» »

Bar II

Bar II

1
2
3

strictom ::

Ne vem kaj ste vsi neki fensi! Če je stvar zanimiva, je zanimiva, jo gledaš. Ne gledaš pa če so retardi. Meni je tut Gregor totaln retard pa vseeno gledam?

Sicer je pa to stvar okusa. Jaz ne prenesem Naše Male Klinike. Enostavno morm it srat ko slišim NMK!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

amerikanec ::

Reality showi so za ljudi, ki nimajo življenja. Popularnost raste, zato ker je zmeri več pacijentov, ki gredo ven iz hiše samo na delo/šolo/fax, ostali čas pa preživijo nekje zaprti za kompi oz. teveji in so ujeti v rutini.

OK, zastopm poptv, da to oglašuje, saj dobijo KOMAD keša (npr. glasovanje kdo izpade: 34.000 glasov = 7 mio SIT), ne zastopm pa folk k kup kartico da jih gleda po par ur na dan in gre pol zvečer še u bar spit 3 ful drgae pijače samo zato da "pomaga" priljubljeni ekipi. Folk, raj začnite žvet, ne pa da gledate po medijih, kako to delajo drugi...
"Zdrava pamet je od vseh reči na svetu porazdeljena najbolj enakomerno:
Vsakdo nemreč meni da je ima zadosti." Rene Descartes

strictom ::

amerikanec, daj prosim, utihni ali pa napiši kaj je za tebe "začeti živeti"?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

hooger ::

Folk, raj začnite žvet, ne pa da gledate po medijih, kako to delajo drugi...


:D :D

Kdo je zaprt med 4-imi stenami:\

ps. Jutr je petek :D

y00r3 ::

Amerikanec ma čist prov :)

hooger ::

nism reku, da nima :))

Izak ::

A ta tema je namenjena samohvali kdo ima bolj socialen in družaben lajf? Pač vsakmu odgovorja drugačen stil življenja. Eni gledajo bar, drugi pijejo biri v lokalni betuli, tretji delajo, četrti sexajo... Pač tko je. Vsakmu svoje?

amerikanec ::

Uuuu... a sm enmu na žul stopu - strictom... 8-)

Izak, se strinjam da ima usak svoj lajf in nej dela kar hoče, samo čim se eno stvar pretirava ti škoduje. Če preveč piješ - alkoholik, če preveč delaš - deloholik, če preveč seksaš - si kurba...
Isto pa bar desocializira če ga prek kartice gledaš 4 ure na dan...

PS: Jz sm kurba :D
"Zdrava pamet je od vseh reči na svetu porazdeljena najbolj enakomerno:
Vsakdo nemreč meni da je ima zadosti." Rene Descartes

trnvpeti ::

folk ne si kartic kupovat :)
ker streaming ne dela
so samo pobrali denar, pa nic investirali v opremo, da bi lahko normalno gledal

Vajenc ::

Saj "vojažerstvo" je tudi sexy. Edina škoda je, da so ta lepe že izgnane ;).

root987 ::

Isto pa bar desocializira če ga prek kartice gledaš 4 ure na dan...

VSE desocializira če delaš to vsak dan po vsaj štiri ure oz. temu namenjaš nenormalno veliko pozornosti.

IMHO lahko tudi preživljanje takšnih količin prostega časa (4h+ vsak dan) v raznih gostilnah označiš za desocializacijo.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Loki ::

po kateri logiki ze? ce privzamemo, da se ne druzis vedno z enim in istim folkom.8-O
I left my wallet in El Segundo

root987 ::

Po tej, da lahko s časom trpijo odnosi v družini - posebej če potem takšna druženja "popijejo" opazem odstotek družinskih prihodkov.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

iNooby ::

iz linka :
ČRNA SREDA IN SVINJARIJE KI JIH POČNO NA POP TV
z vsem tem se popolnoma strinjam
Haters gonna hate...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iNooby ()

T-h-o-r ::

Kira bedna :D

torej ste rabili toooolkoo časa, da ste ugotovili da so take oddaje na tv samo zato, da naiven (glup???) folk na veliko glasuje, da tv hiše dosegajo dobičke in da se ustvarjalcem takih oddaj gre samo zato, da bodo pokasirali čimveč denarja?

|O

Tody ::

ha ha folku je dolgcajt :) Al je pa sam bebast... Ja seveda, jernejevi prijatelji zmeri pridejo in popijejo za 400.000 sit :D :D

Izak ::

Tody na žalost poznam jerneja in evm s kom se druži. Tko da so tiste cifre kar realne.

