» »

Težave z dostopom na internet pod Windowsi

Težave z dostopom na internet pod Windowsi

probi ::

Živjo!
Moja prva udeležba na forumu, zato malce potrpljenja. Ali je že kdo reševal to težavo: pod Windowsi XP, SP2 ne morem več priti na internet oziroma noče odpreti internetnih strani. Sem poskusil z IE in Firefoxom, pa javi, da nisem priključen na internet. Po nasvetih strokovnjaka sem poskusil s ping, pa so dejali, da je v redu in da sem povezan. Tudi ikona spodaj desna pravi, da je povezava vzpostavljena. Sem naložil Ubuntu linux in tam normalno pridem na internet.
Ali kdo ve, kje je težava in kako jo rešiti?
A ja: na internet ADSL se povezujem prek routerja. Router prepozna računalnik.
Hvala,
  • spremenil: probi ()

AndrejS ::

Morda nimaš nastavlje pravilen gateway (IP routerja) ali pa DNS

amigo_no1 ::

Zbriši in ponovno naredi povezavo za net (več kot očitno je nekaj narobe v windowsih).

probi ::

Najprej hvala za prve odzive. Saj na računalniku (prenosniku) sploh nimam naštimane posebne povezave, ker je prej delalo tako, da sem samo priključil kabel in se je povezava sama vzpostavila. Sem kabel tudi direktno priključil na modem in naredil neposredno povezavo, pa je bil učinek isti. Poleg tega je internet prej že delal. Poleg tega imam naštimano, da sam pridobi IP in DNS, kot pri vseh drugih PC, ki so priključeni na router.
Po mojem laičnem mnenju mora biti neka nastavitev ali pa je kakšen Update naredil to zmešnjavo. Sem tudi skušal obnoviti sistem na prejšnje stanje, pa noče.

LoveHate ::

Lep pozdrav!

Se 1x preglej IP, GW, SM in DNSa.
Nato probaj pingati GW.
Ce je vse ok pingaj naslov www.google.com
Ce bodo tu napake pa pingaj 66.249.93.104
To je IP od Googla. Ce bos lahko pingal po IPju, po naslovu pa ne imas probleme z DNSjem.
Skopiraj si program TUKAJ in ga zazeni, nato restartaj ko ti program rece stvar bi morala delovati.


Lep dan zelim!

probi ::

Za LoveHate!
Hvala za nasvet. Bom poskusil zvecer ali jutri (na sreco imam se druge PC). Program sem ze snel.

Nekaj nisem dobro razumel: pingaj GW (tega namrec ne obvladam) - a napisem: ping GW ali kaj?

Hvala se enkrat in javim, kaksen bo rezultat!
LP;

LoveHate ::

Lep pozdrav!

Pingaj IP stevilko GateWay-a :) tako bo verjetno lazje ;)


Lep dan zelim!

probi ::

Aha, verjetno res :)) :))

Hvala se enkrat,


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri povezavi z router-jem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61101 (1019) krneki007
»

Belikn Wireless G Router

Oddelek: Strojna oprema
153125 (2965) MitkoVIP
»

problem mreža

Oddelek: Omrežja in internet
211783 (1634) maticm
»

nujno-internet sharing v linux mandrake 10.0

Oddelek: Operacijski sistemi
191281 (1146) moj_nick
»

Router pod linux-om (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1275960 (4616) pro549

Več podobnih tem