ni več v uporabi (je novga kupil) in jz ga tud nism vidu da bi pol delal. Jz še zmer mislm da je MB in ali ma kdo pametno razlago?

R33D3M33R ::

Na tvojem mesti bi še pregledal disk s scandiskom za slabe sektorje. Ravno danes sem imel 1 bad cluster na disku in se mi je windows veselo sesul in javljal napako IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

jupi80 ::

Jz sm disk zamenjal na tem računalniku in na to matično dal disk, ki deluje (ga uporabljam).

1309976 ::

Izključil vse razen cpu in mbo...

krneki0001 ::

Na enem izmed računalnikov, ki jih servisiram po firmah se je tole meni zgodilo danes. Vse preverim, vse zamenjam(ram, grafično, mrežno, diske), pa še vedno isto. Potem pa pogledam na procesor in je imel eno žico od ventilatorja zataknjeno v ventilator in se ni vrtel. Po odstranitvi te žice, je računalnik delal normalno naprej. Brez kakršnekoli napake. Očitno pregrevanje procesorja.

Računalnik je pa v mini atx ohišju in se že tako ne hladi dovolj.

wechta ::

kakor vidim od vseh postov ta napaka pomeni v bistvu karkoli.

urosp ::

Jaz bi se na tvojem mestu osredotočil na RAM-e. Praviš, da ti je MEMTEST tudi pokazal napake. Te napake niso nujno pokvarjen RAM. Ponavadi pomaga, da RAMU znižaš frekvenco (če imaš zdaj na 200MHZ, poskusi za test spustit na 166). Lahko pa zvišaš voltažo, do neke mere.
ALi imaš vklopljen tudi dual channel? Če ja, preveri da imaš RAM-e prav vstavljene na plati.
To bi bilo z moje strani.

1309976 ::

gre za sd ram pc 133, ni bil navijan, vse je default kot je bilo na začetku, torej nisem spreminjal kakšnih nastavitev pred je zabrejkalo.
Sem pa naložil nov directX in začelo je javljati napake za grafiko nato pa zabrejkalo in zatem niti win xp ne morem več naložiti ker javlja napake oziroma včasih se začnejo win xp že nalagati pa potem lahko že proti koncu setupa zmrzne in javi napako...

jezi me ker se mi je podobno začelo pojavljati na čist novem prenosniku (tole z driverji mislim)

lep dan vsem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BSOD ob zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
111989 (1779) SLO_Matej
»

Adobe Flash povzroča BSOD !!???

Oddelek: Programska oprema
5942 (867) noraguta
»

win 7 bsod - okvara matične ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121734 (1563) vander
»

Sesuvanje winsov ali blue screen n-tič

Oddelek: Pomoč in nasveti
182252 (2041) fictionel
»

sesuvanje xpjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
141905 (1712) JP

Več podobnih tem