Amare ::

Te cifre so še prenizke....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Amare ()

trnvpeti ::

izak
ce poznas jerneja
povej malo vec :)

snoopy20 ::

hy!

meni pa nekaj ni jasno? kaj eni majo res tolko dnara, da jim ni škoda v gostilni pustit 600k SIT, kot bi naj baje ta torek jernejevi prijatli? da nebo kdo narobe razumel, nimam nič proti njim, ampak meni osebno se to zdi bolano!!! večina ljudi v SLO jamra kak jim gre slabo, pa kak ni dnara, pa da komaj preživijo iz meseca v mesec eni pa tako delajo z dnarom?! pa še to, jernej je reko, da ti prijatli pošteno delajo, da si zaslužijo ta denar; po mojem vsak, ki pošteno dela, mislim da nebi tak razmetaval dnara!? tako je moje moje mnenje nevem kaj drugi mislijo o tem?
ta BAR II mislim, da že malo pretiravajo z vsem skupaj in mislim, da se niti približno ne more primerjat s prejšnjim Barom, ker tam so pa res ble čage!!!

Gr0unD Zer0 ::

en je sprapeval kak lahko to gledamo.
iz enakega razloga kot sem gledal telenovele na pop tv ko sem še bil na faxu: ker nisem imel drugega za delat.(okej, za delat je še dosti stvari, a ziher ne tako enostavnih kot je gledanje tvja)(hm... le zakaj sem letos zavozil letnik)
meni so še kar zanimivi, še posebej ko se skregajo...
oni gaber pa mi je osebno tak čuden da se vedno smejim ko ga vidim... it just makes my day :P


na pošten način pa res ne prideš do toliko denarja, da bi ga kar tak metal naokoli v gostini...
da so se kar polivali z don perignonom... saj lepo če majo dnar, ampak to osebno pa je za mene špananje

Izak ::

izak ce poznas jerneja povej malo vec :)


Po forumih raje nebi kar koli komentiral.

BigWhale ::

Nekateri pa imamo življenje in nam je v totalno sprostitev, ko lezimo zvečer na kavču, gledamo tv z možgani na off in se rezimo ob pripetljajih in bizarnostih, ki se dogajajo.

Pa ce je to reality show ali pa CSI: Oklahoma.

Imam jaz, ki gledam reality show manj življenja, kot tisti, ki preživlja svoj prosti cas z igranjem ene 'no-need-to-use-your-brain-first-person-shooterke'? Ali pa tisti, ki ze desetič na forum napise, da komaj caka, da se mu potrasfera nov del simpsonov, star gate-a ali pa, da se zacne nova tekma v jesenskem metanju kostajev v visino?

Je torej moj ded imel vec zivljenja, ker se je s svojimi vrstniki v mladosti zabaval ob lickanju koruze v jesenskih vecerih, obracnaju sena na travnikih poleti, delanju klobas pozimi in oranju njive z volom in plugom spomladi?

Reality show je naslednja faza zabave. Prehodna faza med obdobjem pasivne zabave, gledanja televizije in poslusanja glasbe in aktivne zabave kjer se bos priklopil na TV, vtaknil kabel v glavo in bos igral v filmu.

Vajenc ::

:D Točno tako!

mavec ::




:D Gregor, Gregor, ti pacek :D

Gr0unD Zer0 ::

lahko bi bla v baru ena fuk-sobica, z ene par profesionalnimi kamerami, ne pa temi nizkolocljivostnimi jajci ki so po baru:P
dodaten zaslužek IMO

AngelOfDeath ::

niso tak nizko ločljive kot se tebi zdi
edit: Slovnica

Gr0unD Zer0 ::

kvalitete studijskih kamer ne dosežejo, to je dejstvo.
ampak niti se nimam namena prepirat, še posebej zato ker je prejsnji post bil misljen bolj zajebancija kot kaj drugega...

