» »

Intel Pentium 4 NorthWood (2.2GHz)

Intel Pentium 4 NorthWood (2.2GHz)

royt ::

Kaj mislite, ali se bo Intel spet vrnil na prvo mesto s tem procesorjem, ki mu kaže zelo dobro pri večini testov. Se ga bo po vašem mnenju splačalo kupiti...

lp
royt

Cako ::

kupiti se ga nau splačal nikol, sam poglej kok p4 2,0 al pa še ker prejšn drži ceno. Kar se tiče testov, moje mnenje je da rulz, prehiti xp2000+ šala, intel is back, pa sploh kar se tiče navijanja....

luni ::

Prehiti XP 2000+? In v katerem testu konkretno si to videl?

Drugace pa so meni osebno Northwoodi precej bolj vsec kot Willametti. 0.13 mikronski, kar pomeni boljse obete za navijanje, imajo pa tudi 512KB predpomnilnika. Na zalost pa so se vedno svinjsko dragi (tud $200 drazji od XPjev), pa se vedno ne prehitevajo AMDjev. XP 2000+ naprimer mirno poseka 2.2GHz Northwooda skoraj povsod.
Artificial Intelligentia

OldSkul ::

No Luni povej kakšno stran kjer si videl da XP 2000+ poseka P4 2,2 ghz?!

[t502] ::

P4 2.6 (OC'd) komaj prehiti AMD Athlon 2000+ (1.67 Ghz real clock) pa je 1 Ghz razlike v hitrost!

Ko bo ven prisel AMD Ahlon v 0.13 mikronski tehnologiji = Intel will fall again! muahahahahaa!

Intel se vraca? Yeah right :P

[t502]

tha_man ::

Situacija med Northwoodi in XP-ji je podobna kot med Duroni in novimi Celeroni (Tualatin). Vsak je car v določenih testih. A Duron je cenejši kot Celeron, XP je pa še mnogo bolj cenejši kot Northwood, tako da ni dileme kaj kupit 8-)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

royt ::

lp

Popravek. Pentium 4 northwood in Athlon XP 2000+ sta povsem izenačena, prav tako je s ceno. No... Pentium je dražji za 4 dolarje. Res velika razlika.

lp
royt

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: royt ()

tha_man ::

Razlike je pravzaprav 25 dolarjev (4 dolarje je v primerjavi z Willamette). Ampak to sploh ni bistveno. Lahko si kupiš XP1900, ki je 100 dolarjev cenejši od P4 2.0, s tem da skoraj ni razlike v hitrosti med njim in 2000+. Med P4 1.9 in 2.0A pa je razlika v hitrosti. In to velika.

(c) 1982 Sinclair Research Ltd

OldSkul ::

T502 malo verjetno da je res kar si ti napisal!

[t502] ::

Ce sem gledal test! Kaj mislis, da bom kr iz pameti pisal al kaj? :P

[t502]

BendeR ::

Heh že logiga ti pove da si je intel naredo sramoto z p4 nasploh.Tudi če je p4 2.2GHz "enako" hiter kot xp 2000+,moreš ti gledat da ga xp v resnici goni "komaj" na
1.67 Ghz!

tedybear ::

DENIS:
ODLIČEN IN PRAVIČEN ODGOVOR!
KABEL RULA!!!

tha_man ::

Frekvenc P4 in Athlonov nikakor ne moreš primerjat, ker uporabljata drugačen pristop k stvari. Athlon ima visok IPC, P4 pa le-tega nadomešča z višjo frekvenco. Pri procesorju je pomembna samo ena stvar: razmerje cena/performance! In *to* je plus v prid Athlonu, ne pa to da je veliko hitrejši kot istofrekvenčni P4. Zaradi mene lahko zdej Intel nardi P5, ki bo moral delovati na 5 GHz da bo po hitrosti enak Athlonu 2000+. Če bo procesor cenejši od slednjega in se zaradi velike frekvence ne bo pregreval, takoj zamenjam mojega XP1600+.


