» »

dreamweaver

dreamweaver

tim podlogar ::

Za izdelavo spletne strani uporabljam dreamweaver. Zmeraj ko hočem dodati gumb iz flasha mi napiše to: ... is a site-relative link. Please use either an absolute or document-relative link.
Prosim odgovorite in mi pomagajte
Hvala, tim

IceIceBaby ::

Kakšno pa je vprašanje ?

tim podlogar ::

Spredaj piše le ime datoke.

Zgodovina sprememb…

tim podlogar ::

Nisem te razumel
Zanima me kako oz. kje nastavim da bodo gumbi delovali

Tody ::

na prvem ekranu ki se ti pojavi klikni Dreamwaver sites, sledi čarovniku in vse datoteke potem tudi dajaj in spravljaj v folder ki si ga določil

tim podlogar ::

Če grem tja morm naredit novo spletno stran. Včasih mi je to delovalo sedaj pa ne več. Ali obstaja kakšna druga možnost?

tim podlogar ::

Jaz pa spletno stran že imam

tim podlogar ::

Dej prosim rešite me teh muk z gumbi. Kaj naj naredim da bodo znova delovali.

J4CK ::

Pozdravljeni!
Sem bolj nov v znanju z dreamweaverju, in imam eno uprašanje.
Izdelal sem meni.html kjer imam notri samo meni(gumbe), potem sem v glavni html vstavil z iframe ta meni.html, in sedaj nevem kako bi nastavil, da ko klikneš določen gumb, da se vsebina pokaže na isti strani, npr. pod menijem, oz. da se prikaže, v tistem kvadratu tabele, kjer jaz hočem.Poskušal se z target:blank,parent... in nič od tega mi ni pomagalo, oz ni tako kot sem hotel..

HVALA lp

mte ::

Kot rečeno, vse datoteke dajaj v isto mapo (ali podmape, nikakor pa ne na različne konce po disku). Potem pa je zelo važno, da kot link vpišeš relativne poti in linke. Noben link in nobena pot do recimo flasha ne sme vsebovati nekaj ala "c:\...".

Pa ne uporabljaj flasha za gumbe. Flash je za prezentacije, ne delčke strani.

mte ::

J4CK: več variant.
a) namesto iframe uporabiš frame. SLABO!!!
b) vse strani naj imajo enako glavo. Malo boljše, a še vedno je problem če želiš kaj popravit in imaš ogromno število strani.
c) uporabi server-side jezik. DOBRO, ampak s tvojim znanjem verjetno ne bo šlo.

Za oba velja - znanje izdelave spletnih strani NI ENAKO znanju uporabe dreamweaverja. Nič ti ne pomaga, če veš v katerem menuju nekje nastaviš, če se ti ne sanja kaj program zgenerira. Tako se vedno zgodi, da ljudje ne poznajo niti osnov. Kako naj takim kdo pomaga, če znajo samo slediti navodilom tipa "klikni tam, vnesi notri to pa to, potem klikni tam, ....".

J4CK ::

mte
Jaz te razumem, ampak probi še ti mene razumet.. namreč nekje moraš začeti ane, saj iz zraka nič ne pade...
Zato pač oprosti, če kaj "smešnega" vprašam... oz. bi prosil če mi poveš kak drug način, kako to izvedit..

hvala lp

mte ::

J4CK: Jaz te popolnoma razumem. Nisem rekel da bi moral že vnaprej vse znat, ampak sem govoril za naprej...kot nasvet kako nadaljevati...prej ko štartaš s html kodo, tem bolje. Enkrat boš že moral, če se misliš ubadat s tem :)
Sicer pa sem ti odgovoril - glej b) odgovor.

J4CK ::

mte ali bi mi zaupal msn, če ga imaš, da bi te lahko kaj vprašal... če si pripravljen pomagat...

hvala lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: J4CK ()

mte ::

J4CK: msnja nimam, če je kaj takega kar ne bi šlo na forum mi lahko pošlješ zasebno sporočilo da se zmenimo, če pa bi lahko s svojim vprašanjem (in odgovorom) še komu koristil, pa raje daj na forum.
lp

Tody ::

J4CK: Nažalost boš moral marsikako grenko urico preživet v družbi računalnika. Ker (govorim iz lastnih izkušenj) če ti vse drugi povejo preko msn, irca in pdobno se ne naučiš nič. Če rabiš zadevo met narejeno za šolo in se z tem ne misliš več ukvarjat OK. Drugače pa je v tem oddelku veliko materjala za prebrat in preizkusti. Lepo počasi pa z užitkom, preberi odebeljene teme in začni ustvarjati.

J4CK ::

Tody, ja za šolo delam, samo se tudi učim.. Nekaj bi vas uprašal..
Kako nardiš da, v tebeli, ki je večja postaviš npr. sliko kakor želiš, men jo zmerom vrže na sredino...Želel bi da bi jo postavil čisto navrhu tabele..
hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: J4CK ()

J4CK ::

Vprašal bi še, kako narediš da imaš ozadje v več tabelih isto...
Da eno sliko za bg za trem tabelim

Tody ::

Klikov po DW nevem natančno ampak če si boš malce pogledalt tole ti bo dost hitr jasno.... Pa počas pa z užitkom


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
277265764 (2073) Netrunner
»

Šumniki v php-ju

Oddelek: Izdelava spletišč
214664 (3167) JoSmo
»

Postavitev računalniškega omrežja

Oddelek: Šola
211879 (1475) r5r
»

Programi za izdelovanje spletnih strani

Oddelek: Izdelava spletišč
4712601 (11794) Ziga Dolhar
»

Kako izdelati spletno stran na osnovi tabele?

Oddelek: Izdelava spletišč
141951 (1689) Jackass

Več podobnih tem