MEDENA ::

BOJKOTIRAJTE GLASOVANJE IN BAR2 pa je mir.

AngelOfDeath ::

Bojkotiranje je privedlo do novega rekorda cca 39k klicev
edit: Slovnica

mavec ::

Ma saj je logično, kje bo tistih 1000 ljudi naredilo bojkot. Get real. So še ostali, pa sploh je vprašanje, če govorijo resnico koliko klicev so prejeli. Prejšnjo oddajo so takoj po začetku glasovanja povedali da so imeli že takoj 30000 klicev, konec oddaje pa 35000, yeah right. Nateg in to čisti.
Jaz samo hočem, da Žiga leti ven iz Bara, ker je samovšečen, zahrbten in hinavec da ni večjega...

Gr0unD Zer0 ::

39k klicev*200sit/klic oz. sms=7,8milijona sit...
pa naj še kdo reče da se ne splača:P

AndrejS ::

Tvoj izračun je napačen!
Odštet moreš kolko mobitel vzame ... verjami ni malo, in še davek!
Amapak če ostane 3M Sit vsako vikend je še vseeno dosti

Gr0unD Zer0 ::

vem da nisem upošteval kolko mobitel pobere itd...
ampak vseeno, kolko denarja folk zapravi zato da lahko en tedn dlje nekoga gledajo po tv...
ko pa treba kaj prispevat za npr. pediatrično kliniko pa ni denarja od nikjer.
pa recimo da mobitel vzame 50 sit od smsa. pa da davek nanese še 50 sit na sms/klic
je to še vedno 3,5/4 milijone.
kar dober zasluzek za tisto urco oddaje če mene vprašaš.
:D

BigWhale ::

Se ti zdi 3mio dober zasluzek za eno uro oddaje?

Za tisto uro moras placati vso tehniko, vse osebje, prostor in se marsikaj... :)

Tisti 3mio je drobiz.

Tody ::

za pokrit stroške je :) Bar 1 in 2 mastno zaslužita...

Gr0unD Zer0 ::

če gledamo celoten projekt se jim očitno zelo splača, če so nagrado dvignili na 12 milijonov:P
plačat tehniko? kamere misliš? to menda pop tv časti, (kolko ma kamerman plače niam pojma sicer...)

V-i-p ::

Po pogodbi POP TV tistega placa Bachus-u ne plačuje, niti stanovanja. Strošek so ekipa, oprema,... so pa dobički večji. Klici, fen kartice, glasovanja, reklame,... precej nanesejo. Ko bodo vse pokrili in potalali tistih 12MIO sit, jim bo še precej ostalo...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

AngelOfDeath ::

skupen dohodek bo verjetno okoli miljarde... verjetno pa še več :)
kok pa je izdatkov pa ne vem
edit: Slovnica

Vajenc ::

Največ dobijo od reklam in to je zelo opazno med gledanjem bara, F1, 24ur dnevnika ...

STASI ::

Naslednji tekst sem dobil po emailu. Sami presodite če drži:

Pozdravljeni,

zadnje čase sem veliko slišal o naši resničnostni oddaji Bar, zato sem si nekaj-krat ogledal oddajo tudi sam. In kaj sem ugotovil?

Da je ves šou samo prikrivanje ene VELIKE resnice, ki je večina gledalcev ne vidi ali pa se ne zaveda. In ta resnica se skriva v številkah. Ne verjamete, pa poglejmo:
(da ne bo pomote, zneski so približno preračunani iz javno znanih podatkov)

1. Promet v lokalu:
včasih sem mislil, da so lastniki lokalov (ali pa managerji) zadovoljni, da imajo promet, da je lokal obiskan vsak dan in da ljudje radi zahajajo v lokal, pa so me Gaber & Co. naučili nekaj popolnoma novega. Stranki moraš izvlečt ves denar, ki ga ima in to brez kakršnekoli hvaležnosti in obžalovanja. Največji uspeh (za Gabra & Co., saj barovci nimajo nič od tega) pa je, ko stranka plača pijačo, ki je ne misli popiti in jo pusti še v zaprti embalaži ter nedotaknjeno v lokalu. Torej slogan Gabra & Co.: Danes si bil oderuški, jutri moraš biti še bolj.
ŠTEVILKA: na teden: 10.000.000 SIT

