» »

Montaža ventov...

Montaža ventov...

ReNeGeJd ::

Imam to ohišje http://www.e-misija.si/artikli.php?sifr... in me zanima kam naj montiram dva venta...en bo vlekel zrak noter in en ven.

Venta sta pa SUNON 90mm...

In kako naj vežem venta da bosta delala na manjši napetosti od 12V?



LP
Matjaž

sid911 ::

Iz tiste slike na e-misiji ne vidim če ima možnost namestitve ventilatorja od spredaj. Najboljša varianta bi bila namreč od spredaj piha vent v ohišje, na zadnji strani pa iz ohišja. Visi se pa da imaš reče na stranici, od katerih ena vodi do procesorja ( mislim da bi moral imet tudi plastični kanal za zrak druga pa je od spodaj. lahko poskusiš namestit ventilator na tiste spodnje reže, drugega pa na zadnjo stran ohišja če imaš to možnost, mislim pa da bo 9 cm vent malo prevelik.

Maš slučajno kake svoje slike ohišja ali možnost da ga slikaš?
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

ReNeGeJd ::

Ohišje ima možnost namestitve tudi od spredaj spodaj za 2×8cm ali 1×12cm vente...
Slikca za zadaj je tuki: http://www.moj-album.com/uredi/renegejd...
Mislim da bi šel zadaj tudi 9cm vent z malo modifikacij...ali je boljše da kupim še enega 8cm in namestim dva 8cm? Enega 8cm namreč že imam...

Sepravi zadaj en 9cm in spredaj spodaj en 8cm, ali zadaj in spredaj 8cm?



LP
Matjaž

ReNeGeJd ::

Tuki je še ena boljša slikca:





LP

sid911 ::

Potem namesti enega od spredaj in enega od zadaj. Lahko eventuelno enega ob strani, zna prav prit za hlajenje grafične ( vsaj meni je). kakšen napajalnik pa imaš?
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

;-) ::

a ni tole ohišje malo tumasto da grejo same 8ke not? oz. sami mali venti*? To zna bit glasno če niso venti dobri.Drgač pa ne izbiraj med takimi ohišji.

EDIT: aja sej gre spredaj 12cm.

Daj kje je le možno 12 cm not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

ReNeGeJd ::

Am, napajalnik je Modecom 300W...
Verjetno bom montiral kar zadaj na vrh in spredaj spodaj...

1. Naj montiram vent na notranjo stran ohišja ali zunanjo?
2. Kako lahko priklopim vente na napajalnik, preko kakšnih kontaktov? Na ventih sta samo po dve žički brez nobenih konektorjev:\
3. Kako vežem vente da bojo delali na manj kot 12V, ker se bojim da bojo tako preglasni?



LP

roba87 ::

kosmo že pri ventih... Jas mam na ohišje zmontiranih 5 ventilatorjev. Na vsaki strani ohisja po dva in enega na zadnjem delu ( 2 če prištejemo še napajalnik) in vsi so usmerjeni da odvajajo toploto iz ohišja.Se pravi da nimam nobenega ventilatorja ki bi dovajal zrak v ohišje. Zato vas sprašujem če je to pametno? sicer so na sprednjem delu računalnika in na levi stranici reže ( beri: luknjice) ki naj bi služile da skoznje pride zrak v ohišje. če ve kateri kako naj razporedim ventilatorje pravilno mi naj prosim pove. Hvala.

Klemzz ::

če mene uprašaš je bolš da tiste lukne za vente k so bol pr tleh da not v kišto pihajo, tiste k so pa viši od tal pa nej vn furajo topu luft...mrzu luft se pr tleh zadržuje topu se pa uzdiguje...tle ma tut veze kko maš lukne na ohišju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemzz ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617218 (5627) solatko
»

čiščenje računalnika (prah, itd)

Oddelek: Pomoč in nasveti
3311125 (5645) ...:TOMI:...
»

i7 920 D0 temperature (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
523571 (2595) ekseR
»

ANTEC P180/182SE/190 vs. Thermaltake Xaser III (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
547179 (5502) ABX
»

Modifikacija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261878 (1480) kuglvinkl

Več podobnih tem