» »

Kateri ram vzet?

Kateri ram vzet?

BendeR ::

Prosil bi za konkretno razlago kakšna je razlika med 533MHz in 667MHz DDR 2 ramomv v praksi. Torej, če človek ne navija. Želim nabavit 2GB pomnilnika in zgornja meja je 45k. Dual kit torej takoj odpade. Gledal sem 533MHz patriota ( 21k) in 6667MHz ceon (20k). Naj povdarim, da nisem zahteven uporabnik (še zdaj mi super dela nek noname pc133 ram v mojem sistemu .. sam bog ve keri seljak ga je spacal skupaj) >:D .

L.P.

BendeR ::

Noben? :'(

KandazaR ::

667 so hitrejši rami. 533Mhz rami so v večini testov še počasnejši od ddr1 ramov. Tako da je obvezno da kupiš vsaj 667MHz (bolje bi bilo 800MHz)rame. Če pa ni denarja pa vzemi samo 1GB rama.

itak37 ::

Prvo moras povedat kateri CPU nameravas imet. Pri AMD-jih mislim da frekvenca ni tako pomembna (ce ne navijas), bolj so pomembne nizke latence, vendar govorimo o max. 5%. Ce ne benchmarkas, tega ne bos opazil.
Inteli so bolj obcutljivi na frekvenco RAM-a, vendar se pri Core2 Duo to manj pozna. Pravkar je bil na xbitlabs en clanek o izbiri RAM-a za Core2 duo.
Na kratko, ce ne navijas in te benchmarki ne zanimajo se ti ne splaca kupovati High Performance RAM-ov. Sploh pa za 45K nimas veliko izbire.

BendeR ::

Procesor že imam doma in je athlon 64 x2 3800+. Benchmarkal ne bom (me nekam ne mika, da bi bil "glavni na vasi").

BendeR ::

Hm, praktično čez noč mi je v naročje priletelo dodatnih 5k. Torej zdaj lahko kupim pomnilnik za 50k (mogoče kaka 2k prek). Zato sem ponovno začel iskat in našel kar pestro izbiro. :D

DDR2 TG PC5300 667Mhz 2GB KIT
DDR2 GeIL PC5300 667Mhz 2GB KIT

Potem pa še imam na izbiro Patriota tudi 667Mhz, le da bi bilo potrebno kupit dva posebej (torej ne v dual kitu). Prideta pa me okrog 50k.

Nasvete prosim. :))

Edit: Malo sem karakteristike pogledal. Edino Ceon ima CL4 in je 667Mhz. Vsi ostali so CL5 (s tem da so skoraj 10k dražji). Kaj torej izbrat. Firmo ali noname in na papirju boljše karakteristike? >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

igor0203 ::

Am...a si X2 3800+ kupil na AM2 podnožju ali s939? Ker se rado zgodi, da mal pomešaš tipe ramov za platforme.

BendeR ::

Em, saj nisem n00b. Samo zdaj en čas nisem spremljal HW scene (od kar več ne pišem novic za SC) in zgodlo se je kar se je moralo. Odprl sem temo in zastavo vprašanje. ;)

Procesor je na socket AM2.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri ram naj vzamem??

Oddelek: Kaj kupiti
473764 (1923) svetetko
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628406 (15141) smarty
»

Komp do 150k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1376934 (5798) asus
»

Prosim za komentarje.

Oddelek: Kaj kupiti
111083 (953) BendeR
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
211600 (1291) mitjaje

Več podobnih tem