2. Izbira kandidata za naloge:
tukaj nisem zasledil podatkov, ampak na podlagi priljubljenosti oddaje in naivnosti gledalcev, ocenjujem, da je št. glasov med 5.000 in 10.000.
ŠTEVILKA: na teden 1.000.000 - 2.000.000 SIT

3. Glasovanje:
kot veste, se številke glasov gibljejo nad 30.000 na eno glasovanje, en SMS pa zaračunajo po 200 SIT (da ne bo pomote, nekaj gre v žep tudi mobilnim operaterjem).
ŠTEVILKA: na teden 6.000.000 - 7.000.000 SIT

4. Oglaševanje med oddajo:
ta številka je najbolj neznana, zato sem naredil hipotetičen izračun: cena oglasa med oddajo 2.000 SIT/sekundo, in štirje oglasni bloki po 2 minuti - 480 sekund. Če sem mogoče pretiraval, zmanjšajte znesek za tretjino ali pa celo polovico, in še vedno je zavidanja vreden.
ŠTEVILKA: na oddajo 960.000 SIT, torej 7.000.000 SIT na teden.

5. Spremljanje dogajanja v stanovanju v živo preko interneta:
Ko sem od prijatelja izvedel, kaj se dogaja na tem področju, so mi vsi jagenjčki obmolknili. Ponoči je dogajanje v stanovanju v živo spremljalo 180.000 gledalcev (kar pomeni, da je registriranih vsaj 200.000 - 250.000 gledalcev). Vendar to še ni vse. Da lahko na ta način spremljaš dogajanje preko spleta, moraš plačati 2.399 SIT za neomejen dostop. In seveda so vestni gledalci plačali ta znesek (kdo bo pa plačeval 299 SIT za 3 dni). Tudi tukaj lahko prepolovite cifro in bo še vedno grozljiva.
ŠTEVILKA: 500.000.000 SIT

6. V izračun nisem upošteval vseh reklamnih artiklov, ki jih prodajajo na to temo.

In, kot obljubljeno... ŠTEVILKE, ŠTEVILKE, ŠTEVILKE:
________________________________________________
------------------------------------------------------------------------------------
11 tednov x 26.000.000 SIT = 286.000.000 SIT
+ 500.000.000 SIT

SKUPAJ (zaokroženo): 800.000.000 SIT
------------------------------------------------------------------------------------

In še nekaj o številkah:

Sem slišal, da so za četrtkov "event" dobili za promocijo 25.000 SIT. Pričakovan (zahtevan) promet pa je bil 2.200.00 SIT. Še dobro, da znajo Gaber & Co. z denarjem, da ga ne trošijo za nepotrebne stvari in ga ostane več za njihove žepe.

In zmagovalec dobi.... 12.000.000 SIT. Kot kaže, bo to "samo" 1% ali manj od celotnega porabljenega denarja gledalcev.


Za primerjavo (ene izmed dražjih stvari, ki jih nabavlja naša država za nas):
- Mamograf stane med 25.000.000 in 30.000.000 STI (vir. računovodsko poročilo, bolnica Jesenice, 2004)

- Na KC v Ljubljani, so zbirali prispevke za ultrazvočni aparat za potrebe kardiologije. Zbrali so "nevrjetnih" 5.000.000 SIT, cel aparat pa je stal okoli 42.000.000 SIT (vir. KC - SPOROČILO ZA MEDIJE 2001).

- Nov magnetno-resonančni tomograf za slikanje celega telesa stane 600.000.000 SIT (vir. Delo 21.10.2006).


Zdaj pa tako pričakovani epilog:

Mi lahko nekdo razloži, zakaj Gaber & Co. toliko pritiskajo na barovce glede prometa? Ali še to ni dovolj? Po vsem tem lahko z zagotovostjo trdim, da se v oddaji Bar vse vrti okoli poslovnega uspeha Gaber & Co., ki pa je tesno povezan z denarnicami gledalcev.
In..., kako upešni ste vi ob gledanju in financiranju oddaje Bar ter njenih snovalcev?

