» »

poraba električne energije

poraba električne energije

Neon87 ::

Zanima me. če morda veste koliko približno porabi en povprečen računalnik s 350W napajlnikom električne energije na mesec.
Zanima me predvsem koliko stroškov to znese na mesec? Ne poznam tarife, ker tudi ni pomembno, zanima me predvsem okvirna ocena.
Denimo, da računalnik deluje 24/7
Sedaj, ko imamo 3 računalnike so se položnice za tok precej povečale. Pa me zanima, če je res zato toliko kriv računalnik.

Torej koliko stroškov nanese povprečen računalnik 350W napajlnikom na mesec, ki deluje 24/7 ?
  • zaklenil: igor0203 ()

Senitel ::

Tam 260KW na mesec...

Neon87 ::

A si prepričan? Če je cena 1kW 230SIT ? ob 260 porabljenih kW bi to zneslo čez 50000SIT.

stran na www.elektro-ljubljana.si

AngelOfDeath ::

Iskanje dela čudeže KLIK
edit: Slovnica

Fizikalko ::

Prvič: poraba se meri v kWh. kW je moč.

Drugič: Leketro kasira tudi maksimalno moč, ki jo lahko uporabljaš v stanovanju - odvisno od napeljave. To je FIKSNI strošek.

Tretjič: Koliko waten je napajalnik, je irelevantno. Važno je, kakšne koponente maš.

Za povprečen rač., ki brez monitorja v idle načinu kuri kakšnih 100-120W, si lahko enostavno zračunaš sam.

igor0203 ::

Zaklepam, ker je tem s podobno vsebino že kar nekaj. Nadaljujte pogovor v temi, ki jo je AngelOfDeath podal. Poraba računalnika x-tič

P.S. Preden odpreš temo, uporabi iskanje, da se teme z isto ali podobno vsebino ne ponavljajo. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniška poraba električne energije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13732946 (26495) oemdzi
»

230/14.4V za avtoojačevalec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202027 (1732) Makina

Poraba električne energije

Oddelek: Strojna oprema
6998 (936) igor0203
»

Računalnik pokuri precej elektrike

Oddelek: Strojna oprema
121298 (1136) gumby
»

Razvoj računalniške tehnologije dolgoročno

Oddelek: Znanost in tehnologija
332824 (2238) Yohan del Sud

Več podobnih tem