» »

GPS naprava

GPS naprava

pirlo ::

Imam laptop (nima bt) in se zanimam za nakup GPS naprave. Sedaj pa bi vas vprašal, če se mi bolj splača kupit GPS sprejemnik ali kakšen PDA z integriranim GPS-om?

Tero ::

Jaz bom samo iz lastnih izkušenj rekel da gps + laptop je zelo nepraktična stvar. Predvidevam da rabiš GPS za navigacijo:D Zdaj če hodiš peš torej držiš (še sam nevem kak) laptop v rokah in gledaš kje moraš it. Če se voziš z avtomobilom maš recimo laptop na sprednjem sedežu in s tem 100krat pogledaš stran z ceste(jaz sem imel skoraj nesrečo zaradi tega:\ )
Drugač pa če imaš kakšen PDA ki ima blutooth, lahko najceneje prideš skozi da kupiš en bt GPS sprejemnik.
Seveda pa imaš namenske (ponavadi Garminove) GPS sprejemnike ki so pa "malo" dražji.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Tero ::

Pozabil pa sem še povedat da laptop + gps (če že imaš laptop) je najcenejša varijatna. Ker vse kaj rabiš je še nekaj takega primeren software in to je to.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

pirlo ::

A se splača dat kakšnih 200 eur za rabljeni PDA z bt (primer ebay) ali mi je bolje dokupit gps miško? Je velika razlika med vožnjo, če imaš laptop ali pda? Kako je s softverom (te glasovno obvešča o bližajočih ovinkih itd.)?

hvala

Tero ::

Glede PDA naj pove nekdo drug..
Glede laptopa:Sam še nisem odkril dobrega programa ki bi imel zajeto vso Slovenijo - vse ulice;(. Dober mislim s tem da bi ti zvočno govoril kje se gre, napisal najbližje restavracije in podobno...
Sam drugač uporabljam ker karto telfonskega imenika. Sicer daleč da bi to bil dober program, ampak ima edini(vsaj jaz drugega nisem našel)ki ima vse slovenske ulice noter.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Brainstorm ::

Tero, pa imaš ti ta sprejemnik, za katerega si zgoraj podal link?

Še bolj interesanten se mi zdi tale z modrim zobom http://www.globepoint.si/izdelek.php?pr...

Kaj pa tale produkt Garmin ima mogoče kdo tega?

Zdej bi pa res prosu koga če ma katerga od teh modelov ali kaj podobnega doma, da iz prve roke mal poroča kok se zadeve obnesejo v praksi, kaka je njihova natančnost, predvsem ali gre zaupati tem sprejemnikom iz globepoint trgovine, ker niso ravno od Garmina, saj res katere firme so sploh.

Zgodovina sprememb…

Tero ::

Brainstorm: Imel sem sposojenega od prijatla tega bt77. Zadeva je res sicer noname, ampak deluje čisto vredu. Zelo dobro dejstvo je tudi da ima popolnoma enako baterijo kot nekateri GSM-i od Nokie. Baterija drugače drži zelo dolgo, ima pa tudi priključek za vžigalnik v avtu. Jaz imam sicer ASUS gps-bt100. Oba sta tudi ker natančna(sicer včasih pride do precejšni napak tudi za 10m, vendar sem to že opazil tudi pri garminovih modelih)Tako kot tale bt77 in moj asus delata tudi na PDA-jih ,kot tudi na nekaterih boljših mobilnih telefonih z Symbian OS

Kaj se tiče hardwara mislim da ni neke praktične razlike med teli gps-i za 20ksit in Garminovi modeli za 70ksit. Razlika je seveda da pri garminovih plačaš tudi (sicer zelo dober) priložen software, tukaj pa dobiš samo hardware.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Brainstorm ::

Tale zgleda tudi zanimiv Gps Garmin 10

Podpira še bolj precizen WAAS system, samo mislim , da tega itak ne lovimo v Evropi.

Tero ::

Vprašanje koliko ima tole slovenijo pokrito...
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

krneki0001 ::

Će že imaš notesnika si dokupi samo še GPS miško in daj na mašino programa tom-tom in ozy explorer. Če rabiš karte sveta in slovenije vse dobiš tukaj imajo pa za ene od teh kart že lepo narejene *.map datoteke(slovenija je cela pokrita) in lepo dela v avtu.

pirlo ::

TomTom obstaja za laptop? OziExplorer ti omogoča vodenje po ulicah v mestu? Obstaja kakšen program, ki to omogoča?
Je potrben kakšen specialen GPS sprejemnik ali je dovolj nekaj najcenejšega?
hvala

krneki0001 ::

Lahko je tut najcenejši - jst imam usb gps od garmina za 40.000 sit, pa je res noro dobra zadeva, danes se pa dobijo kopije tega že za 16.000 sit.

snajper_SLO ::

Tero Jaz pa mam eno vprašanje glede TIS-a maš original ali ne ? Ker meni pri originalu prekinja povezavo z BT77. Mislim program mi pokaže lokacijo nato pa čez par sekund napiše da je čas potekel za COM vrata, kaj naj tu naredim?

Hvala!
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

pirlo ::

A obstaja softver za laptop, ki te govorno vodi po cesti (kot na namenskih napravah)?

Kawl6 ::

Autoroute 2006,ViaMichelin....

Keyser Soze ::

Vseeno pazi kakšen reciever kupiš.

Ni vseeno kakšen čip ima v sebi. Tako da bodi pozoren pri nakupih in ne išči najcenejšega.

Sam sem preizkusil NOkiin LD-3W pa moram rečt, da me ni razočaral.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navigacija na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
174504 (3993) cesy
»

Kaj je dobro vedeti pred nakupom GPS naprave? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5412154 (8844) AtaStrumf
»

dlančnik za navigacijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
122399 (2293) gregaster
»

Pocket pc gps programi

Oddelek: Programska oprema
222321 (2040) Jago
»

GPS navigacija

Oddelek: Kaj kupiti
427287 (5796) Fl[A]sH

Več podobnih tem