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Tody ::

heh jest pravim da delajo socialni preizkus, študijo pa potem prodajo najboljšem ponudniku... Glede številka pa ja prej x2 kot /2.

coldman ::

Cifre za oglaševanje so v tistem mailu še premajhne:

Cenik POP TV za november

Torej BAR za soboto je 3400EUR/30 sekundni oglas. Nevem točno koliko minut je oglasov na eno oddajo. Cifra je velika na koncu.

Je pa res da je ogromno stroškov s samo oddajo. Ekipe tehnikov, ... morajo biti dobro plačane glede na to da delajo sobote, nedelje.

Gr0unD Zer0 ::

nevem no...
glede ekipe: ko gledam 24 ur dostikrat opazim da je snemalec južni brače... torej kamermani nekak dvomim da dobijo neko extremno plačo(domnevam da tudi tu snemanje opravljajo južni bratje)...
dečki ki skbijo za kable pa še itaq manj...
mogoče kaki malo bolj odgovoren človek kaj več pokasira
(sicer samo domnevam, ker ne vem koliko so dejansko plačani)

Super Sonic ::

Poznam snemalca na terenu pri Pop tv.

Po njegovih izkušnjah, je plača takšna, kot si jo sam izboriš. Na začetku je imel bedno delo in slabo plačo, sedaj naj bi (pri Popu je že dve leti), po njegovih podatkih, zaslužil (neto) nekje do 350k na mesec. Odvisno od dela.

Najboj zanimivo je pa to, da večina snemalcev sploh nima narejene noben šole v tej smeri in da so to razni kuharji, peki,... oz. "samouki" ljudje z močno voljo.

Kar se pa tiče oglaševanja. Ko sem lansko leto službeno delal reklamo pri njih, je cena iz 1.400.000,00 SIt/za 30 sekund, zelo hitro padla na polovico, če bi hoteli oglaševati cel mesec. Za dva mesca, bi bila cena še za polovico nižja. Poleg tega se najdejo še precej boljši termini (no odvisno kaj oglašuješ in kako ciljno skupino iščeš) za pol manj denarja. Tako je bila končna računica nekje 30s/mesec dni/75k na reklamo, odziv pa je bil nad vsemi pričakovanji.

Kar se pa tiče samega bara - bi se strinjal z Todyem, ker če me spomin ne vara so lansko leto zaslužili precej več s telefonskim glasovanjem (glasovalo je čez 200 (mogoče samo je bilo samo toliko na enega tekmovalca?) tisoč ljudi).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

BigWhale ::

In ce drzi? Pa kaj?

Kaj ste pa volili kapitalizem, ce vam ni vsec.

_marko ::

Ne razumem kaj ima zaslužek tukaj veze?!
Ne vem zakaj nekdo primerja kaj bi rabile bolnice?!

Če bodo Bar bolj uspešen bo posledično več davka v proračunu države. Bodite srečni.

Sicer pa tisto o tem, da nekdo ki gleda Bar nima življenja je pa res debilna.
(osebno ga tudi ne gledam, pa ne govorim teh tumarij, da bi se sam počutil boljšega :\ )
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

acidek ::

Zdej so pa dali še njeno sestro kot zamenjava za Tino :\ and the freak show must go on. Kar je pa napisal amerikanec pa 100% podpiram.
AMD ATHLON 64 3800+ X2, BIOSTAR NF4 AM2,1024 DDR2,
NG 7300GT, WD 250GB+160GB SEEGATE, SAMSUNG SYNCMASTER 710N

koyotee ::

Poščijem se na bar.
lp
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mavec ::

kojot, njih ne zanima kaj si ti misliš in tebi podobni. Njim je važnih le tistih 200.000 uporabnikov ki ima bar kartice ter ostalih ki spremljajo denar, da jim prinašajo denarce:D. Torej se lahko potemtakem tudi po*erješ nanje pa ne bo nič drugače...

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SLO Big brother 2007 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24928944 (12687) BlackHole
»

Sanjska Ženska 2

Oddelek: Loža
482773 (1462) Keyser Soze
»

kam gre slovenska televizija?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
775477 (3766) Keyser Soze

podpora Almi v BARu

Oddelek: Loža
443419 (2037) Tody
»

"Svinjarija" z tole odajo BAR, številke 090, dragi sms, plačjiv ogled na internetu

Oddelek: Loža
312988 (1849) hitcher

Več podobnih tem