» »

Nenedna izguba podatkovn na eni particiji

Nenedna izguba podatkovn na eni particiji

CountZero ::

Problem je naslednji. Že v drugo so se mi prodatki na eni izmed dveh logičnih particijah spremenili v kr ene datoteke in mape (!:/&)((TR%) takih oznak. Seveda nič nisem mogel pognat. Seveda sem zmeraj potem pognal scandisk (chkdsk) na tisti particiji, kar nekaj časa je delal neko stvar-javljav bad links in lost chains at cluster....
Potem mi je vse te čudne fajle spremenu v neke druge da sem jih lahko vsaj zbrisal. Na koncu sem vedno dobil enako količino prostora na particiji kot pred težavo. Moj disk je maxtor 32049H2, poganjam win XP.
To se zgodi v trenutku, ne javi nobene napake. Opazim le tako, da se ikone tistih programom katerih bližnjice mam na namizju spremenijo. Potem grem pogledat na to particijo in znorim. Je pa čudno nekaj drugega. Disk sem kupil velikosti 20GB, sedaj mi ga kaže nekja manj kot 28GB. Pod winsi 2000 mi ga je kazalo malo manj kot 20GB. Kaj naj preverim da se mi v prihodnje ne bo to več dogajalo, je lahko problem OS-a, diska?

CountZero ::

Jah pozabu sm povedat da je datotečni sistem na vseh treh particijah fat32.

CountZero ::

A ste res brez idej?;((

TESKAn ::

- dob si kak programčič od maxtorja za diske preverjat. mogoče bo kaj najdlo.
- dobi si Nortona. Zdej če lahko, si dob verzijo 2000 pa iz oken 98 preglej, kr tista verzija dost bolje preveri disk.
- naret temelit test, da ti pogleda za badsectorje.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Mravlek ::

Ena moznost je da je tvoj rac OC in ti zaradi previsoke IDE frekvence rasipalo particijo in če je, si si sam kriv kajti maš bolj za k**** plato in disk do 20G ali pa malce vec.....če pa maš ok masino pa oprosti tudi sam nebi vedel zakaj potem to
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

CountZero ::

Mašina ni OC.

ToniT ::

Preveri disk in kabel. Lahko, da kje imaš slab stik na IDE kablu ali pa je disk zanič.

Kaj pa virusi?

SLOWWWeb.net ::

Jaz bi ga poslal na servis, potem ko bi celotno mašino preveril z protivirusnim programom [sophosom] >:D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

120GB Maxtor ali WD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503486 (2661) mamut
»

Imate 5 min. časa, da sesujete Win Xp

Oddelek: Operacijski sistemi
343634 (1754) SkIDiver
»

Nov disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
181659 (1335) ali3n
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19311042 (6670) ChiefThunder
»

Particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
191465 (1269) Wolverine

Več podobnih tem