Ampak to se ne bo zgodilo, zato bom kar obržal Athlončka :D

(c) 1982 Sinclair Research Ltd

singular ::

samo a ni blo neki o tem da majo p4 en "trick" in da je u resnic p42200mhz le 1100 mehahercen? in ce je ta 1100 mhz proc inzenacen z 1670mhz athlonom pol ma intel kr dost bols proce, to z frekvencami so nardil za marketing, pomoje bi delal tud brez tega.. sam pac je p4 drazji od athlona..

Double_J ::

Ti si mi en trik, hah:))

[t502] ::

lol

Mislim, da si malo zamesal AMD-jev Ahlon XP PR rating.

[t502]

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

singular ::

mislm, dela ze na tok pa tok mhz.. samo ce bi mel p3 k dela na isti frekvecni kot p4, bi bil p3 v nekaterih programih (ki niso posebej pisani za p4) hitrejši kot p4..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: singular ()

JLP ::

Ma ja to bi bil u vsh programih hitrej k pa PiV in to kr fajn. Sam problem je da bi se grel k hudič.
Live long and prosper!

royt ::

Ej, vi ko se mal bolj na tekočem s procesorji; a ma Intel kakšne nove načrte s temi P4 procesorji. Misl, če se mi splača že v naprej kupit vodno hlajenje (po možnosti od Boinga, ki je res zlo, dobro --> poglejte si test v mojem mikru...),, da ne bo čez 5 mesecev pršu kak drug "model" P4 ven, in smo potem z blokom v ku***?

lp
royt

kuglvinkl ::

Intlu se naravnost je*e za support za nazaj. Npr., za P4 obstaja dve podnožji... Nope dude, za to ni garancije. Pri AMD-ju je scena bolj sigurna. Ampak večno pri istih podnožjih tudi ne morejo vztrajati.

Sicer pa, če npr. kupiš XP1600+ in Boeingov blok, menda ne boš zamenjal prej kot v enem letu proca? + Pozabljaš na razvoj chipsetov.
Your focus determines your reallity

Black Adder ::

Nisem siguren, ampak zdi se mi, da sem nekje na netu prebral, da Intel dela tudi 1,6 gHz Northwoode (0.13 mikronske), ki imajo nekakšno termično omejitev na 45 W.

Kdor ve kaj več o tem, naj napiše.
BlackAdder stroke again!

Loki ::

sami AMD fanatiki....

a ne morete razumet, da se Intela in AMD-ja sploh vec ne more primerjat po frekvenci delovanja (ki tudi ni bila NIKOLI korekten faktor za dolocevanje hitrosti procesorjev, poglejte samo UltraSPARCE denimo), vazno je, koliko procesor naredi in ne pri koliksni frekvenci dela.

AMD ima ze toliko navito jedro, da zdaj z Palominom samo odlagajo neizogibno - nekoc bodo morali narediti isto kot Intel - povecati cevovod z sedanjih 10 delov na x delov (verjetno 15 ali 20, lahko tudi vec), ker dejstvo je, da racunalnike prodaja (vsaj pri tehnicno nepodkovanih userjih) st. megahertzov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD XP 2000+ proti Pentium 4 2.2 GHz (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
604370 (3477) G4nj4 5m0k3r
»

Ekskluzivni test pri Tomu - P4 2666Mhz s 533 Mhz Rambusom

Oddelek: Novice / Procesorji
101931 (1931) Lee_Nover
»

Test Pentiuma 4 2200 Mhz in AMD XP 2000+

Oddelek: Novice / Procesorji
162221 (2221) Loki
»

Nov test

Oddelek: Novice / Nova vsebina
81882 (1882) Nemenej
»

Zeleni odgovori

Oddelek: Novice / Procesorji
81756 (1756) tha_man

Več podobnih tem